paznokcie jak lustro
Fot. adobe.stock.com
Ze świata urody

Mirrored manicure będzie hitem wiosny 2022

Jak pomalować paznokcie, żebyś mogła się w nich przejrzeć?

Marta Cieplak 7 marca 2022 13:30
paznokcie jak lustro
Fot. adobe.stock.com

Wśród trendów na manicure na wiosnę 2022 jeden jest bardzo zaskakujący. To mirrored manicure, czyli lustrzane paznokcie, w których można się przejrzeć. I choć bardziej kojarzy się on z zimą i karnawałem, to w tym roku będzie ozdabiał nasze dłonie wiosną. Zobacz, jak go wykonać.

ZOBACZ TAKŻE: Poznaj geode nails. Ten trend pokochasz wiosną 2022

Lustrzane paznokcie krok po kroku

Takie srebrne lustrzane paznokcie robią właśnie furorę na Pintereście i Instagramie. Z każdym dniem przybywa nowych postów z hashtagiem #mirrored manicure – aktualnie to już prawie 300 tysięcy. Dlatego nie ma na co czekać – trzeba nauczyć się je robić w domu.

Ich wykonanie wcale nie jest takie trudne. Wystarczy opanować cztery kroki, by móc przejrzeć się we własnych paznokciach. Oto one:

1. Po pierwsze potrzebny będzie nam zestaw do manicure hybrydowego. Najpierw działamy jak zawsze, czyli matowimy płytę, przygotowujemy ją primerem i nakładamy bazę, a potem utwardzamy pod lampą.

2. Potem malujemy srebrny lub jasny lakierem (dwoma warstwami) i znów utwardzamy pod lampą.

3. Teraz kluczowy moment, czyli nałożenie na płytkę pyłku dającego efekt lustra. Najlepiej nanosic go specjalną gąbeczką.

4. Nadmiar usuwamy miękką szczoteczką, zabezpieczamy topem i znów utrwalmy pod lampą. I voila – lustrzane paznokcie gotowe.

Pamiętaj, że ten efekt możesz uzyskać na wszystkich paznokciach albo łączyć go z innymi kolorami lub efektami. Kolory można wybierać dowolne, choć najpopularniejsze to oczywiście srebro i złoto. Zresztą zobacz sama. Oto najciekawsze inspiracje z Instagrama:

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.