najmodniejsze-makijaze-2020
Fot. imax.tree.com
Ze świata urody

Oto najmodniejsze makijaże mijającego roku!

Zobacz, które z nich będziesz nosić także w 2021!

Marta Cieplak 29 grudnia 2020 13:30
najmodniejsze-makijaze-2020
Fot. imax.tree.com

Mijający rok to spora zmiana także w kwestii makijażu. Ze względu na noszenie maseczek, makijażyści i influencerzy mocno skupili się na malowaniu oczu. To one stały się centrum zainteresowania i były kropką nad „i” całego looku. Jaki make-up nosiliśmy najczęściej i co było hitem na Instagramie? Oto przegląd najmodniejszych makijaży 2020. Część z nich spokojnie będziesz mogła wykorzystać także w nadchodzącym roku!

Najmodniejsze makijaże 2020

Neonowy eyeliner

Neony królowały tego roku w różnych formach, ale to żółte, zielone i amarantowe eyelinery dawały gwarancję efektu wow. Można je było stosować samodzielnie albo łącząc z innymi barwami. Kreskę malować klasycznie nad linią rzęs lub powyżej ruchomej części powieki.

Szerokie brwi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ash K Holm (@ash_kholm)

Jeśli masz z natury dużo włosków na łuku brwiowym, to był twój rok! Wystarczyło delikatnie je wyregulować i ułożyć do góry za pomocą przezroczystego żelu do brwi. Ten look był tak modny, że wiele kobiet specjalnie zapuszczało brwi, bo osiągnąć podobny efekt!

Wyraziste rzęsy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ash K Holm (@ash_kholm)

Efekt rzęs jak u lalki można osiągnąć na dwa sposoby. Albo dokleić pojedyncze kępki na linii dolnych i górnych rzęs, jak widać to na zdjęciu Kai Gerber powyżej, albo zastosować pogrubiającą maskarę i nanieść ją na włoski kilkakrotnie. Aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by RÓEN BEAUTY (@roenbeauty)

Pastelowe cienie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ruben Chamorro (@rubcha)

To look, który na pewno sprawdzi się także latem 2021, bo idealnie pasuje do romantycznych sukienek boho, które nigdy nie wychodzą z mody! Można wybrać tylko jeden kolor albo połączyć ze sobą, lub trzy. Wszystko zależy tylko od twojej kreatywnaości. Co ważne, pastele pasują nie tylko blondynkom, ale i brunetkom. 

Czarne jaskółki

Jednak trendy 2020 to nie tylko kolory i mocne akcenty. To także klasyka, taka jak jaskółki malowane czarny eyelinerem. Musimy przyznać, że to jeden z tych trendów, które nigdy nie wychodzą z mody! Dlatego warto opanować technikę ich idealnego malowania!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Eyeliner (@meyelinerr)

Smoky eyes

Przydymiony makijaż oka królował w 2020 roku w dwóch wariantach. Dzienny bazował na beżach i brązach, które dodawały spojrzeniu głębi i tajemniczości. Za to wieczorowy wzorowany był mocno na stylu grunge - fankach Kurta Cobaina, które uwielbiały malować oczy niemal na czarno. Na imprezach będzie sprawdzał się nadal!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.