Ze świata urody

Lekarze opracowują szczepionkę na... trądzik!

To może być wybawienie dla tysięcy kobiet!

Marta Cieplak 29 lipca 2018 11:30
szczepionka na trądzik
Fot. adobe.stock.com

Naukowcy opracowują właśnie szczepionkę na trądzik! To świetna wiadomość, bo liczba osób zmagających się z tym problemem rośnie. I to nie tylko tym młodzieńczym, ale także wieku dorosłego. W Stanach Zjednoczonych trądzik ma nawet 50 mln osób! W Polsce oczywiście odpowiednio mniej, ale nadal schorzenie to dla wielu osób jest trudne do zaakceptowania i do leczenia. Dlatego badania nad szczepionką dają nadzieję!

Badania nad szczepionką na trądzik

Szczepionkę opracowuje zespół badawczy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego. Naukowcy wiedzą, że za tradzik odpowiedzialne są między innymi bakterie Propionibacterium acnes, obecne w naszym organizmie (są składnikiem flory fizjologicznej skóry), a dokładniej wytwarzane przez nie proteiny. Bakterii nie można się pozbyć, ale można spróbować uodpornić nas na proteiny właśnie. I nad tym pracują naukowcy z San Diego.

W tej chwili badania są już mocno zaawansowane i mówi się, że w ciągu dwóch lat będą przeprowadzone pierwsze badania na ludziach. Kiedy szczepionka trafi do sprzedaży, jeszcze nie wiadomo. Ale mamy nadzieję, że wszystko się uda i wkrótce wiele osób będzie mogło zapomnieć o trądziku raz na zawsze. 

Dzięki nowym odkryciom naukowców nie będziesz musiała ukrywać trądziku

Trądzik
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!