Sheryl Crow wraca do koncertowania
Fot. Getty Images
Ze świata urody

Sheryl Crow skończyła 60 lat i po walce z rakiem znów rusza w trasę koncertową

Jak teraz wygląda gwiazda lat 90? I co mówi o upływającym czasie?

Marta Cieplak 31 maja 2022 13:30
Sheryl Crow wraca do koncertowania
Fot. Getty Images

Sheryl Crow była jedną z największych gwiazd muzyki w latach 90. Jej hity All I wanna do oraz Leaving Las Vegas nucili wtedy naprawdę wszyscy. Spotykała się z Erikiem Claptonem, Owenem Wilsonem i Lancem Armstrongiem, ale za żadnego nie wyszła za mąż. Jenak ani to, ani ciężka choroba, nie przeszkodziła jej w zostaniu matką – w 2007 i 2010 roku zaadoptowała synów, których wychowała mieszkając na ranchu, z dala od wielkiego miasta. Teraz wraca na scenę, a na Showtime można oglądać dokument ukazujący jej karierę od samego początku aż do dziś. Z tej okazji udzieliła wywiadu, w którym mówi m.in. o procesie starzenia się, dbaniu o ciało i akceptacji swojego wieku.

ZOBACZ TAKŻE: Problem z przemocą i narkotykami, liczne terapie. Trudna droga Naomi Campbell do szczęścia

Sheryl Crow o raku piersi

Sheryl Crow odnosiła ogromne sukcesu na polu zawodowym, ale życie nie szczędziło jej ciosów. Piosenkarka nie mogła znaleźć szczęścia w miłości – była nawet zaręczona z kolażem Lancem Armstrongiem, ale po roku od oświadczyn para ostatecznie się rozstała. Niedługo potem Sheryl dowiedziała się, że ma raka piersi. Diagnoza kompletnie ją zaskoczyła: „Rak nie występował w mojej rodzinie", powiedziała w rozmowie z  magazynem Shape. „Zawsze ćwiczyłam i byłam wysportowana, więc myślałam, że nigdy nie zachoruję. Ale kiedy postawiono mi diagnozę, zdałam sobie sprawę, że w chorobie nie chodzi o to, jak bardzo jesteś sprawna. Moim zdaniem o wiele bardziej chodzi o to, jak żyjesz i jak bardzo się stresujesz” dodała. 

Na szczęście wykryto zmiany we wczesnym stadium i gwiazda poddała się zabiegowi lumpektomii, a więc wycięcia guzka wraz z otaczającymi go, zdrowymi tkankami siedmiotygodniową radioterapię. Gdy leczenie przyniosło oczekiwany skutek, Sheryl Crow postanowiła zwolnić tempo. Spełniła też swoje wielkie marzenie i kupiła ranczo pod Nashville. Potem podjęła decyzję o tym, że chce zostać mamą i adoptowała dwóch synów. Puerwszego w 2007 roku, a drugiego w 2010. Dziś Wyatt i Levi są już nastolatkami i wybierają się z mamą w wielką trasę koncertową. „Wreszcie szykuje się normalne lato, podczas którego będziemy w trasie. Słowo 'normalny' ciągle na nowo się dla mnie definiuje, ale bycie w trasie, bycie w autobusie, granie koncertów, zabieranie dzieci do muzeów i parków wodnych oraz budzenie się w różnych miastach – to jest moja normalność", wyznaje w wywiadzie dla magazynu New Beauty.

Sheryl Crow o starzeniu się

Sheryl Crow karierę na scenie zaczynała w wieku 30 lat (wcześniej była nauczycielką w szkole). Teraz wraca na scenę w wieku 60 lat. Jak się z tym czuje? Co mówi o związanej z tym dyskryminacji? Nie ukrywa, że jest trudno. „Jeśli chodzi o ageizm, to myślę, że wciąż jesteśmy w środku tego procesu. Rozmawiamy o tym, ale minie jeszcze dużo czasu, zanim ludzie zmienią zdanie na temat tego, czym jest piękno i jak ważni są ludzie starsi w połączeniu z tym, że wszyscy uczymy się i rozumiemy piękno starzenia się i tego, co się z tym wiąże. Niestety, w przypadku artystów, ludzi z branży rozrywkowej, wiele zależy od tego, jak wyglądasz i jak osiągasz doskonałość. Że jest pewien moment, w którym zostajesz wystawiony na pastwę losu. Musimy zmienić ten sposób myślenia", mówi szczerze.

Triki urodowe Sheryl Crow

Przy okazji wywiadu Sheryl Crow zdradziła też jak dba o urodę i formę. Okazuje się, że jej sposoby są naprawdę banalnie proste, ale jak widać przynoszą spektakularne rezultaty, bo w wieku 60 lat wygląda na co najmniej 10 lat mniej. Poznaj zasady, którymi kieruje się gwiazda w kwestii urody i zdrowia:

1. Pije dużo wody i medytuje. Mówi, że te dwie rzeczy pomagają jej czuć się się dobrze i być spokojną.

2. Stosuje detox na bazie koktajli. Przyznaje, że ostatnio przez 30 dni codziennie przygotowywała sobie koktajle z jarmużem i białkiem w proszku oraz imbirem. Jak sama mówi to pozwala jej dobrze spać, ale też dodaje energii na cały dzień.

3. Nie stosuje zbyt wielu kosmetyków. W codziennej rutynie używam La Mer, kiedy czuje, że jej skóra jest przesuszona. Uwielbia też kosmetyki Estée Lauder, ISClinical i Neutrogena.

4. Jeśli chodzi o ruch, Sheryl Crow uprawia jogging na świeżym powietrzu i „wiosłuje” na wioślarzu. Myślę, że to, oraz częste spacery z synami, pomagają mi utrzymać dobrą formę.

Które z tych punktów wprowadzicie w swoje życie już od czerwca? My planujemy chociaż kilka z nich.

Redakcja poleca

REKLAMA


Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.