manicure 2023
Fot. adobe.stock.com
Ze świata urody

Oto najbardziej zaskakujący manicure sezonu

Wygląda zjawiskowo!

Marta Cieplak 20 stycznia 2023 13:30
manicure 2023
Fot. adobe.stock.com

Jeśli zastanawiasz się, jakie trendy królują w manicure na wiosnę 2023, jedno jest pewne – wraca moda na łączenie matu i błysku na paznokciach w stylu french manicure. Ten efekt najłatwiej uzyskać za pomocą lakierów hybrydowych, bo ewentualny błąd w formie krzywej linii łatwiej naprawić niż przy klasycznym lakierze. Zobacz najpiękniejsze inspiracje z Instagrama.

ZOBACZ TAKŻE: 6 najmodniejszych trendów w manicure na wiosnę 2023

French manicure na wiosnę 2023 –  błysk i mat

Jeszcze wiosną i latem zeszłego roku królował french manicure z kolorowymi końcówkami. Teraz będzie on zdecydowanie mniej barwny – kluczową kwestią jest bowiem właśnie utrzymanie manicure w jednym kolorze i wykończenie go matowym topem, a potem dodanie błyszczącej końcówki. O tak:

Co ciekawe, efekt ten równie dobrze wygląda na krótkiej, jak i na długiej płytce.

Uzyskany w ten sposób efekt jest elegancki, ale zwracający uwagę. Co ciekawe, tego typu malowanie paznokci nie musi być idealnym odniesieniem do francuskiego manikiuru. Błyszczącym topem można pomalować nie samą końcówkę, ale także większy kawałek płytki paznokcia. Najważniejsze, by linia odcinająca oba efekty była wyraźna.

ZOBACZ TAKŻE: Jak przedłużyć trwałość lakieru hybrydowego?

Osoby, które cenią sobie bardziej różnorodny styl na paznokciach, też nie muszą rezygnować z tego typu manicure. Wystarczy, że wybiorą kilka pasujących do siebie odcieni i każdy z paznokci pomalują innym lakierem. Efekt będzie spektakularny.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.