Potrójne mycie włosów mn
Fot. Adobe Stock
Ze świata urody

Nowy trend w pielęgnacji! Dlaczego powinno się myć włosy potrójnie?

Czy powinniśmy myć głowę trzy razy?

Aleksandra Trendak 27 marca 2023 14:30
Potrójne mycie włosów mn
Fot. Adobe Stock

Świadoma i rozbudowana pielęgnacja włosów stała się w ostatnich latach niegasnącym trendem. Na półkach w drogeriach wciąż przybywa wiele nowych i innowacyjnych produktów do włosów, ale czasami może się okazać, że kluczem do pięknych i lśniących włosów jest ich odpowiednie mycie! Eksperci wyjaśniają, że staranna pielęgnacja, która pozwala na całkowite usunięcie pozostałości kosmetyków z naszej głowy, sprawi, że staną się one lekkie i pełne objętości! Jak to osiągnąć? Dlaczego powinniśmy podczas mycia włosów spłukiwać je trzy razy? O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? 

ZOBACZ: Kolagen do picia zyskuje popularność na TikToku i Instagramie

Potrójne mycie włosów
Fot. Adobe Stock

Trzykrotne mycie włosów - przesada czy wybawienie? 

Triple shampooing, czyli trzykrotne mycie włosów na pierwszy rzut oka wydaje się przesadą. Najczęściej spotykamy się z metodą podwójnego mycia, kiedy nie robimy tego codziennie lub pojedynczego, gdy robimy to każdego dnia. Jednak metoda potrójnego mycia włosów zdobywa na coraz większej popularności szczególnie wśród osób, które poddały się zabiegom regenerującym na zimno i używają szamponu restrukturyzującego i odżywki o tym samym działaniu. Eksperci wyjaśniają, że w przypadku tego typu produktów zaleca się wykonanie dwóch lub trzech myć, aby w pełni usunąć pozostałości szamponu na włosach. Bardzo ważne jest, aby dokładnie spłukiwać włosy podczas mycia, gdyż jest to jeden z najczęstszych błędów w naszej domowej pielęgnacji. Jest to kluczowe, gdyż przeciwdziała przetłuszczaniu się włosów. Jest to bardzo cenna wskazówka dla wszystkich, którzy po wysuszeniu zamiast lśniących i lekkich kosmyków, mają matowe wykończenie. Jeśli niewłaściwie pozbędziemy się produktów do mycia, włosy z tego powodu będą wiotkie, obciążone i pozbawione objętości. Bardzo ważna jest także technika ruchów jakie wykonujemy podczas mycia, gdyż wiele osób zamiast masować skórę głowy to mocno ją pociera. Może to niestety osłabiać cebulki, gdyż mokre włosy są dużo bardziej wrażliwe i nie powinny być mocno rozczesywane!  

Potrójne mycie włosów
Fot. Adobe Stock

Choć potrójne mycie włosów jest szczególnie polecane osobom stosującym szampony restrukturyzujące, warto wprowadzić je do swojej rutyny pielęgnacyjnej, gdyż dokładne spłukiwanie produktów to podstawa! Warto też pamiętać, aby nie szarpać włosów podczas mycia, tylko delikatnie masować skórę głowy. Co myślicie o technice potrójnego mycia włosów? Czy jest waszym zdaniem efektywna, czy wręcz przeciwnie?  

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.