To ulubiony sposób anti-aging Jennifer Aniston i Kim Kardashian!

Marta Cieplak 5 czerwca 2021 13:30

Suplementy kolagenu w formie płynnej zyskują coraz większą popularność. To także zasługa znanych gwiazd Hollywood, które zachwalają taką formę dostarczania skórze tego składnika. Co ważne, taka forma suplementacji wcale nie jest zarezerwowana tylko dla najbogatszych – drinki kolagenowe są dostępne dla każdego! Jak je stosować i jakich efektów możemy się spodziewać?

Kolagen do picia - co daje naszej skórze

Kolagen odpowiedzialny jest za sprężystości tkanki łącznej. Dzięki niemu wyglądamy młodo. Niestety nasz organizm produkuje go intensywnie jedynie do 25. roku życia, a potem już coraz mniej. Przez to właśnie z wiekiem nasza skóra zaczyna przejawiać oznaki starzenia – pojawiają się zmarszczki, a  skóra traci elastyczność.  Jak spowolnić ten mechanizm? Można stosować kremy pobudzające produkcję kolagenu w skórze, a także sięgnąć po suplementy kolagenowe. Jednak aby były skuteczne, muszą być przyjmowane regularnie, przynajmniej przez trzy miesiące.

Zobacz także: Retinol ma prawdziwie zbawienne działanie dla skóry! Jak go stosować?

Formuła w płynie jest niezwykle wygodna w stosowaniu, bo eliminuje ryzyko przedawkowania. Co ciekawe, drinki kolagenowe dostępne są w różnych smakach tak, aby każdy mógł znaleźć swój idealny wariant. 

1/5
kolagen do picia dr ohhira
Copyright @ materiały prasowe
1/5

Płynny kolagen do picia, DR. OHHIRA, 369 zł.

2/5
kolagen do picia polana herbapol
Copyright @ materiały prasowe
2/5

Esencja z kolagenem i witaminą C Polana, HERBAPOL, 39,99 zł.

3/5
kolagen do picia nature essence
Copyright @ materiały prasowe
3/5

Kolagen do picia w saszetkach, NATURE ESSENCE, 169,90 zł/30 szt.

4/5
kolagen do picia gold
Copyright @materiały prasowe
4/5

Kolagen do picia, COLLAGEN GOLD, 200 zł/30 szt. 

5/5
kolagen do picia duo life
Copyright @materiały prasowe
5/5

Kolagen z kwasem hialuronowym, DUO LIFE, 99 zł.

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.