To ulubiony sposób anti-aging Jennifer Aniston i Kim Kardashian!

Marta Cieplak 31 marca 2021 16:30

Suplementy kolagenu w formie płynnej zyskują coraz większą popularność. To także zasługa znanych gwiazd Hollywood, które zachwalają taką formę dostarczania skórze tego składnika. Co ważne, taka forma suplementacji wcale nie jest zarezerwowana tylko dla najbogatszych – drinki kolagenowe są dostępne dla każdego! Jak je stosować i jakich efektów możemy się spodziewać?

Kolagen do picia - co daje naszej skórze

Kolagen odpowiedzialny jest za sprężystości tkanki łącznej. Dzięki niemu wyglądamy młodo. Niestety nasz organizm produkuje go intensywnie jedynie do 25. roku życia, a potem już coraz mniej. Przez to właśnie z wiekiem nasza skóra zaczyna przejawiać oznaki starzenia – pojawiają się zmarszczki, a  skóra traci elastyczność.  Jak spowolnić ten mechanizm? Można stosować kremy pobudzające produkcję kolagenu w skórze, a także sięgnąć po suplementy kolagenowe. Jednak aby były skuteczne, muszą być przyjmowane regularnie, przynajmniej przez trzy miesiące.

Formuła w płynie jest niezwykle wygodna w stosowaniu, bo eliminuje ryzyko przedawkowania. Co ciekawe, drinki kolagenowe dostępne są w różnych smakach tak, aby każdy mógł znaleźć swój idealny wariant. 

1/5
kolagen do picia dr ohhira
Copyright @ materiały prasowe
1/5

Płynny kolagen do picia, DR. OHHIRA, 369 zł.

2/5
kolagen do picia polana herbapol
Copyright @ materiały prasowe
2/5

Esencja z kolagenem i witaminą C Polana, HERBAPOL, 39,99 zł.

3/5
kolagen do picia nature essence
Copyright @ materiały prasowe
3/5

Kolagen do picia w saszetkach, NATURE ESSENCE, 169,90 zł/30 szt.

4/5
kolagen do picia gold
Copyright @materiały prasowe
4/5

Kolagen do picia, COLLAGEN GOLD, 200 zł/30 szt. 

5/5
kolagen do picia duo life
Copyright @materiały prasowe
5/5

Kolagen z kwasem hialuronowym, DUO LIFE, 99 zł.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?