Co się z nią stało?

Marta Cieplak 6 maja 2022 13:30

Charlene Wittstock nazywana jest najsmutniejszą księżną Europy. Jej ostatnie zdjęcia zaniepokoiły opinię publiczną, bo wygląda na wychudzoną, zestresowaną i zasmuconą. A jak prezentowała się kilkanaście lat temu i w momencie gdy poznała przyszłego męża, księcia Monako?

ZOBACZ TAKŻE: Dzieci księżnej Charlene i księcia Alberta mają już siedem lat. Zobaczcie najsłodsze zdjęcia bliźniaków!

Szokująca metamorfoza księżnej Charlene z Monako

Urodzona w RPA Charlene była zawodową pływaczką. W 2000 wieku reprezentowała nawet swój kraj na letnich igrzyskach olimpijskich. Na zdjęciach z tego okresu widać, że była szczęśliwa i spełniona. Dużo się uśmiechała. W tym samym roku podczas zawodów pływackich Mare Nostrum w Monako poznała swojego przyszłego męża, księcia Alberta II i przez wiele lat wszystko wskazywało na to, że była u jego boku naprawdę szczęśliwa.

Dobra passa skończyła się jednak tuż przed ich ślubem w 2011 roku, gdy pojawiły się plotki o nieślubnych dzieciach Alberta II, nazywanego zresztą największym playboyem wśród arystokratów. Mimo tego Charlene nie odwołała ślubu i stanęła z ukochanym przed ołtarzem. Na zdjęciach widać jednak, że miała łzy w oczach i wcale nie były to łzy szczęścia. Potem było już tylko gorzej. Kolejne sekrety wychodziły na jaw, a Charlene nie odnalazła szczęścia nawet w wychowywaniu dzieci. W jednym z wywiadów wyznała nawet, że to „naprawę wykańczające”.

W końcu w 2021 roku księżna Charlene wyjechała do rodzinnego RPA, gdzie przez wiele miesięcy poświęcała się działalności fundacji ratującej zagrożone gatunki. Potem przeszła zabieg laryngologiczny i lekarze odradzali jej podróże samolotem, więc księżna przez wiele miesięcy nie widziała nawet własnych dzieci. W końcu spotkała się z nimi w listopadzie, ale bardzo szybko znów wyjechała z kraju i spędziła dłuższy czas w ośrodku zamkniętym w Szwajcarii. Powodem miały być problemy natury psychicznej, w tym wycieńczenie fizyczne i emocjonalne. Mówiło się nawet o rozwodzie książęcej pary.

W końcu w kwietniu 2022 roku była pływaczka pokazała się na trybunach Mistrzostw Świata Formuły E w towarzystwie męża od dzieci. Uwagę wszystkich przykuła nie tylko bardzo stonowana, a wręcz smutna stylizacja, ale przede wszystkim nowa, ultrakrótka fryzura i dość mocny, jak na księżną Charlene, makijaż oczu. Wyglądała na wychudzoną, czego nie dało się ukryć nawet pod szerokimi spodniami o oversize'ową marynarką. Jej zły stan zdrowia zdradzały tez zapadnięte policzki. A przecież jeszcze kilka lat temu promieniała urodą. Zobaczcie, jak zmieniła się z uśmiechniętej pływaczki w zasmuconą księżną... 

1/9
księżniczka Charlene z Monako pływaczka
Copyright @Getty Images
1/9

Metamorfoza księżnej Charlene z Monako: rok 2000

Oto najlepszy rok w jej karierze. To wtedy brała udział w Olimpiadzie i poznała przyszłego męża.

2/9
księżniczka Charlene z Monako bardzo młoda
Copyright @Bew
2/9

Metamorfoza księżnej Charlene z Monako: rok 2006

Zakochana, zrelaksowana, piękna. W takim wydaniu podoba nam się najbardziej.

3/9
księżniczka Charlene z Monako młoda
Copyright @Getty Images
3/9

Metamorfoza księżnej Charlene z Monako: rok 2007

Na balu Czerwonego Krzyża była pewna siebie, wręcz promieniała szczęściem. Nosiła też makijaż podobny do tego, z którego słynęła księżna Diana, z charakterystyczną kreską okalającą całe oko.

4/9
księżna Charlene ślub
Copyright @bew
4/9

Metamorfoza księżnej Charlene z Monako: rok 2011

W dniu ślubu długo udawała, że wszystko jest tak, jak być powinno. A przecież na kilka godzin przed ceremonią chciała uciec z kraju...

5/9
księżniczka Charlene z Monako smutna
Copyright @Getty Images
5/9

Metamorfoza księżnej Charlene z Monako: rok 2015

W tym czasie Charlene zachwycała w krótkiej fryzurze i mocniejszym makijażu ust. Sprawiała wrażenie szczęśliwej i spełnionej.

6/9
księżniczka Charlene z Monako grubsza
Copyright @Getty Images
6/9

Metamorfoza księżnej Charlene z Monako: rok 2019

Wtedy jeszcze, choć niezbyt szczęśliwa, Charlene wyglądała zdrowo. Miała pełne rysy twarzy i nosiła klasycznego boba.

7/9
księżniczka Charlene z Monako w zielonej sukni
Copyright @Getty Images
7/9

Metamorfoza księżnej Charlene z Monako: rok 2019

Spektakularna zielona kreacja i fryzura z opadającymi wokół twarzy kosmykami to jedna z jej najlepszych stylizacji. Chcielibyśmy, by i teraz wyglądała podobnie.

8/9
księżniczka Charlene z Monako z grzywką
Copyright @Getty Images
8/9

Metamorfoza księżnej Charlene z Monako: rok 2020

Czy wtedy była w lepszej formie czy robiła dobrą minę do złej gry? Tego na pewno się nie dowiemy, ale jedno jest pewne – w krótkiej grzywce i mocniejszym makijażu ust wyglądała doskonale.

9/9
księżniczka Charlene z Monako 2022
Copyright @Getty Images
9/9

Metamorfoza księżnej Charlene z Monako: rok 2022

Podczas ostatniego oficjalnego wyjścia, pod koniec kwietnia 2022, księżna Charlene zaprezentowała światu zupełnie nową fryzurę w stylu pixie. Choć uczesanie bardzo jej pasuje, to jednak smutek w oczach odbiera jej cały urok.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?