pielęgnacja poranna gwiazd
Fot. adobe.stock.com
Ze świata urody

Metoda 5-9 to najnowszy hit TikToka

Kochają ją także gwiazdy. Na czym polega?

Marta Cieplak 27 września 2022 14:30
pielęgnacja poranna gwiazd
Fot. adobe.stock.com

Nie mam dobrych wiadomości dla tych z was, które nie lubią wcześnie wstawać. Bo najnowsza metoda dbania o siebie, która robi furorę w mediach społecznościowych, wymaga od nas bardzo wczesnego wstawania. Jej nazwa „5-9”, czyli między 5 a 9 jasno wskazuje, że właśnie te poranne godziny powinnyśmy przeznaczyć na aktywności, na które zazwyczaj brakuje nam czasu. Chodzi tu o holistyczne podejście, dlatego w czym czasie można nie tylko dbać o skórę, ale także medytować, ćwiczyć jogę lub zrobić sobie dłuższy spacer. Zobacz, co w tym czasie robią gwiazdy!

Poranna metoda wstawania 5-9

Na TikToku pojawia się coraz więcej filmików, na których influencerzy pokazują, jak zmieniło się ich życie od momentu, gdy zaczęli wstawać wcześniej niż do tej pory. Dzięki temu zyskują czas na sport, medytację i pielęgnację. A do tego minimalizują stres, bo nie muszą się spieszyć.

Metodę tę od dawna wykorzystują też hollywoodzkie gwiazdy. Choć pewnie nawet nie wiedziały, że taka istnieje. Po prostu same czuły, że taki tryb jest dla nich korzystny. Zobaczcie, co robią o poranku:

Khloe Kardashian

Khloe, podobnie jak jej mama, wstaje o 5 rano, aby rozpocząć dzień. Zaczyna od prysznica, myje twarz, nakłada na skórę krem z SPF i wyrusza na trening. Przed ćwiczeniami wypija też zieloną herbatę, zjada banana i batonik na bazie masła orzechowego.

Jennifer Aniston

Znana aktorka wyznaje, że wstaje codziennie o 4:30 rano (wyjątkiem są weekendy). Myje twarz, wypija gorącą wodę z cytryną i medytuje przez 20 minut. Trzyma się też zasady, że co najmniej przez godzinę od pobudki nie sięga przez telefon. Rano znajduje też czas na sport – najpierw 30-minutowy trening spinningu, a potem 40 minut jogi.

Poranne wstawanie ma we krwi także Oprah Winfrey, która wstaje codziennie o 5.30, ćwiczy i jedzie do studia. Jest tak zorganizowana, że do 11 rano ma już nagrany program i resztę dnia może poświęcić na inne zajęcia.

Na pewno takie poranne wstawanie nie należy do najłatwiejszych, ale podobno warto się na początku wysilić, a nawet zmusić, by potem poczuć się po prostu lepiej. Podejmiecie to wyzwanie? My postaramy się w ten sposób oswoić jesień. 

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.