brwi trendy 2019
Fot. instagram.com/soapbrows/
ze świata urody

Idealnie wymodelowane i ułożone brwi przez ponad miesiąc?

To możliwe dzięki laminowaniu!

Marta Cieplak 20 grudnia 2019 16:30
brwi trendy 2019
Fot. instagram.com/soapbrows/

O laminowaniu brwi mówi się, że to najlepszy sposób na niesforne brwi. Dlaczego? Bo w szybki i łatwy sposób pozwala na ich ułożenie i utrwalenie. Dzięki temu będą układały się dokładnie w tę stronę, w którą powinny i to do dwóch miesięcy. A jeśli masz brwi niezbyt bujne, to po tym zabieg będą wyglądały na szersze i grubsze. Do tego możesz dołożyć hennę i wtedy brwi będą perfekcyjne. Ale na czym konkretnie polega? Już zdradzamy!

Laminowanie brwi – co to jest?

Pamiętasz hit sprzed dwóch lat – laminowanie rzęs? To dokładny odpowiednik, ale tym razem do modelowania brwi, które od kilku sezonów są jednym z najważniejszych elementów makijażu. Zabieg zaczyna się od oczyszczenia brwi i nałożenia na nie aktywatora z kwasem tioglikolowym. Jego zadaniem jest otworzenie łusek włosa. W kolejnym kroku włoski pokrywa się keratyną, która silnie je odżywia, odbudowuje i nadaje niesamowity blask. Na koniec nakłada się na brwi substancje odżywcze takie jak olejek jojoba i olejek macadamia.

Taki zabieg można oczywiście połączyć z henną i z regulacją, by efekt był perfekcyjny. Ale uwaga: nie warto na takim zabiegu oszczędzać, bo musi go zrobić dobry profesjonalista. W przeciwnym razie może dojść do osłabienia włosków – kwas tioglikolowy nałożony na zbyt długi czas może właśnie prowadzić do takiej sytuacji.

Ile kosztuje laminowanie brwi?

Taki zabieg to koszt od 100 do 200 zł; Sam zabieg trwa od 60 do 90 minut. Warto ten czas poświęcić, by cieszyć się brwiami jak u supermodelki!

Efekt przed i po. Robi wrażenie! 

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.