dzień brwi
Fot. puhhha/adobe.stock.com
ze świata urody

Dziś Międzynarodowy Dzień Brwi! Na czym polega ich laminowanie?

Co zrobić, by były idealnie wymodelowane przez ponad miesiąc?

Marta Cieplak 2 października 2021 10:30
dzień brwi
Fot. puhhha/adobe.stock.com

O laminowaniu brwi mówi się, że to najlepszy sposób na niesforne brwi. Dlaczego? Bo w szybki i łatwy sposób pozwala na ich ułożenie i utrwalenie. Dzięki temu będą układały się dokładnie w tę stronę, w którą powinny i to do dwóch miesięcy. A jeśli masz brwi niezbyt bujne, to po tym zabieg będą wyglądały na szersze i grubsze. Do tego możesz dołożyć hennę i wtedy brwi będą perfekcyjne. Ale na czym konkretnie polega? Już zdradzamy!

ZOBACZ TAKŻE: Na czym polega browtox?

Na czym polega laminowanie brwi?

Pamiętasz hit sprzed kilku lat – laminowanie rzęs? To dokładny odpowiednik, ale tym razem do modelowania brwi, które od kilku sezonów są jednym z najważniejszych elementów makijażu. Zabieg zaczyna się od oczyszczenia brwi i nałożenia na nie aktywatora z kwasem tioglikolowym. Jego zadaniem jest otworzenie łusek włosa. W kolejnym kroku włoski pokrywa się keratyną, która silnie je odżywia, odbudowuje i nadaje niesamowity blask. Na koniec nakłada się na brwi substancje odżywcze takie jak olejek jojoba i olejek macadamia.

Taki zabieg można oczywiście połączyć z henną i z regulacją, by efekt był perfekcyjny. Ale uwaga: nie warto na takim zabiegu oszczędzać, bo musi go zrobić dobry profesjonalista. W przeciwnym razie może dojść do osłabienia włosków – kwas tioglikolowy nałożony na zbyt długi czas może właśnie prowadzić do takiej sytuacji.

Ile kosztuje laminowanie brwi?

Taki zabieg to koszt od 100 do 200 zł. Sam zabieg trwa od 60 do 90 minut. Warto ten czas poświęcić, by cieszyć się brwiami jak u supermodelki!

Oto jak wygląda zabieg laminowania brwi przed i po. Robi wrażenie, prawda? Może zatem warto pomyśleć o nim także w kontekście Międzynarodowego Dnia Brwi?  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.