brwi trendy 2019
Fot. instagram.com/soapbrows/
ze świata urody

Idealnie wymodelowane i ułożone brwi przez ponad miesiąc?

To możliwe dzięki laminowaniu!

Marta Cieplak 20 grudnia 2019 16:30
brwi trendy 2019
Fot. instagram.com/soapbrows/

O laminowaniu brwi mówi się, że to najlepszy sposób na niesforne brwi. Dlaczego? Bo w szybki i łatwy sposób pozwala na ich ułożenie i utrwalenie. Dzięki temu będą układały się dokładnie w tę stronę, w którą powinny i to do dwóch miesięcy. A jeśli masz brwi niezbyt bujne, to po tym zabieg będą wyglądały na szersze i grubsze. Do tego możesz dołożyć hennę i wtedy brwi będą perfekcyjne. Ale na czym konkretnie polega? Już zdradzamy!

Laminowanie brwi – co to jest?

Pamiętasz hit sprzed dwóch lat – laminowanie rzęs? To dokładny odpowiednik, ale tym razem do modelowania brwi, które od kilku sezonów są jednym z najważniejszych elementów makijażu. Zabieg zaczyna się od oczyszczenia brwi i nałożenia na nie aktywatora z kwasem tioglikolowym. Jego zadaniem jest otworzenie łusek włosa. W kolejnym kroku włoski pokrywa się keratyną, która silnie je odżywia, odbudowuje i nadaje niesamowity blask. Na koniec nakłada się na brwi substancje odżywcze takie jak olejek jojoba i olejek macadamia.

Taki zabieg można oczywiście połączyć z henną i z regulacją, by efekt był perfekcyjny. Ale uwaga: nie warto na takim zabiegu oszczędzać, bo musi go zrobić dobry profesjonalista. W przeciwnym razie może dojść do osłabienia włosków – kwas tioglikolowy nałożony na zbyt długi czas może właśnie prowadzić do takiej sytuacji.

Ile kosztuje laminowanie brwi?

Taki zabieg to koszt od 100 do 200 zł; Sam zabieg trwa od 60 do 90 minut. Warto ten czas poświęcić, by cieszyć się brwiami jak u supermodelki!

Efekt przed i po. Robi wrażenie! 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.