Księżna Meghan
Fot. Getty Images
Ze świata urody

Jak zrobić słynny kok messy bun w stylu Meghan Markle?

Mamy instrukcję krok po kroku od fryzjera Meghan Markle!

Marta Cieplak 13 maja 2021 14:30
Księżna Meghan
Fot. Getty Images

Słynny messy bun Meghan Markle to jedno z jej charakterystycznych uczesań. Taki kok miała nawet na swoim ślubie z księciem Harrym! Do tej pory fryzura Meghan Markle była kopiowana przez kobiety na całym świecie – czasem z lepszym, czasem z gorszym efektem. Bo choć kok wydaje się prosty i artystycznie niedbały, to wbrew pozorom potrzeba sporej wprawy, by go prawidłowo zrobić. Teraz można wykonać go bez najmniejszego problemu, bo dokładną instrukcję na messy bun Meghan Markle zdradził fryzjer aktorki, George Northwood.

Kok Meghan Markle – krok po kroku

W końcu, po kilku latach od ślubu Meghan Markle i księcia Harry'ego George Northwood zdecydował się ujawnić swoje sztuczki, dzięki którym wykonanie charakterystycznego koka nie stanowi problemu.

To, co naprawdę podoba mi się w messy bun, to to, że jest to idealne połączenie eleganckiego upięcia włosów z nutką luzu, wyjaśnia George w swoim IGTV.

Zobacz także: Meghan Markle jest na nowej diecie!

Jak zrobić kok Meghan Markle?

Najlepiej by włosy były wycieniowane po kokach, bo dzięki temu okalające pasma włosów będą wyglądały najlepiej. Ale jeśli twoje włosy mają jednakową długość, też możesz go zrobić!

Krok 1. Umyj włosy i wysusz, ale absolutnie ich nie prostuj. Ważne, by miały lekko falująca teksturę. Następnie zrób przedziałek na środku głowy.

Krok 2. Następnie wydziel wąskie pasma grzywki, spryskaj je lakierem (najlepiej do włosów falowanych albo kręconych), a następnie podkręć je lokówką albo prostownicą pamiętając, by skręt był od twarzy na zewnątrz, w kierunku ucha. 

Krok 3. Potem, aby uzyskać efekt objętości, pasma na czubku głowy i te schodzące aż do karku delikatnie natapiruj spryskując je take wcześniej lakierem.

Krok 4. Potem zwiąż włosy w kok na wysokości karku i delikatnie wyciągnij włosy z kucyka ku górze, by nadać fryzurze objętości.

Krok 5. Potem kucyk zwiń wokół własnej osi, następnie owiń go wokół gumki i przypnij spinkami. 

Krok 6. Czas na wykończenie – na końcówki nałóż odrobinę preparatu nawilżającego, a całość spryskaj utrwalającym lakierem.

Poniżej znajdziesz filmik, na którym dokładnie widać jak taką fryzurę wykonuje ekspert! Po kilku próbach na pewno osiągniesz podobny efekt!

Zobacz także: Kate Middleton vs Meghan Markle: która ma ładniejszy uśmiech? I czy to zasługa licówek?

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.