Fot. Fotolia
VIVA! Tylko u nas

Jak ukryć efekty nieprzespanej nocy? Zobacz 5 niezawodnych sposobów na „worki pod oczami”!

Xymena Borowiecka 11 września 2017 07:00
Fot. Fotolia

Sen zapewnia młody i piękny wygląd, pozwala się skoncentrować, zwiększa odporność organizmu. Dzięki niemu, organizm ma szansę na regenerację i odżywienie. Niestety, nie wszystkim dane jest długo i spokojnie spać…

Niedawno zostałaś mamą i przesypiasz niewiele godzin? Masz problemy ze snem, a rano budzisz się zmęczona i opuchnięta? To jeden z efektów zarwanej nocy, który widać gołym okiem...

Oto rady, które pozwolą ci zatuszować ten i inne widoczne rezultaty zbyt małej ilości snu.

Zobacz także: Z pracy na imprezę, czyli makijaż glamour w 5 minut! Jak to robią Kylie Jenner i Red Lipstick Monster?Fokus na oczy!

Obrzęki pod oczami mogą mieć podłoże genetyczne (zwiększona skłonność do zatrzymywania płynu w organizmie - limfa nie jest w stanie swobodnie przepływać) lub wynikają z silnego stresu połączonego z nieodpowiednią dietą. Jak je ukryć?
 

1. Zimne kompresy to niezawodne rozwiązanie. Wystarczy zostawić je na noc w lodówce, a następnego dnia przyłożyć na powieki na 5-10 minut. Równie skutecznie działa zaparzenie naparu rano i włożenie saszetek do zamrażarki.
 

2. Alternatywą mogą być plasterki świeżego, zielonego ogórka. Schłodzone wcześniej w lodówce warzywo eliminuje obrzęki, bowiem właśnie niskie temperatury przyczyniają się do obniżenia przepływu krwi.
 

3. Dla zwolenniczek tradycyjnych metod warto wspomnieć o tradycyjnym żelu chłodzącym. W jego składzie znajdą się z pewnością wyciąg z zielonej herbaty, rumianek, aloes oraz kofeina. Jeśli dodatkowo te komponenty wstępują w jednym produkcie, to jego moc jest większa!


4. Twoja deska ratunku? Oczywiście makijaż. Dobry korektor pod oczy, utrwalony pudrem sypkim (w dopasowanym odcieniu lub transparentny) nie tylko przykryje cienie, zminimalizuje także widoczność obrzęków.
 

5. Odwróć uwagę od oczu... oprawkami okularów! Warto zainwestować nawet w zerówki! Maskują one obrzęki lepiej niż mogłabyś przypuszczać ;)

Mamy nadzieję, że wdrożysz nasze rady w życie, niewiele kosztują, a efekty cię zaskoczą! 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.