jak dobrać korektor
Fot. adobe.stock.com
ZE ŚWIATA URODY

Jak dobrać odpowiedni korektor? To łatwiejsze niż myślisz!

Zastosuj 5 prostych kroków

Marta Cieplak 11 września 2018 16:31
jak dobrać korektor
Fot. adobe.stock.com

Dobranie odpowiednich kosmetyków do makijażu twarzy nie jest łatwe! Odpowiedni kolor, formuła konsystencja... czynników decydujących jest naprawdę wiele, a od wyboru produktów na rynku aż boli głowa. Podczas zakupów wciąż borykasz się z wyborem idealnego kosmetyku? Spróbujemy Ci to ułatwić!  Zobacz, jak wybrać odpowiedni korektor w pięciu krokach!

Szkoła doboru korektora

 1. Zdecyduj się na 2 produkty
  Jeden korektor nie wystarczy, aby odpowiednio wyrównać koloryt cery. Dlatego do zakrycia cieni pod oczami niezbędny będzie kosmetyk w jaśniejszym od skóry odcieniu. Z kolei aby dokładnie zakryć przebarwienia na całej twarzy zdecyduj się na produkt w takim samym kolorze jak twój podkład.

 2. Skup się na formule
  Wybór korektorów jest tak duży, ze względu na zróżnicowaną formułę. Korektor dobierz do konsystencji swojego podkładu. Jeżeli podkład jest na bazie oleju, korektor na bazie wody nie będzie się z nim dobrze łączył podczas aplikacji, a w trakcie dnia makijaż może się rozwarstwiać.

 3. Nie zapomnij o odpowiedniej konsystencji

  Tę, tak samo jak formułę, musisz odpowiednio dopasować do swojego typu cery, a także preferencji. Korektor w sztyfcie, płynie a może kamuflaż? Wszystko zależy od jego zastosowania! Pod oczy wybieraj te o lekkiej konsystencji. Do tuszowania niedoskonałości lepsze będą te w sztyfcie lub w kredce.

 4. Wypróbuj zanim kupisz

  Wystarczy, że poprosisz ekspedientkę w drogerii o próbkę lub miniaturkę wybranego przez siebie produktu. Bo nie ma chyba nic gorszego, niż zakup drogiego kosmetyku, który okazuje się być nietrafiony. Lepiej to sprawdzić! Zobaczysz jak się rozprowadza, jaką ma trwałość i sprawdzisz, czy idealnie stapia się ze skórą w dziennym świetle.

 5. Zmieniaj co sezon

  Pamiętaj, że kolor Twojej cery zmienia się kilkukrotnie w ciągu roku. Największe różnice zauważysz między opaloną letnią skórą, a jej jaśniejszym, zimowym odcieniem. Ważne jest żeby podążać za tymi zmianami i zawsze używać dopasowanych kolorystycznie korektorów. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?