najlepsze eko kosmetyki dla dzieci
Fot. adobe.stock.com
VIVA! Mama

Ekologiczna pielęgnacja od małego. Pokaż maluchom, że to najlepszy wybór.

Pomogą w tym kolorowe opakowania z rysunkami!

Redakcja VIVA! 17 listopada 2021 14:30
najlepsze eko kosmetyki dla dzieci
Fot. adobe.stock.com

Jeśli sama jesteś fanką ekologicznych kosmetyków, możesz nauczyć swoje dzieci, jak dbać jednocześnie o skórę i o planetę. Jeżeli zaczniesz to robić od najmłodszych lat, dla twoich pociech taki wybór będzie już oczywisty. Dlaczego to tak ważne?

ZOBACZ TAKŻE: Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy odmienią twoją skórę!

Ekologiczne kosmetyki dla dzieci

Świat ekologicznych, bazujących na naturalnych składnikach kosmetyków nie dotyczy jedynie produktów przeznaczonych dla dorosłych. Są już pełne gamy dla niemowląt i dzieci, dzięki którym możesz nie tylko pielęgnować ich skórę ze świadomością, że kosmetyki są w pełni bezpieczne i delikatne, ale także od najmłodszych lat uczyć, że ekologiczne kosmetyki to najlepszy wybór.

eko kosmetyki dla dzieci derma
Fot. materiały prasowe

Delikatny i ekologiczny nawilżający balsam dla całej rodziny DERMA, 44,99 zł. 

Choć produkty dla kobiet, stworzone w 95–99% ze składników naturalnych, zazwyczaj opakowane są w pudełeczka lub słoiczki z recyklingowych materiałów i ozdobione motywami roślinnymi, to jednak producenci ekokosmetyków dla dzieci zaczęli myśleć o tym, co spodoba się maluchom. I dlatego projektują takie buteleczki i opakowania, które zachwycą młodych ludzi. Można na nich zobaczyć zabawne rysunki i nawiązanie do znanych bajek, jak w nowej linii Kajko i Kokosz, gdzie można podziwiać bohaterów kultowego już komiksu.

eko kosmetyki dla dzieci 4organics kajko i kokosz
Fot. materiały prasowe

Naturalny szampon i żel 2 w 1 Dzikie Jagody z linii Kajko i Kokosz 4ORGANIC, 19,99 zł. 

Podobnie działają na wyobraźnię maluchów mydła Yope z zabawnymi stworkami. Dzięki takim zabiegom dzieciaki z większą chęcią ich używają i chętnie do nich wracają albo proszą o zakup kolejnego kosmetyku z danej serii.

eko kosmetyki dla dzieci yope
Fot. materiały prasowe

Naturalne antybakteryjne mydło do rąk dla dzieci Ananas i kokos YOPE, 25,99 zł.

Co ważne, naturalne kosmetyki dla dzieci to nie tylko szampony, żele i balsamy do ciała, ale także pasty do mycia zębów bez fluoru o owocowych smakach, które dzieci wprost uwielbiają. Dlatego łatwo będzie ci je zachęcić do ich codziennego stosowania.

ZOBACZ TAKŻE: Prosta sztuka pielęgnacji noworodka.

eko kosmetyki dla dzieci
Fot. adobe.stock.com

eko kosmetyki dla dzieci i mam
Fot. adobe.stock.com

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.