Gwyneth Paltrow pokazała nagie zdjęcie 2019
Fot. Instagram/Gwyneth Paltrow
O tym się mówi

Dieta bulionowa robi furorę w Hollywood!

To na niej Gwyneth Paltrow schudła 11 kg!

Marta Cieplak 10 września 2021 15:30
Gwyneth Paltrow pokazała nagie zdjęcie 2019
Fot. Instagram/Gwyneth Paltrow

Dieta bulionowa robi furorę w Hollywood! Stosuje ją Salma Hayek, Halle Berry i Gwyneth Paltrow. Ta ostatnia zapewnia, że schudła na niej 11 kg i w dodatku zachwala ją, że działa jak botoks, bo wygładza zmarszczki dzięki wysokiej zawartości kolagenu! Co ciekawe, jej bazą jest klasyczny bulion na bazie mięsa na kościach, czyli nasz polski rosół... Jak ją stosować? 

Dieta bulionowa - zasady i efekty

Dieta bulionowa to nic innego jak 21-dniowy program żywieniowy, który jest połączeniem diety Paleo i diety przerywanej. Jak to wygląda w praktyce? W tym czasie przez pięć dni w tygodniu jemy np. mięso, ryby, owoce morza, jaja, warzywa i owoce, a przez kolejne dwa pijemy jedynie bulion gotowany na kościach – od czterech do sześciu porcji, czyli szklanek. Taki długogotowany rosół jest bardzo odżywczy. Im dłużej go przygotowujemy, tym będzie lepszy i smaczniejszy. 

rosół z gęsi
Fot. © superfood/Fotolia.com
Bulion warzywny
Fot. © Angel Simon/Fotolia.com
Bulion warzywny
Fot. © Angel Simon/Fotolia.com

Robię bulion kostny, bo korzystnie wpływa na organizm i jest doskonałym źródłem kolagenu, mówi Salma Hayek.  

A Gwyneth Paltrow zapewnia, że odżywiając się w ten sposób straciła 11 kg, które zyskała podczas kwarantanny. Taka dieta to dobry pomysł szczególnie jesienią, bo dobrze rozgrzewa organizm. Warto dodać do bulionu także kurkumę i imbir – wtedy będzie jeszcze bardziej rozgrzewający i dodatkowo wzmocni odporność organizmu.

Coś w tym musi być, bo nawet drużyna LA Lakers zrobiła z bulionu swój „klubowy” napój! Warto spróbować! 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.