Utalentowana, piękna i bardzo skromna!

Redakcja VIVA! 7 stycznia 2021 14:31

Ania Dąbrowska obchodzi dzisiaj 40. urodziny. Z tej okazji postanowiliśmy pokazać, jak artystka zmieniała się na przestrzeni lat. To niesamowite ile doskonałych utworów stworzyła, ile świetnych koncertów zagrała i jak bardzo kobiety utożsamiają się z jej tekstami i muzyką. Ania Dąbrowska urodziła się w Chełmie w 1981 roku. W branży muzycznej zadebiutowała krążkiem Samotność po zmierzchu, który wydała w 2004 roku. Jest nie tylko wokalistką, ale również świetnie gra na gitarze basowej, komponuje swoje utwory i pisze niezwykle kobiece i emocjonalne teksty. Jest również producentką. Prywatnie kochająca mama dwójki dzieci. O miłości potrafi opowiadać jak nikt inny. Jej styl był zawsze dosyć spójny. Z jednej strony artystka od zawsze preferowała estetykę nawiązującą do lat 60. i 70. zarówno w outfitach, makijażu jak i fryzurach. Z drugiej strony ceniła kobiecość, nowoczesne minimalistyczne fasony, w których czuła się naturalnie, swobodnie ale również kobieco. Stylizacje, które wybierała na okładki swoich płyt oraz na scenę, zawsze bardzo mocno nawiązywały do charakteru jej twórczości oraz klimatu, jaki chciała osiągnąć. Mówiono o niej, Dama retro. Nie podążała ślepo za trendami, nie miała na celu skupiać uwagi publiczności jedynie na wyglądzie, chciała przenieść swoich fanów do świata, który specjalnie dla nich wymyśliła, wykreowała i stworzyła. Dlatego właśnie tak bardzo kochamy jej styl i jej twórczość. Zobaczcie jak Ania Dąbrowska zmieniała się na przestrzeni lat. 

1/10
Ania Dabrowska w ciemnych wlosach
Copyright @East News
1/10

W 2002 Anna Dąbrowska uczestniczyła w programie rozrywkowym Polsat Idol w którym zajęła 8. miejsce. To były początki jej kariery!

2/10
Ania Dabrowska w zielonej sukience
Copyright @East News
2/10

Na początku 2004 wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany Samotność po zmierzchu. Jego premierę poprzedzał singel Tego chciałam, który stał się dużym przebojem.

3/10
Ania Dabrowska metamorfoza
Copyright @East News
3/10

Kolejne przebojowe single, Charlie Charlie i Inna, umocniły pozycję piosenkarki na polskim rynku muzycznym!

4/10
Ania Dabrowska, krotkie blond wlosy
Copyright @East News
4/10

Ania Dąbrowska zdobywała coraz większą grupę fanów, posypały się również nagrody branży muzycznej!

5/10
Ania Dabrwoska ciemna sukienka
Copyright @East News
5/10

W czerwcu 2008 wydała trzeci album studyjny pt. W spodniach czy w sukience? nad którym pracowała m.in. z Leszkiem Możdżerem i Danielem Bloomem.

6/10
Ania Dabrowska, usmiech
Copyright @East News
6/10

Jej styl zawsze odzwierciedlał jej twórczość i osobowość. Zmieniła swoje czarne włosy na blond, a na oku pojawiła się charakterystyczna kreska w stylu lat 60.

7/10
Ania Dabrowska na imprezie polsatu
Copyright @East News
7/10

Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, Stasia i Melanii.

8/10
Ania Dabrowska na scenie w sukni do ksotek, czerwonej
Copyright @East News
8/10

Z roku na rok Ania pięknieje! Jej stylizacje są coraz bardziej kobiece i przemyślane.

9/10
Ania Dabrowska na festiwalu
Copyright @East News
9/10

10 listopada 2017 premierę miał jej pierwszy album kompilacyjny, zatytułowany The best of zawierający największe przeboje w dorobku artystki.

10/10
Anaia Dabrowska stylizacje etno
Copyright @East News
10/10

Nie możemy się doczekać kolejnych utworów Ani Dąbrowskiej. Wszystkiego najlepszego życzy redakcja VIVY!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…