dieta i ćwiczenia Amal Clooney
Fot. Getty Images
O tym się mówi

Amal Clooney zachwyca figurą mimo, że jest zapracowaną mamą bliźniaków. Jak to robi?

Jej dieta jest naprawdę prosta. Za to ćwiczenia...

Marta Cieplak 6 listopada 2022 11:30
dieta i ćwiczenia Amal Clooney
Fot. Getty Images

Amal Clooney to niezwykle doświadczona i ceniona na całym świecie prawniczka, która w dużej mierze skupia się na obronie praw człowieka. Amal urodziła się w Libanie, jednak w 1982 roku, gdy wybuchła tam wojna, wyemigrowała razem z rodziną do Wielkiej Brytanii. Po skończeniu szkoły średniej dostała się Oxford, a potem studiowała także na Uniwersytecie Nowojorskim. W swojej karierze broniła praw m.in byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko oraz Juliana Assange'a. Praktykowała też w Międzynarodowym Trybunale Karnym i w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości. Dziś uważana jest także za ikonę mody, a jej stylizacje zawsze robią furorę. O przyjaźń z Amal zabiegają największe sławy Hollywood, m.in. Jennifer Lopez. Obecnie przewodniczy fundacji Clooney Foundation for Justice, którą założyła wraz z mężem George'em Clooneyem, aby przeciwdziałać niesprawiedliwości na salach sądowych, w społecznościach oraz w szkołach na całym świecie. Opiekuje się też urodzonymi w 2017 roku bliźniakami – Alexandrem i Ellą, które są jej oczkiem w głowie. Jednak mimo to znajduje czas na regularne ćwiczenia i przestrzega diety, dzięki której ma sylwetkę godną supermodelki.

ZOBACZ TAKŻE: Historia miłości Amal i George’a Clooneyów to gotowy scenariusz na romantyczny film...

Co je Amal Clooney?

Mimo swoich 44 lat i bliźniaczej ciąży, Amal Clooney nadal zachwyca sylwetką modelki. Jak ona to robi? Na jakiej diecie jest żona George'a Clooneya? Okazuje się, że to dość proste menu, które łatwo zastosować nawet wtedy, gdy posiłków nie gotuje profesjonalny kucharz.

Prawniczka jest na bogatej w białko diecie śródziemnomorskiej. Kluczem do sukcesu są tutaj świeże, najczęściej organiczne składniki, w tym bardzo duża ilość warzyw, a także niewielkie porcje spożywane w regularnych odstępach czasu. Na śniadanie Amal Clooney zazwyczaj je zupę z wodorostów lub dania na bazie jajek. Oba te produkty są bogate w białko i pobudzają metabolizm o poranku. Na lunch i kolację prawniczka je z kolei dużo ryb i owoców morza. Jak donosi magazynu Heat, pojawiają się one w jej menu nawet dwa razy dziennie!

Fot. instagram.com/veggiebellie/

Nie oznacza to jednak, że Amal je tylko ryby. Na jej talerzu często pojawia się także drób, bo gwiazda unika czerwonego mięsa. Jak się okazuje, jednym z jej ulubionych dań jest spaghetti z klopsikami z indyka i piersi z kurczaka. W końcu Amal dużą część roku spędza nad włoskim jeziorem Como, więc nie może zrezygnować z makaronów. Ale pamięta o tym, by do porcji węglowodanów dodać zawsze jeszcze porcję warzyw w postaci świeżej sałaty. Żona George'a Clooneya pamięta tez, by wypijać dwa litry wody dziennie. Czasami sięga też po sok żurawinowy.

Amal Clooney nie lubi odmawiać sobie przyjemności, dlatego woli zrównoważoną dietę niż radykalne detoksy. W rozmowie z magazynem Vogue wyznała, że kiedyś razem z mężem przeszli na taki detoks, ale „poddali się” po 11 dniach. 

Trudno było zrezygnować z lampki wina wieczorem. Ale jeszcze trudniej zrezygnować z espresso z samego rana, powiedziała.

Amal Clooney przyznaje też, że od czasu do czasu, szczególnie podczas rodzinnych seansów filmowych, pozwala sobie na zjedzenie popcornu. A gdy nachodzi ją ochota na słodkie przekąski, sięga po krakersy z hummusem.

Hummus
Fot. ADOBE STOCK

ZOBACZ TAKŻE: Jaka jest prywatnie dr Ewa Dąbrowska, autorka najpopularniejszej diety ostatnich lat?

Trening Amal Clooney

Jednak dieta to nie wszystko. Swoją doskonałą sylwetkę Amal Clooney zawdzięcza także regularnym ćwiczeniom. Okazuje się, że prawniczka uprawia sport nawet pięć razy w tygodniu i każdego dnia jej trening polega na czymś innym. Oto rozpiska ćwiczeń Amal Clooney.

Dzień 1

Ćwiczenia na siłowni, w tym ze sprzętem typu kettleball, z linami, a nawet podnoszeniem ciężarów.

Dzień 2

Kolejnego dnia Amal Clooney skupia się na rozciąganiu i wysmuklaniu ciała poprzez ćwiczenie pilatesu. Tą metodę polubiła po porodzie i stosuje ją do dzisiaj.

Dzień 3

Po pilatesie znów czas na siłownię. Ćwiczenia które Amal Clooney wykonuje obowiązkowo to: przysiady, ćwiczenia na wiosłach, przysiady z hantlami, ale z bardzo krótkimi, 15-sekundowymi przerwami między seriami.

Dzień 4

Wtedy Amal stawia na partyjkę tenisa, często z George'm.

Dzień 5

Ostatni dzień ćwiczeń w tygodniu to długi spacer trwający zazwyczaj godzinę. Często towarzyszy jej mąż albo mama.

Teraz wiemy już wszystko. Czas wprowadzić w życie plan Amal Clooney i za kilka miesięcy zachwycać tak samo doskonałą sylwetką!

George Clooney, Amal Clooney, Cannes, Francja, 12.05.2016 rok
Fot. Clemens Bilan/Getty Images

George Clooney, Amal Clooney, Hollywood, Kalifornia, 07.06.2018 rok
Fot. Frazer Harrison/Getty Images for Turner

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?