hotele, w ktorych mieszkaly gwiazdy 6
Fot. AaronP/Bauer-Griffin/GC Images
domy gwiazd

Zamieszkać w hotelu? Oto luksusowe hotele, które gwiazdy wybrały na swój dom

Mogły pozwolić sobie na wspaniałe wille, ale wolały hotelowe pokoje…

Barbara Łubko 13 kwietnia 2022 17:30
hotele, w ktorych mieszkaly gwiazdy 6
Fot. AaronP/Bauer-Griffin/GC Images

Pobyt w hotelu zawsze kojarzy się z pewnego rodzaju luksusem. Nie musimy myśleć o sprzątaniu, a na wyciągnięcie ręki mamy dostęp do restauracyjnego menu i udogodnień takich jak basen, spa czy siłownia. Może właśnie dlatego wiele gwiazd zdecydowało się zamieszkać w hotelach. Rok, dwa lub trzy lata spędzone w hotelu? Marilyn Monroe przez dwa lata mieszkała w hotelu The Beverly Hills, Elizabeth Taylor spędziła prawie roku w hotelu Bel-Air. Tennessee Williams podobno napisał swoją ostatnią sztukę w nowojorskim hotelu Elysée, a pisarz Oscar Wilde… zmarł podczas długiego pobytu w paryskim hotelu L'Hôtel. Jednak moda na mieszkanie w hotelach nie umarła wraz z dawnym Hollywood. Dziś gwiazdy znowu chętnie decydują się na życie w hotelowym pokoju.

ZOBACZ TAKŻE: 5 gwiazd, które mieszkają w prawdziwych zamkach!

hotele, w ktorych mieszkaly gwiazdy
Fot. Ben Martin/Getty Images

Hotele, w których zamieszkały gwiazdy - Kathy Hilton w Waldorf Astoria

Jako osoba nosząca to samo nazwisko, co jedna z największych marek hotelowych na świecie, Kathy Hilton spędziła wiele lat swojego życia w hotelu. Hilton wychowała czwórkę swoich dzieci: Paris, Nicky'ego, Barrona i Conrada w nowojorskim Waldorf Astoria, mieszkając w apartamencie 30H w budynku w stylu Art Deco przez dziewięć lat. „To było bardzo, bardzo urocze. Uwielbialiśmy przebywać w bliskim sąsiedztwie pod jednym dachem, z wyjątkiem sytuacji, kiedy Paris wymykała się windą serwisową”, zdradziła Kathy po latach.

hotele, w ktorych mieszkaly gwiazdy 3
Fot. Ron Galella/Ron Galella Collection via Getty Images, Ben Hider/Getty Images

Hotele, w których zamieszkały gwiazdy - Robert De Niro Chateau Marmont

Chateau Marmont jest prawdopodobnie najbardziej legendarnym hotelem w Kalifornii. Nawet rodowity nowojorczyk Robert De Niro dał się uwieść 93-letniej budowli w stylu châteauesque. De Niro podobno mieszkał w Penthouse 64 przez kilka lat w latach 80. Jest to apartament z dwiema sypialniami, który obejmuje przestronny salon, jadalnię, kuchnię i dwie łazienki oraz prywatny taras.

Keanu Reeves mieszkał w Chateau Marmont przez cztery lata, zanim kupił swój pierwszy dom. Jak twierdzi sam aktor, wnętrza nie były wtedy zbyt piękne: „Hotel był trochę zapuszczony. Nie chciało się zdejmować butów w pokoju, ale na tym polegał jego urok”.

CZYTAJ TEŻ: Seks, narkotyki i skandale. Co ukrywają ściany Chateau Marmont, ulubionego hotelu Grety Garbo?

hotele, w ktorych mieszkaly gwiazdy 2
Fot. David Crotty/Patrick McMullan via Getty Images

Hotele, w których zamieszkały gwiazdy - Robert De Niro Chateau Marmont

Hotel Chelsea w Nowym Jorku może poszczycić się najdłuższą listą sławnych mieszkańców: Patti Smith, Jimi Hendrix, Janis Joplin i Bob Dylan - wszyscy mieszkali tam w ostatniej połowie XX wieku. Miejsce to, bardziej surowe niż glamour, idealnie pasowało do muzycznej bohemy, do której należeli. Wyobrażacie sobie, imprezy, które zapewne organizowali w hotelowych wnętrzach? 

CZYTAJ TEŻ: Oto XVIII-wieczny francuski pałac, który zamieniono się w luksusowy hotel

hotele, w ktorych mieszkaly gwiazdy 1
Fot. SCOTT MORGAN/Patrick McMullan via Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.