zamki, w ktorych mieszkaja gwiazdy 3
Fot. Adrian Sherratt / Alamy Stock Photo, Rodin Eckenroth/Getty Images
domy gwiazd

5 gwiazd, które mieszkają w prawdziwych zamkach!

Te rezydencje to wyjątkowe miejsca z historią…

Barbara Łubko 26 sierpnia 2023 15:30
zamki, w ktorych mieszkaja gwiazdy 3
Fot. Adrian Sherratt / Alamy Stock Photo, Rodin Eckenroth/Getty Images

Piękne wille to dla niektórych gwiazd za mało. Na lokum szukają więc… zamków! Najlepiej takich, które wyglądają jak z bajki. Gwiazdy poświęcają mnóstwo pieniędzy nie tylko na ich zakup, ale też renowację - zabytkowe budynki to wymagające obiekty, a do prac remontowych zatrudniani są konserwatorzy i eksperci. Zwykła ekipa remontowa to za mało. Aktor Dominic West odrestaurował zamek w Irlandii, który jest domem rodzinnym jego żony Catherine Fitzgerald. Z kolei Kit Harington i Rose Leslie zawarli związek małżeński w szkockim zamku, który od dziewięciu wieków należy do rodziny aktorki. Jakie są inne historie zamków, należących do gwiazd?

ZOBACZ TAKŻE: Harry i Meghan jednak mają dom w Wielkiej Brytanii?

Gwiazdy, które mieszkają w zamkach - posiadłość St. Catherine's Court Jane Seyomur

Aktorka Jane Seymour kupiła posiadłość St. Catherine's Court w 1982 roku ujrzała. Choć nie jest to tradycyjny zamek, na terenie tej pięknej angielskiej posiadłości znajduje się nawet kościół, stodoła i domki, w których kiedyś mieszkali pracownicy posiadłości. Seymour spędzała w St. Catherine's Court błogi czas z rodziną: „Czasami idę na spacer, zbieram kwiaty, a potem siadam tutaj z dziećmi i szkicuję”, opowiadała. W listopadzie 2007 roku Seymour sprzedała posiadłość. Obecnie można ją wynajmować na imprezy okolicznościowe i wesela.

zamki, w ktorych mieszkaja gwiazdy 10
Fot. Adrian Sherratt / Alamy Stock Photo

Gwiazdy, które mieszkają w zamkach - Jeremy Irons i Kilcoe Castle

W 1998 roku Jeremy Irons rozpoczął prace renowacyjne w Kilcoe Castle, XV-wiecznym zamku położonym na wybrzeżu Irlandii. Prace trwały aż sześć lat. Efekt jest zachwycający. Główna część mieszkalna budynku, nazywana przez aktora „słoneczną”, jest miejscem, w którym Irons prezentuje gościom swoją kolekcję dzieł sztuki.

zamki, w ktorych mieszkaja gwiazdy 6
Fot. Education Images/Universal Images Group via Getty Images

Gwiazdy, które mieszkają w zamkach - Dominic West i Catherine Fitzgerald

zamki, w ktorych mieszkaja gwiazdy 5
Fot. GlosPics/MEGA/GC Images

Aktor Dominic West i jego żona, projektantka Catherine Fitzgerald bardzo chcieli zachować rodzinną posiadłość Catherine Glin Castle. Położony na irlandzkim wybrzeżu dom jest teraz miejscem wypoczynku dla rodziny i przyjaciół, a wśród znamienitych gości znalazły się takie sławy, jak Taylor Swift i Mick Jagger. „Bardzo niewiele się tu zmieniło. Wymieniliśmy tylko dywany i zasłony, ale meble są te, które zostawił mój teść. Był kolekcjonerem irlandzkich mebli, a wiele z nich zostało wykonanych dla tego domu, więc są tu od dziesięcioleci, a niektóre nawet od stuleci”, zdradził w 2019 West w rozmowie z „Architectural Digest”.

zamki, w ktorych mieszkaja gwiazdy 8
Fot. RDImages/Epics/Getty Images

Gwiazdy, które mieszkają w zamkach - Kit Harington i Rose Leslie

Kat Harington i Rose Leslie pobrali się w 2018 roku. Para grała razem w słynnym serialu „Gra o tron”. Pobrali się w Aberdeenshire, w Szkocji, w zamku Wardhill, który jest własnością rodziny Leslie od dziewięciu wieków. Zamek został zbudowany w 1100 roku i robi ogromne wrażenie. W środku znajduje się osiem sypialni. Co ciekawe posiadłość jest dostępna na wynajem na prywatne imprezy. No kosztuje ok. 14 000 zł.

zamki, w ktorych mieszkaja gwiazdy 7
Fot. Jane Barlow/PA Images via Getty Images

Gwiazdy, które mieszkają w zamkach - Tommy Hilfiger i Dee Hilfiger

Projektant mody i jego żona przez lata byli właścicielami dworu stylizowanego na angielski zamek w  Greenwich w stanie Connecticut w USA. Dom nazwali Round Hill. Pierwotnie nazywany był on jednak Château Paterno. Architekt Greville Rickard zaprojektował posiadłość w 1939 roku dla Charlesa Vincenta Paterno, dziedzica rodziny potentantów nieruchomości. „Dom był w ruinie i wiedzieliśmy, że wymaga wiele pracy, ale wiedzieliśmy też, że to będzie nasz dom”, Dee zdradziła w 2017 roku.

CZYTAJ TEŻ: Nowy dom Jennifer Lopez i Bena Afflecka w Bel Air za 55 milionów dolarów!

zamki, w ktorych mieszkaja gwiazdy 9
Fot. Sotheby's Intenational via The Grosby Group/East News

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.