Oto 7 rzeczy, które warto zobaczyć na tej położonej na Pacyfiku wyspie!

Aleksandra Tylińska 17 marca 2018 13:00

Marzysz o Świętach Wielkanocnych daleko od domu? Wielu z nas co roku planuje ucieczkę od świątecznej gorączki. To idealny czas, żeby wziąć głęboki oddech i odpocząć. Jeśli więc chcesz wybrać się na  słoneczne plaże, i godziny spędzone przy świątecznym stole zamienić na egzotyczną przygodę, wybierz się na… Wyspę Wielkanocną. Ta położona na Oceanie Spokojnym, należąca do Chile, niewielka wyspa, ma wiele do zaoferowania. Oto 7 jej cudów!

1/7
Wyspa Wielkanocna
Copyright @Adobe Stock
1/7

Na terenie parku narodowego Rapa Nui, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajdują się najsłynniejsze figury moai, będące symbolem Wysp Wielkanocnych. Moai są to posągi wykonane ze skał wulkanicznych przez mieszkańców wyspy. Co ciekawe, figury są wyciosane tylko z jednego kamienia oraz ważą nawet do 20 ton.

2/7
Wyspa Wielkanocna
Copyright @Adobe Stock
2/7

Jeżeli jesteście spragnieni piaszczystych plaż to niestety nie znajdziecie ich za wiele na terenie Wyspy. Anakena jest jedyną piaszczystą plażą, otoczoną zielonymi palmami, która znajduje się pośrodku północnego wybrzeża nad Zatoką Anakena. Tuż przy plaży znajdują się liczne bary i restauracje, gdzie można spróbować lokalnej kuchni.   

3/7
Wyspa Wielkanocna
Copyright @Adobe Stock
3/7

Po całym dniu wrażeń, warto się wybrać do Ahu Tahai na przepiękny zachód słońca na tle figur moai. Ahu Tahai znajduje się w dobrej lokalizacji, nad brzegiem oceanu, gdzie można z łatwością dotrzeć. Wieczorami robi się tutaj dość tłoczno, ale widoki wynagrodzą wszystko.   

4/7
Wyspa Wielkanocna
Copyright @Adobe Stock
4/7

Ołtarz Ahu Tongariki jest największą platformą składającą się z posagów moai, które opowiadają historię mieszkańców Wyspy. Posągi zostały zniszczone przez falę tsunami. Wszystkie 15 figur zostało na nowo odrestaurowane i ponownie zachwycają swoją świetnością. Do Ahu Tongariki najlepiej dotrzeć rowerem lub samochodem.

5/7
Wyspa Wielkanocna
Copyright @Adobe Stock
5/7

Orongo- dawne centrum ceremonialne, położone na południowo-zachodnim cyplu wyspy na krawędzi krateru wulkanu Rano Kau, w pobliżu klifu morskiego. Wioska została odrestaurowana po tym jak zniszczyli ją poszukiwacze skarbów. Z Orongo roztacza się spektakularny widok na ocean. Po wiosce oprowadzi was przewodnik, opowiadając liczne historie na temat życia i zwyczajów jej mieszkańców.

6/7
Wyspa Wielkanocna
Copyright @Adobe Stock
6/7

Na Wyspie Wielkanocnej znajdzie się też coś dla miłośników muzeów. Muzeum Antropologiczne Ojca Sebastiana Englerta, chociaż nie posiada wielu eksponatów, przybliży wam niezwykłą historię wyspy i jej mieszkańców. Warto dodać, że wstęp jest całkowicie darmowy.   

7/7
Wyspa Wielkanocna
Copyright @Adobe Stock
7/7

Kolejnym obowiązkowym punktem na mapie Wyspy Wielkanocnej jest Rano Raraku czyli pozostałości kamieniołomu z którego pochodzą słynne figury moai. Kamieniołom położony jest w pobliżu krateru wulkanu Rano Raraku, na dnie którego znajduje się niewielkie jezioro wulkaniczne. Jest to magiczne miejsce!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Kocha muzykę, ale już podważano jej sukcesy. Córka Aldony Orman o cieniach posiadania znanego nazwiska

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA DOWBOR o utracie pracy, nowych wyzwaniach i o tym, czy mężczyźni... są jej potrzebni do życia. JOANNA DARK i MAREK DUTKIEWICZ: dwie dusze artystyczne. W błyskotliwej i dowcipnej rozmowie komentują 33 lata wspólnego życia. SYLWIA CHUTNIK: pisarka, aktywistka, antropolożka kultury, matka. Głośno mówi o sprawach niewygodnych i swojej prywatności. ROBERT KOCHANEK o cenie, jaką zapłacił za życiową pasję – profesjonalny taniec. O TYM SIĘ MÓWI: Shannen Doherty, Christina Applegate, Selma Blair, Selena Gomez, Michael J. Fox łamią kolejne tabu – mówią publicznie o swoich chorobach.