Wnętrza 2023: lamele we wnętrzach
Fot. Waclaw/Adobe Stock
design 2023

Wnętrza 2023: lamele to najgorętszy trend tego sezonu!

Zobacz, jak go wykorzystać

Wiktoria Oskroba 7 sierpnia 2023 14:30
Wnętrza 2023: lamele we wnętrzach
Fot. Waclaw/Adobe Stock

Czas na odświeżenie salonu, sypialni, kuchni czy korytarza? Nie masz pomysłu, jak zrobić to w prosty sposób, bez potrzeby gruntownego remontu czy całkowitej zmiany wystroju? Jednym z nich może być wykorzystanie elementu, który niedawno pojawił się w kręgu najgorętszych trendów wnętrzarskich. W tym sezonie pionowe panele szturmem podbiły aranżacje wielu nowoczesnych polskich domów, a projektanci wnętrz coraz chętniej po nie sięgają. Zobacz, jak wykorzystać najmodniejsze lamele w Twoich wnętrzach!

ZOBACZ TAKŻE: Wnętrza 2023: najpiękniejsza łazienka w biżuteryjnym stylu

Design 2023: lamele to najmodniejszy element aranżacji wnętrz

Lamele to gorący trend 2023, który wykorzystywany jest jako modny element elewacji, ale także pomieszczeń mieszkalnych. To nic innego jak wąskie, pionowe listwy z drewna, MDF, lub z tworzywa pcv. Ostatnio coraz częściej pojawiają się w naszych domach i świetnie odnajdują się we współczesnej estetyce. Mieliśmy okazję się o tym przekonać oglądając na platformie Netflix nowy film "Paradise", w którym wszechobecne lamele genialnie uzupełniają futurystyczną przestrzeń, dodając jej trójwymiarowości.

Zdjęcia z planu filmu "Paradise" (2023)

Wnętrza 2023: lamele we wnętrzach
Fot. mat.prasowe Netflix

Wnętrza 2023: lamele we wnętrzach
Fot. mat.prasowe Netflix

Wnętrza 2023: jak dobrać odpowiednie lamele?

Zależnie od koloru, jaki wybierzemy, dopełnią aranżację naszego wnętrza. Wybierając odpowiedni kompozycję paneli, powinniśmy się kierować m.in. odpowiednim kolorem. Powinien to być taki, który kontrastuje z kolorem ściany. Jeśli nasze ściany są białe, wybierzmy lamele o nieco ciemniejszym odcieniu drewna, i na odwrót - jeśli nasze ściany są pomalowane na ciemny odcień, wybierzmy lamele z jasnego drewna.

Lamele to doskonały dodatek, który uzupełni chłodną przestrzeń wnętrza w stylu minimalistycznym, skandynawskim czy japońskim. Kolor drewna genialnie skomponuje się z bielą i szarością innych elementów aranżacji czy ścian. We wnętrzach industrialnych zaś, perfekcyjnie zestawimy je z modną w tym sezonie, imitacją betonu. Drewniane lamelowe panele w świetnie ocieplą taką surową przestrzeń. Możesz użyć ich na małej powierzchni, np. za telewizorem lub wyłożyć nimi całą ścianę. Ten trend jest wykorzystywany w projektach mebli, które imitują lamele. Wybierz najmodniejszą szafkę do salonu, czy pod umywalkę w łazience!

Szafka pod umywalkę z lamelami - Imperium/Des Concept Space, cena: od 2149 zł

Wnętrza 2023: lamele we wnętrzach
Fot. mat.prasowe

Komoda z fornirem z drewna dębowego - Westwing Collection, cena: 5299 zł

Wnętrza 2023: lamele we wnętrzach
Fot. mat.prasowe

Modne wnętrza 2023: lamele to nie tylko element estetyczny

Lamele pełnią też funkcje praktyczne. Mogą służyć m.in. do wydzielania przestrzeni w pomieszczeniach. Jest to świetne rozwiązanie, zwłaszcza na niewielkich metrażach. Porządkują wnętrze, a zarazem nie zaburzają jego przestrzenności. Mogą także wpływać na akustykę wyciszając pomieszczenie i eliminując echo. Lamele łatwo też utrzymać w czystości, a jeśli umieścimy je w miejscach podatnych na zabrudzenia, np. przy jasnych ścianach, unikniemy plam. 

Wykorzystacie ten element w aranżacji Waszych wnętrz?  

Wnętrza 2023: lamele we wnętrzach
Fot. Waclaw/Adobe Stock

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.