Kate, William, Charlotte, George, Louis
Fot. Comic Relief/BBC Children in Need/Comic Relief via Getty Images
O tym się mówi!

Szkocja, Majorka, Anglia, Walia. Gdzie członkowie rodziny królewskiej spędzają wakacje?

Nie tylko egzotyka i luksusowe hotele! Wręcz przeciwnie!

Aleksandra Frankowska 22 czerwca 2022 10:27
Kate, William, Charlotte, George, Louis
Fot. Comic Relief/BBC Children in Need/Comic Relief via Getty Images

Członkowie rodzin królewskich mają na co dzień sporo obowiązków. Nic więc dziwnego, że z niecierpliwością wyczekują urlopu. Wakacje spędzają w przeróżnych miejscach - nie wszyscy royalsi wybierają egzotyczne miejsca i malownicze wyspy. Wolny czas spędzają zarówno w Hiszpanii, Szkocji, jak i w Los Angeles. Gdzie najchętniej wyjeżdżają na urlop członkowie rodzin królewskich z Europy? Sprawdziliśmy!

Królowa Elżbieta II: Zamek Balmoral w Szkocji

Elżbieta II znana jest z zamiłowania do swojej drugiej posiadłości, letniej rezydencji, zamku Balmoral. To właśnie w tym miejscu spędziła większość lockdownu. Zielone tereny otaczające zamek sprzyjają jeździe konnej, spacerom i polowaniom, a także spotkaniom z najbliższymi. Tam też Elżbieta wyjeżdża każdego lata, do tej pory zazwyczaj z księciem Filipem. W tym roku po raz pierwszy spędzi lato bez jego towarzystwa.

Zamek Balmoral
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Księżna Kate i Książę Wiliam: Anmer Hall w Norfolk

Tegoroczne wakacje przyszły król, wraz z żoną i dziećmi spędzi w posiadłości Sandringham, gdzie do ich dyspozycji będą aż trzy piętra i przepiękny ogród. Znajdują się tam drabinki, ścianka wspinaczkowa i huśtawki, gdzie dzieci mogą spędzić czas wolny. Póki co Kate i William zrezygnowali z ekskluzywnych wakacji w tropikach z uwagi na pandemię.

Czytaj też: Książę Karol sprawił przykrość swojemu synowi: „Rzucałem w jego kierunku śmiertelne spojrzenie”

Sandringham
Fot. Photo by Radcliffe/Bauer-Griffin/GC Images

Księżna Meghan i książę Harry: Los Angeles

Po przeprowadzce Meghan i Harry do Kalifornii, większość czasu spędzają właśnie tam. Z uwagi na to, że niedawno po raz drugi zostali rodzicami, tym razem witając na świecie córkę Lilibet, zrezygnowali z podróży. Chętnie spędzają czas w okolicy Montecito, gdzie spacerują po plaży i jeżdżą rowerami.

Meghan i Harry
Fot. Toby Melville - Pool/Getty Images

Król Filip i królowa Letizia z Hiszpanii: Majorka

Hiszpańscy monarchowie wraz z córkami letnią przerwę spędzają zawsze w letniej rezydencji na Majorce. Marivent Palace to miejsce wyjątkowe i jeśli w tym roku rodzina również się tam wybierze, z pewnością więcej czasu spędzi w pałacu. W poprzednich latach z przyjemnością spacerowała po uliczkach malowniczej wyspy. Diana i Karol również spędzili tu kiedyś wakacje w towarzystwie hiszpańskiej rodziny królewskiej.

Król Filip, królowa Letizia
Fot. Carlos Alvarez/Getty Images

Książę Karol i księżna Camilla: Llandovery w Walii

Para najchętniej spędza urlop w odrestaurowanym wiejskim domu w Walii, którego poszukiwania trwały aż 40 lat. Dopiero po takim czasie Karol zdecydował się nabyć posiadłość, która skradła jego serce.  

Zobacz także: Camilla Parler Bowles z okazji swoich 75. urodzin udzieliła wywiadu i wystąpiła w sesji dla Vogue

Książę Karol i księżna Camilla
Fot. Chris Jackson/WPA Pool/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…