Dekoracje walentynkowe
Fot. Instagram
VIVA! Tylko u nas

Walentynki w domu też mogą być romantyczne! Oto kilka porad, jak udekorować walentykowy stół.

Marta Roszewska 11 lutego 2018 10:00
Dekoracje walentynkowe
Fot. Instagram

Spędzacie Walentynki 2018 w domu? Stwórzcie romantyczną atmosferę tego wieczoru! To prosty sposób na zaoszczędzenie kilku groszy. Nie oznacza to wcale, że musicie rezygnować z przyjemności i intymnej atmosfery. Idealnym pomysłem jest walentynkowa kolacja we dwoje. Oprócz potraw, bardzo ważna jest także aranżacja stołu. Oto kilka porad na stworzenie niepowtarzalnych dekoracji walentynkowego stołu!

 

Walentynkowy stół: motyw serca

Walentynkowe dekoracje
Fot. Instagram

Upewnijcie się, że na stole zawitają elementy w serca. W sieciowych sklepach wnętrzarskich dostaniecie mnóstwo takich propozycji. My proponujemy talerze w kształcie serca. Jeżeli nie chcecie inwestować w taką zastawę, proponujemy serwetki - odradzamy jednak gotowce w tandetne wzorki. Postawcie na jednolite serwetki, które można złożyć w kształt serca. Pudrowy róż idealnie skomponuje się z białym kolorem i złotymi akcentami, np. sztućcami. 

 

Zobacz także: WALENTYNKI 2018 już wkrótce! Wiemy, co będzie słodkim hitem tego roku!

 

Walentynkowy stół: świece

Dekoracje walentynkowe
Fot. Instagram

 

Romantyczny nastrój tego wieczoru z pewnością zapewnią Wam świece. Pamiętajcie jednak o ich odpowiedniej aranżacji. Proponujemy zestawić kilka malutkich świeczek w jednym miejscu, np. w szklanym naczyniu. Dzięki temu ich światło skupi się w jednym miejscu, zwracając uwagę tylko na najważniejsze detale. Jeżeli zdecydujecie się zrezygnować ze świeżych kwiatów na stole, warto włączyć w aranżacje stołu kwiatowy motyw. Świetnie sprawdzą się tu płatki róż, najlepiej różowe i białe. 

 

Walentynkowy stół: kwiaty

Walentynkowe dekoracje
Fot. Instagram

Jeszcze niedawno unikało się większych wiązanek na stole, ponieważ zakłócały linię wzroku między gośćmi przy stole. Odchodzimy już od tego zwyczaju, nie bojąc się obszernych bukietów. Nie muszą być bardzo wysokie, ważne, żeby składały się z dużej ilości roślin rozchodzących się na boki, a nawet opadających w dół. Mają sprawiać wrażenie przepychu! Na Walentynki proponujemy tradycyjne róże, które można połączyć z innymi kwiatami, np. goździkami czy ostem.  

 

Zobacz także: Nadchodzą Walentynki! Nie masz jeszcze prezentu dla ukochanej osoby? Sprawdź nasze propozycje!

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.