Który z nich wybierzecie?

Marta Roszewska 27 kwietnia 2018 16:30

Wakacje 2018 zbliżają się wielkimi krokami! Warto już teraz zastanowić się nad miejscem tegorocznego wypoczynku. Tym razem sprawdzamy, jakie kraje warto odwiedzić w Afryce! Ten kontynent jest coraz częściej wybierany przez turystów z całego świata. Polacy w szczególności pokochali Egipt oraz Tunezję. My postanowiliśmy odkryć dalsze zakątki tego żywego pomnika przyrody! Oto 5 krajów Afryki, które warto odwiedzić! 

1/5
Madagaskar
Copyright @stock.adobe.com
1/5

Madagaskar

Kraina baobabów i lemurów. Madagaskar to największa wyspa Afryki. Bujna przyroda Madagaskaru ma tyle do zaoferowania, że ciężko wymienić jest wszystkie atrakcje tego miejsca. Będąc tu z pewnością trzeba zobaczyć Avenue of the Baobabs, Ranomafana National Park oraz zjawiskowy National Park.

Ceny biletów na Madagaskar zaczynają się od 2500 zł.

2/5
Maroko
Copyright @stock.adobe.com
2/5

Maroko

Kraj kontrastów, pysznej kuchni i kolorowej architektury. Maroko kradnie serca każdego odwiedzającego. Obowiązkowym miastem do odwiedzenia jest oczywiście Marrakesz - to ulubione miejsce turystów. Nie zapomnijcie także spróbować wyjątkowych tajinów, marokańskiej herbaty oraz migdałowych słodyczy. Zachodnie wybrzeże Maroka to także jedno z ulubionych miejsc na surferów!

3/5
Kenia
Copyright @stock.adobe.com
3/5

Kenia

Teraz przenosimy się na wschód Afryki. Dla spragnionych widoków rodem z Animals Planet, Kenia będzie idealnym miejscem. Odwiedzając tzw "Krainę gigantów" czyli Narodowy Park Amboseli napotkamy pełne stada słoni afrykańskich. Park ten zamieszkuje około 900 słoni! Oprócz tego, istnieje wielka szansa, że napotkamy lwy, lamparty, a także bawoły! Ci, którzy kochają wspinaczkę, z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Najwyższy szczyt góry Kenii znajduje się 5199 metrów nad poziomem morza!

Ceny biletów do Kenii zaczynają się od 2000 zł.

4/5
Malawi
Copyright @stock.adobe.com
4/5

Malawi

Ten śródlądowy kraj jest często pomijany przez turystów. Krajobrazy Malawi to pełen wachlarz widoków - od zdumiewających szczytów góry Mulanje, po rozległe łąki płaskowyżu Nyika. Niezależnie od tego, czy przyjeżdżasz tu na piesze wędrówki i spływy kajakowe, czy też cieszyć się bogatą kulturą kraju, uroda Malawi zauroczy Cię na każdym kroku.

5/5
Namibia
Copyright @stock.adobe.com
5/5

Namibia

Ze względu na niesamowite krajobrazy, Namibia to idealny kraj dla spragnionych przygód. Park Narodowy Etosha to absolutny must visit, gdyż jest domem dla ponad 114 rodzin ssaków i 300 gatunków ptaków! Warto wybrać się także na nizapomnianą quadową wycieczkę przez pustynię Namib, odwiedzając rezerwat ochrony gepardów oraz zwiedzić miasto duchów Kolmanskop.

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.