Kamala Harris okładka Vogue
Fot. Vogue
O tym się mówi!

Vogue oskarżony o wybielanie skóry Kamali Harris, zmienia okładkę!

Magazyn zdecydował się na dodruk wydania z nowym zdjęciem.

Aleksandra Frankowska 22 stycznia 2021 14:27
Kamala Harris okładka Vogue
Fot. Vogue

To jedna z trudniejszych sytuacji dla amerykańskiego wydania magazynu Vogue, który po opublikowaniu historycznego wydania z Kamalą Harris na okładce, został oskarżony o wybielenie jej skóry. Magazyn zdecydował się na dodruk z inną, internetową okładką.

Kamala Harris na okładce Vogue

Wiceprezydent USA Kamala Harris pojawiła się na okładce lutowego wydania magazynu Vogue. Pozuje w trampkach i czarnym stroju na różowym tle. Wybór kobiety na stanowisko wiceprezydenta po raz pierwszy w historii kraju to niesamowite wydarzenie, biorąc też pod uwagę jej powodzenie oraz kolor skóry. Dla Ameryki to krok milowy i ogromny sukces!

Vogue oskarżony o wybielanie skóry Kamali Harris na okładce

Spora część komentujących oskarżyła magazyn o nienaturalnie jasną karnację wiceprezydent Harris. Byli również i tacy, którzy nie przebierając w słowach okrzyknęli najsłynniejszy amerykański magazyn modowy – rasistowskim.

Vogue nie czekał długo i w odpowiedzi na zarzuty zdecydował się na dodruk numeru z nową, internetową okładką z Kamalą Harris. Tym razem wiceprezydent USA pojawi się na zdjęciu w niebieskim garniturze na złotym tle. Harris zawsze wyróżnia się nieprzeciętnym stylem, tak jak podczas zaprzysiężenia, kiedy założyła przepiękny fioletowy płaszcz i sukienkę.

Aby uczcić ten historyczny moment, opublikujemy ograniczoną liczbę specjalnego wydania z okazji zaprzysiężenia, na którym wystąpi wiceprezydentka Kamala Harris – czytamy we wpisie magazynu na Instagramie. 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.