Kamala Harris okładka Vogue
Fot. Vogue
O tym się mówi!

Vogue oskarżony o wybielanie skóry Kamali Harris, zmienia okładkę!

Magazyn zdecydował się na dodruk wydania z nowym zdjęciem.

Aleksandra Frankowska 22 stycznia 2021 14:27
Kamala Harris okładka Vogue
Fot. Vogue

To jedna z trudniejszych sytuacji dla amerykańskiego wydania magazynu Vogue, który po opublikowaniu historycznego wydania z Kamalą Harris na okładce, został oskarżony o wybielenie jej skóry. Magazyn zdecydował się na dodruk z inną, internetową okładką.

Kamala Harris na okładce Vogue

Wiceprezydent USA Kamala Harris pojawiła się na okładce lutowego wydania magazynu Vogue. Pozuje w trampkach i czarnym stroju na różowym tle. Wybór kobiety na stanowisko wiceprezydenta po raz pierwszy w historii kraju to niesamowite wydarzenie, biorąc też pod uwagę jej powodzenie oraz kolor skóry. Dla Ameryki to krok milowy i ogromny sukces!

Vogue oskarżony o wybielanie skóry Kamali Harris na okładce

Spora część komentujących oskarżyła magazyn o nienaturalnie jasną karnację wiceprezydent Harris. Byli również i tacy, którzy nie przebierając w słowach okrzyknęli najsłynniejszy amerykański magazyn modowy – rasistowskim.

Vogue nie czekał długo i w odpowiedzi na zarzuty zdecydował się na dodruk numeru z nową, internetową okładką z Kamalą Harris. Tym razem wiceprezydent USA pojawi się na zdjęciu w niebieskim garniturze na złotym tle. Harris zawsze wyróżnia się nieprzeciętnym stylem, tak jak podczas zaprzysiężenia, kiedy założyła przepiękny fioletowy płaszcz i sukienkę.

Aby uczcić ten historyczny moment, opublikujemy ograniczoną liczbę specjalnego wydania z okazji zaprzysiężenia, na którym wystąpi wiceprezydentka Kamala Harris – czytamy we wpisie magazynu na Instagramie. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.