Zobacz modne inspiracje
Fot. STOCK ADOBE
DESIGN

Wnętrza na lato 2021 - jak modnie urządzić pokój dla dziewczynki?

Oto nasze inspiracje!

Marta Baran 25 lipca 2021 13:30
Zobacz modne inspiracje
Fot. STOCK ADOBE

Stworzenie idealnego kącika dla młodej damy to nie lada wyzwanie. Rodzice chcą, aby wnętrza pięknie się prezentowały, ale przede wszystkim zależy im, aby były bezpieczne. Ponadto utrzymanie porządku w pokoju dla dziecka często graniczy z cudem. Dlatego w królestwie każdego malucha oprócz wygodnego i bezpiecznego łóżeczka, nie może zabraknąć miejsca do przechowywania zabawek, kosmetyków, a także ubranek. Warto poświęcić nieco uwagi przestrzeni przeznaczonej dla malucha i stworzyć mu azyl, który twoje dziecko pokocha! Jak więc zaaranżować przytulny pokoik dla córki?  Koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki!

Wnętrza na lato 2021 w stylu monochromatycznym

Monochromatyczny to inaczej jednobarwny, dlatego z pewnością ten styl spodoba się tym, którzy kochają neutralne wnętrza. Idealnie sprawdzi się róż, zieleń, błękit lub na przykład biel. Aby wnętrza miały swój charakter postaw przede wszystkim na dodatki. Sprawdzą się lampy, huśtawki, obrazy, a także ozdobne meble.

Ozdobne naklejki na ścianę

To zabieg, który nada charakteru nie tylko pokojowi malucha. W ten sposób można stworzyć swoją indywidualną przestrzeń w ulubionym stylu. Jeśli zdecydujesz już, jaki kolor znajdzie się na ścianach, dopełnij kompozycję naklejkami. W 2020 roku stawiamy na złoto, które świetnie komponuje się z różem, zielenią, błękitem oraz beżem i doda do pokoju elegancję oraz szyk. Ozdoby na ścianach mogą mieć formę napisów lub minimalistycznych wzorów, na przykład balony, chmurki itp.

Miejsce do przechowywania w pokoju dla dziecka

W projektach pokoików dla dzieci nie zobaczymy ogromnych szaf pod sam sufit lub meblościanek, które zasłaniają całą ścianę. Dlaczego tak się dzieje? Zazwyczaj pokój dziecka (szczególnie w mieszkaniu) nie ma dużej powierzchni. Dlatego logistyczne rozplanowanie każdego miejsca jest bardzo ważne. Nie może zabraknąć przede wszystkim miejsca do zabawy! W dziecięcym pokoju najlepiej sprawdzą się nieco wyższe szafki, które mają wystarczającą ilość miejsca na przechowywanie zabawek, produktów kosmetycznych oraz ubranek. Regał można dodatkowo ozdobić rodzinnymi zdjęciami, uroczymi maskotkami oraz nocną lampką, która będzie też praktycznym gadżetem.

Koniecznie zobacz zdjęcia modnych aranżacji wnętrz z Instagrama. Z pewnością znajdziesz mnóstwo inspiracji, które podpowiedzą, jak urządzić pokój dla dziewczynki i połączyć elegancję z koszami zabawek w spójną całość!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Zana by Mama (@zana_by_mama)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Asia & Danusia (@danusiowo)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez baby d'Oro (@babydoro_interiors)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kinderzimmerträume (@kinderzimmertraeume)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Misses Clementi (@missesclementi)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Il Mondo di Alex (@ilmondodialex)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Project Nursery (@projectnursery)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez LENE (@vaarthjem)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ami-ra (@bebe_ami_ra)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.