VIVA! VIDEO

Design, wygoda i wyjątkowe bezpieczeństwo. Poznaj nowy kompaktowy SUV ŠKODA

Postaw na komfort w standardzie.

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 1 grudnia 2020 06:04

Przez kilka dekad rynek motoryzacji przyzwyczajał nas, że pewne udogodnienia dostępne są tylko w najdroższych autach, a za każdą dodatkową funkcję trzeba słono dopłacić. Bezpieczeństwo i komfort stały się towarami luksusowymi. Czy powinny nimi być? Przecież każdy kierowca i jego pasażerowie zasługują na wygodę i innowacyjne technologie chroniące przed stłuczką i konsekwencjami kolizji.

Nowoczesne samochody potrafią już pomagać kierowcy zachować czujność i ostrzegać przed zagrożeniem. Rozpoznają oznakowania pasów, wykrywają ruch pieszych i rowerzystów, potrafią awaryjnie hamować, gdy kierujący reaguje za wolno. Nie zawsze jednak tego typu funkcje są uwzględnione w standardowym wyposażeniu auta...

Przeciwko traktowaniu bezpieczeństwa jako opcjonalny luksus opowiada się ŠKODA. Marka realizuje kompleksowy projekt ŠKODA Auto Safety, w którym ciągle unowocześniane innowacyjne systemy wsparcia kierowcy to dopiero początek. Uzupełnieniem dla technologii jest praktyczna wiedza i edukacja kierowców. Pod okiem doświadczonych trenerów, chętni poznają teorię i praktykę bezpiecznej jazdy w ŠKODA Auto Szkoła, najstarszym i najbardziej utytułowanym ośrodku w Polsce. W Poznaniu można odwiedzić także ŠKODA Auto Lab, centrum technologiczne z symulatorami różnego rodzaju kolizji, które pozwala poczuć na własnej skórze działanie systemów bezpieczeństwa. Wiedza praktyczna, teoria przekazana przez trenerów i nowoczesne systemy wspomagania to optymalne połączenie, które gwarantuje użytkownikom ŠKODA najwyższy poziom bezpieczeństwa.

SUV – odpowiedź na potrzebę bezpieczeństwa i komfortu

Rosnąca świadomość konsumentów sprawia, że coraz częściej poszukiwane są auta, w których poziom bezpieczeństwa jest wysoki, wnętrze przestronne i komfortowe, a samo auto dostosowane do różnych warunków drogowych i zmiennej jesienno-zimowej pogody. Na te potrzeby odpowiadają SUV-y, które obecnie stanowią 1/3 samochodów sprzedawanych w Europie.

Mieszkańcy dużych miast wybierają mniejsze SUV-y – to ich sprzedaż rośnie najbardziej dynamicznie. Auta, które łączą zalety pojazdu terenowego, jego uniwersalność i wygodną podwyższoną pozycję, ze zwinnością mniejszego pojazdu i łatwością znalezienia miejsca parkingowego w mieście. Z myślą o miejskich użytkownikach ŠKODA stworzyła nowy model KAMIQ, najmniejszy w gamie SUV-ów tej marki.

SKODA Kamiq - nowy SUV
Fot. mat. prasowe

Idealną nazwę dla tego modelu znaleziono w języku Inuitów zamieszkujących północną Kanadę i Grenlandię. „Kamiq” nie tylko wpasowuje się w nazewnictwo marki, ale także ma ukryte znaczenie. Innuici nazywają tak coś, co pasuje idealnie w każdej sytuacji . W mieście, w terenie, w słoneczny dzień czy podczas ulewy albo śnieżycy.

KAMIQ – odpowiedź na potrzeby miejskich kierowców

Duże koła, zwiększony prześwit, sportowy design z dynamiczną linią dachu – te elementy podkreślają terenowy charakter auta. Na tle innych modeli marki KAMIQ wyróżnią się smukłą obudową świateł i ciekawą nowinką - dynamicznymi kierunkowskazami z przodu i z tyłu auta. Kompaktowym wymiarom (424,1 cm długości) towarzyszy najdłuższe wnętrze w tej klasie. W bagażniku zmieścimy aż 400 litrów. Po rozłożeniu foteli jego pojemność powiększa się do 1395 l, a maksymalna długość pakunku – do 2,5 metra! Wyprawy do IKEI jeszcze nigdy nie były tak wygodne…

SKODA Kamiq - nowy SUV
Fot. mat. prasowe

Dostępny z silnikami benzynowymi o mocy 1,0 TSI (95 i 110 KM) i 1,5 TSI (150 KM), KAMIQ spełnia wszystkie potrzeby kierowcy, a także jego marzenia… W wersji podstawowej uwzględniono technologie do tej pory zarezerwowane dla samochodów klasy premium, w tym asystenta pasu ruchu, hamulec antykolizyjny czy FRONT ASSIST.

KAMIQ to także systemy multimedialne, z opcją aż do 10 głośników i szeroki wybór aplikacji. Samochód jest też zawsze online, dzięki wbudowanej karcie eSIM z LTE i na bieżąco aktualizuje nawigację i zapewnia rozrywkę. Nie zapominajmy o ułatwiających życie gadżetach Simply Clever, jak elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika i hak holowniczy, schowek na parasol umieszczony w drzwiach czy skrobaczka do szyb przy wlewie paliwa.

SKODA Kamiq - nowy SUV, wnętrze
Fot. mat. prasowe

Czego chcieć więcej? Oczywiście podwyższonego poziomu bezpieczeństwa.

Bezpieczny jak KAMIQ

Same cechy fizyczne kompaktowego SUV-a pozwalają poczuć się bezpiecznie. Wysoka pozycja kierowcy zapewnia optymalną widoczność, a solidna konstrukcja nadwozia z 80 procentowym udziałem wysokowytrzymałej stali znacząco podnosi bezpieczeństwo bierne. W testach zderzeniowych Euro NCAP uzyskał imponujący wynik 96 proc. (!) za ochronę dorosłych pasażerów wewnątrz pojazdu. Ostatecznie NCAP, niezależny europejski program oceniający bezpieczeństwo pojazdów, przyznał modelowi KAMIQ maksymalną, pięciogwiazdkową ocenę.

W ciągu ostatnich lat testy Euro NCAP stały się bardzo rygorystyczne. Obecnie obejmują różne scenariusze kolizji i przywiązują ogromną wagę do działania systemów bezpieczeństwa aktywnego i systemów wspomagania kierowcy. A w tej dziedzinie KAMIQ ma wiele do zaoferowania i, co ważne, systemy wspomagające dostępne są w standardowym wyposażeniu.

Asystent pasa ruchu Lane Assist koryguje tor jazdy, gdy zanadto zbliżymy się do linii bez włączenia kierunkowskazu. Z kolei Front Assist odpowiada za awaryjne hamowanie, zapobiegające stłuczkom, gdy kierowca reaguje zbyt wolno. Czujniki z przodu auta wykrywają też ruch osób, które wtargnęły na jezdnię. Te funkcje przyczyniają się do znacznego zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, jest więc wręcz niezbędna w codziennym poruszaniu się w mieście. Pasażerów chronią również poduszki powietrzne przednie, boczne oraz kurtyny powietrzne.

Chcesz poczuć się jeszcze bezpieczniej albo jesteś początkującym kierowcą? W opcji dostępne są też dodatkowe systemy wspomagające. Problem martwego pola rozwiązuje Side Assist, który ostrzega przed pojazdami poruszającymi się na sąsiednich pasach ruchu, znacznie ułatwiając wyprzedzanie. Funkcja aktywnej ochrony pasażerów siedzących z przodu automatycznie domyka okna i napina przednie pasy w sytuacji zagrożenia wypadkiem. Wśród dodatkowych opcji znajdziemy również hamulec antykolizyjny zapobiegający toczeniu po wypadku, dodatkowe poduszki powietrzne (nawet do 9 sztuk), asystenta parkowania oraz innowacyjny Driver Alert, który rozpoznaje spadek uwagi kierowcy i alarmuje go w przypadku senności.

SKODA Kamiq - nowy SUV
Fot. mat. prasowe

Idealne auto dla wymagających kierowców, podróżujących z całą rodziną? Tak! KAMIQ zachwyca uniwersalnością. Kompaktowy rozmiar i systemy bezpieczeństwa aktywnego pozwalają na wygodne poruszanie się w zatłoczonym mieście, a terenowy charakter – na weekendowe wycieczki wśród przyrody. Kompleksowe podejście do bezpieczeństwa, podstawa filozofii marki ŠKODA, sprawia, że każda podróż może być bezstresowa, nawet w trudnych warunkach zimowego sezonu.

Materiał powstał z udziałem marki ŠKODA.

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.