Elektryczny Fiat 500
Fot. mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

Ekologiczna Dolce Vita - motoryzacyjna ikona w nowym wydaniu

Nowy Fiat 500 z dodatkowymi drzwiami to więcej wygody przy zachowaniu unikalnego stylu

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 4 marca 2023 15:47
Elektryczny Fiat 500
Fot. mat. prasowe

Leonardo DiCaprio kocha Włochy - ma tamtejsze korzenie! Ojciec aktora był w połowie Włochem. Jego imię też nie jest przypadkowe – rodzice uczcili nim fantastycznego renesansowego włoskiego artystę czyli Leonardo da Vinci. Związki aktora z piękną Italią są liczne, wystarczy dodać, że zagrał przed laty słynnego Romeo w filmowej adaptacji szekspirowskiego „Romea i Julii” i z zachwytu Italią zakupił w Weronie dom. Teraz aktor zrobił ukłon w stronę kraju swoich przodków i po raz kolejny wystąpił w spocie reklamowym Nowego elektrycznego Fiata 500 3+1.

To „+1” to dodatkowe tylne drzwi, które pozwalają otworzyć szerzej auto, co jest niezwykle wygodne i komfortowe, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. W filmie reklamowym otwarcie owych drzwi przydaje się jamnikowi aktora, który wraca ze spaceru trzymając w pysku długi kij. Jak zmieścić się z wystającym na kilkadziesiąt centymetrów z obu stron patykiem? Wystarczy otworzyć kolejne, właśnie dodatkowe drzwi tylne. Jamnik wskakuje z ożywieniem do środka, Leonardo uśmiecha się zachwycony, a widzowie spotu z rozczuleniem spoglądają na nowy model kultowego samochodu.

fiat-500-3+1
Fot. materiały prasowe

Dodatkowe drzwi spodobają się nie tylko miłośnikom zwierząt, ale też… zakupów. Otwierana z boku auta przestrzeń pozwala np. na włożenie na tylny fotel zakupów. Oczywiście wszystko wygląda uroczo, jak to zwykle bywa w Fiacie 500. W reklamie pojawia się oryginalna wokalna wersja słynnej piosenki „La Dolce Vita" autorstwa Nino Roty, w oryginalnej i nigdy wcześniej nie wydanej wersji z 1962 roku. Melodia ta została powtórnie odkryta przez Fiata w archiwum włoskiej wytwórni płytowej CAM Sugar, przechowującej utwory, które przeszły do historii kina. Wśród nich był też właśnie utwór Nina Roty z filmu „Amarcord", który został wykorzystany jako unikalny dźwięk ostrzegający pieszych, tzw. AVAS w Nowym Fiacie 500. 

Design i piękno to jedno, ale Fiat 500 z napędem elektrycznym to także nowoczesna technologia i ekologia. A, jak wiemy, Leonardo DiCaprio jest rzecznikiem zrównoważonej mobilności i dbania o planetę. Dlatego pokochał Nowego Fiata 500. Nowy włoski elektryk jest zresztą doceniany na całym świecie. Auto zdobyło właśnie dwie nagrody w konkursie „Best Cars 2023”. Czytelnicy prestiżowego magazynu branżowego „auto motor und sport” przyznali mu pierwsze miejsce zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w rankingu samochodów importowanych w kategorii Mini Cars. Natomiast w plebiscycie Auto Lider ten model drugi rok z rzędu został wybrany najlepszym samochodem elektrycznym w Polsce.

Elektryczny Fiat 500
Fot. mat. prasowe

To elektryczne auto ma do wyboru dwie pojemności akumulatora – zapewniające 190 km lub 320 km zasięgu. Przyjemną jazdę wspomagają innowacyjne systemy bezpieczeństwa, tempomat, system multimedialny Cinerama, ultraszybki Bluetooth, zbliżony do smartfona interfejs i nowoczesne funkcji łączności. Dodatkowo, dzięki aplikacji FIAT, bez problemu znajdziemy pobliskie stacje ładowania, uzyskamy dostęp do funkcji zarządzania ładowaniem i płatnościami, a także mamy dostęp do historii ładowania akumulatora.

Elektryczny Fiat 500
Fot. mat. prasowe

Jednym słowem – Nowy Fiat 500 3+1 to spotkanie innowacji z kultowym włoskim stylem. Leonardo DiCaprio go pokochał, a on kocha tylko to, co naprawdę piękne!

Advertisement

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…