Co działo się podczas premiery ŠKODA w Bratysławie?

Redakcja VIVA! 21 czerwca 2019 06:17

To było wyjątkowe wydarzenie! 23 maja 2019 roku w stolicy Słowacji Bratysławie, podczas tegorocznych mistrzostw świata w hokeju na lodzie organizowanych przez IIHF, ŠKODA  po raz pierwszy publicznie zaprezentowała swoje pierwsze elektryczne seryjne modele oraz unowocześniony model SUPERB! To właśnie modele SUPERB iV i CITIGOe iV wyznaczają moment wkroczenia przez ŠKODĘ w erę elektromobilności.

„To ważny krok dla przyszłości ŠKODY. Model hybrydowy SUPERB iV oraz CITIGOe iV to dopiero początek. Pierwsza w pełni elektryczna ŠKODA, oparta na modułowej platformie dla pojazdów elektrycznych MEB Grupy Volkswagen, pojawi się już w 2020 roku” - zdradził Christian Strube, członek zarządu ŠKODY odpowiedzialny za rozwój techniczny.

„Dzisiaj ŠKODA wkracza w erę elektromobilności. To wyjątkowa chwila dla naszej firmy, która w przyszłym roku będzie obchodzić 125-lecie założenia. Inaugurują to dwa modele: nasz pierwszy w pełni elektryczny model CITIGOe iV, wraz z którym marka wkracza w erę elektromobilności, oraz SUPERB iV – pierwsza hybryda typu plug-in naszej marki. Oprócz tego zaprezentujemy nową wersję naszego flagowego modelu, SUPERB, o wyrafinowanym wzornictwie i wyposażoną w nowe technologie” - powiedział Bernhard Maier, prezes ŠKODY.

Sport i technologia

Po raz pierwszy ŠKODA połączyła sponsoring sportowy z prezentacją pojazdów. W ten sposób firma podkreśliła wieloletni związek z mistrzostwami świata w hokeju na lodzie. Wspieranie przez ŠKODĘ AUTO mistrzostw świata w hokeju na lodzie, organizowanych przez IIHF to obecnie najdłuższy główny sponsoring w historii sportowych mistrzostw świata, a 27 turniejów to światowy rekord. Jako dynamiczny, fascynujący i praktyczny sport hokej na lodzie idealnie pasuje do czeskiej firmy motoryzacyjnej. Obok kolarstwa stanowi on główny filar strategii sponsoringowej ŠKODY. Podczas mistrzostw świata w Pradze i Bratysławie w 1992 r. spółka była już partnerem samochodowym. Od 1993 r. ŠKODA jest oficjalnym głównym sponsorem i partnerem samochodowym mistrzostw świata w hokeju na lodzie organizowanych przez IIHF. Marka powraca do punktu wyjścia podczas tegorocznych mistrzostw świata w słowackiej stolicy. Bratysława to idealne miejsce na pierwszą światową premierę pojazdów na arenie mistrzostw świata oraz na premierę nowej ŠKODY CITIGOe iV. Produkcja w pełni elektrycznego samochodu miejskiego rozpocznie się w tym roku.

Co działo się w Bratysławie? Zobaczcie w galerii!

1/5
SKODA, premiera w Bratysławie
Copyright @Mat. prasowe
1/5

ŠKODA pokazała nowe modele SUPERB iV i CITIGOe iV oraz nową wersję SUPERB

2/5
SKODA, premiera w Bratysławie
Copyright @Mat. prasowe
2/5

Nowy SUPERB wzbudził zachwyt publiczności!

3/5
SKODA, premiera w Bratysławie
Copyright @Mat. prasowe
3/5

Wraz z wprowadzeniem na rynek CITIGOe iV czeska firma motoryzacyjna przedstawia swój pierwszy w pełni elektryczny seryjny model!

4/5
SKODA, premiera w Bratysławie
Copyright @Mat. prasowe
4/5

Christian Strube opowiada o nowościach

5/5
SKODA, premiera w Bratysławie
Copyright @Mat. prasowe
5/5

Małgorzata Golba, dyrektor biura reklamy Vivy!, w Bratysławie nie tylko oglądała nowe modele ŠKODY, ale także kibicowała na meczu hokeja na lodzie!

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.