House Of Gucci
Fot. Dimitrios Kambouris/Getty Images
O tym się mówi!

Ridely Scott odpowiada na zarzuty rodziny Gucci: "Kto by ich zagrał lepiej niż Al Pacino?"

Reżyser odniósł się do słów rodziny na temat filmu "Dom Gucci!

Aleksandra Frankowska 3 grudnia 2021 13:27
House Of Gucci
Fot. Dimitrios Kambouris/Getty Images

Dom Gucci już od kilku tygodni przyciąga do kin setki tysięcy widzów. Twórca filmu, reżyser Ridley Scott osobiście odniósł się do słów krytyki rodziny Gucci na temat obsady oraz fabuły filmu. Przypominamy, że rodzina wydała dość złośliwe oświadczenie, które wyrażało ich niezadowolenie z uwagi na sposób, w jaki zostali przedstawieni ich przodkowie.

ZOBACZ TEŻ: Dom Gucci: wszystko, co musisz wiedzieć o nowym filmie Ridleya Scotta z Lady Gagą w roli głównej

Krytyka rodziny Gucci na temat filmu Ridleya Scotta

Historia morderstwa Maurizia Gucciego, które zaplanowała jego żona Patrizia, a Ridley Scott przedstawił w filmie Dom Gucci, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony widzów z całego świata. Nie wszyscy jednak byli zachwyceni obrazem, który dostępny jest obecnie w kinach. Rodzina Gucci, a także projektant Tom Ford wydali oświadczenia, które w sposób niezwykle krytyczny odnoszą się do produkcji Scotta. Największym zarzutem stawianym ekipie filmowej jest fakt, że przed napisaniem scenariusza, nikt nie skonsultował go z rodziną Gucci. Dodatkowo, spadkobiercy Maurizio Gucci twierdzą, że pokazano sceny, które w rzeczywistości w ogóle nie miały miejsca.

House Of Gucci
Fot. Materiały prasowe

Patrizia Reggiani jest przedstawiana w filmie, a także w wypowiedziach członków obsady, jako ofiara, próbująca przetrwać w męskiej, szowinistycznej kulturze korporacyjnej. To bardzo dalekie od prawdy (...) Gucci to rodzina, która żyje, szanując dzieła swoich przodków. Ich pamięć nie zasługuje na to, aby wystawiać nieprawdziwe i nieoddające sprawiedliwości bohaterom widowisko - czytamy w oświadczeniu.

Ridley Scott odniósł się do słów rodziny Gucci

84-letni reżyser Ridley Scott w wywiadzie dla portalu Total Film przyznał, że jego celem było przede wszystkim przedstawienie historii z szacunkiem dla rodziny i historii, która miała miejsce naprawdę. Ze smutkiem zauważył również, że krytyka Patrizzi Gucci na temat roli Ala Pacino jest bardzo krzywdząca. Spadkobierczyni fortuny uznała, że jej dziadek, w którego rolę wciela się Pacino był niezwykle przystojnym człowiekiem, a przedstawiono go jako osobę bardzo nieatrakcyjną.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szalone życie Patrizii Reggiani. Kim tak naprawdę była Czarna Wdowa domu mody Gucci?

Ludzie z rodziny, którzy pisali do nas na początku, byli alarmująco obraźliwi, mówiąc, że Al Pacino nie przedstawiał fizycznie Aldo Gucciego w żadnej formie. Szczerze mówiąc, czy mógłby być lepiej pokazany niż przez Ala Pacino? Przepraszam! Prawdopodobnie macie najlepszych aktorów na świecie, powinniście mieć cholerne szczęście - powiedział Ridley Scott

Reżyser zwrócił także uwagę na fakt, że jego produkcja to wciąż film, dlatego niektóre sceny zawierały elementy satyry i fikcji.

Nie ma zbyt wielu informacji o Paolo, ale są jego zdjęcia, które znaleźliśmy, a Jared robił to, co robił i ubierał się tak jak Paolo - ekstrawagancki mężczyzna. (...) Ekstrawagancja Paolo została całkiem nieźle uchwycona. I jak to mogło być obraźliwe? Zwróciliśmy uwagę na to, aby nie przesadzić, jeśli mogliśmy tego uniknąć - powiedział w wywiadzie Ridley Scott.

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.