O czym pamiętac w święta?
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi!

Przewodnik last minute przed świętami 2020! Jak zaplanować pracę i odpoczynek?

To już ostatni dzwonek!

Aleksandra Frankowska 23 grudnia 2020 14:27
O czym pamiętac w święta?
Fot. Adobe Stock

Święta 2020 już jutro! To będzie wyjątkowy czas, chociaż zupełnie inny niż do tej pory. W okrojonym gronie, z obostrzeniami, których musimy się pilnować i refleksją, czy kolejny rok będzie równie inny, co 2020, który zapamiętamy do końca życia. Warto wziąć głęboki oddech i zaplanować jeszcze dziś świąteczne dni, tak aby nie spędzić całego dnia w kuchni, a w kolejnym tygodniu znaleźć czas zarówno na pracę, jak i odpoczynek.

Przygotuj listę na każdy świąteczny dzień

Jeśli przed Tobą jeszcze trochę obowiązków, zwłaszcza tych w kuchni, przygotuj listę krok po kroku, co zostało Ci do zrobienia. Nie będziesz się zastanawiać, czy coś Ci umknęło, a odhaczając je na kartce, szybko uporasz się z pracą. Znajdziesz dzięki temu również czas dla siebie i bliskich.

Wyznacz też rolę dla każdego z domowników, w końcu nie tylko Ty musisz stawić czoła przygotowaniom. Niech każdy będzie odpowiedzialny za dopilnowanie jakiejś części przygotowań - wówczas będziesz mieć mniej na głowie i wszystko będzie gotowe na czas.

Pracuj o 2 godziny mniej

Postaraj się tak rozplanować swoją pracę, zarówno zawodową, jak i tą w domu, aby w tygodniu między świętami, a Nowym Rokiem, pracować każdego dnia o 2 godziny mniej. Doceni to nie tylko Twoja rodzina, ale przede wszystkim Twój organizm. Oczyść głowę i pozwól jej odpocząć, pozbierać myśli.

Znajdź czas na własny rozwój

W tygodniu międzyświątecznym sięgaj po ulubione książki lub te, które czekały w nieskończoność, aż znajdziesz chwilę, aby się za nie zabrać. Nadrabiaj filmy i seriale lub skończ w końcu kurs online, na który tak bardzo czekałeś. Wykorzystaj odrobinę wolniejszy czas na własny rozwój i zaopiekowanie się sobą. Pamiętaj, że praca nie jest wszystkim.

Zaplanuj ważne rzeczy wcześniej

Jeśli praca zawodowa pozwala Ci zrobić kilka rzeczy wcześniej, aby móc cieszyć się spokojniejszym tygodniem i mniejszym natłokiem obowiązków - zrób to. Spróbuj wyznaczyć sobie kilka projektów, które mogą zaczekać, a priorytetowymi zajmij się szybciej, a by przysłowiowo - mieć je z głowy! 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.