Wakacje w Polsce gdzie się wybrać?
Fot. STOCK ADOBE
PODRÓŻE

Cudze chwalicie swego nie znacie  – zakochaj się w Lubelszczyźnie!

Atrakcje dla całej rodziny gwarantowane!

Marta Baran 30 maja 2021 16:30
Wakacje w Polsce gdzie się wybrać?
Fot. STOCK ADOBE

Ostatnio przybliżyliśmy uroki malowniczego Podlasia, a dziś zabierzemy Was w podróż po Lubelszczyźnie. Okazuje się, że ma ona bardzo dużo do zaoferowania i może być idealnym miejscem zarówno na krótką rodzinną wycieczkę, jak i dłuższy wypoczynek. Lubelszczyzna to tereny zarówno nizinne (piękne Polesie Zachodnie), jak i wyżynne (Wyżyna Wołyńska, Roztocze), zapierające dech miasta z bogatą architekturą, jak i malownicze wsie pełne starych chatek, bezkresne lasy, ale też jeziora i miejsca, w których można wypocząć nad wodą. Zapraszamy na wyprawę po jej najbardziej urokliwych miejscach.

Zobacz także: Polska na wakacje 2021: co zobaczyć w Bieszczadach?

Polska na wakacje 2021. Lubelszczyzna - zamki i pałace

Lubelszczyzna słynie z bardzo dobrze zachowanych, czarujących zabytków. Wszyscy, którzy lubią podziwiać monumentalne zamki i piękne pałace zakochają się w perełkach architektonicznych położonych na tych terenach. Zamek w Lublinie z pozostałościami murów obronnych zwanych Bramą Krakowską, olśniewający Zamość wpisany na listę UNESCO, z  charakterystycznymi kolorowymi kamienicami albo zespół Pałacowo–Parkowy w Kozłówce są znane większości z nas. Okazuje się, że wystarczy oddalić się od tych miejsc o kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów, aby móc podziwiać jeszcze więcej: Pałac Mniszchów w Dęblinie, pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim lub zabytkową architekturę Chełma.

Polska na wakacje 2021. Lubelszczyzna - rodzinny wyjazd

Chcesz wybrać się wraz z całą rodziną na wycieczkę i zapewnić najmłodszym mnóstwo atrakcji? Województwo lubelskie ma wiele do zaoferowania. Zarówno mali, jak i duzi turyści spędzą dzień pełen frajdy w Magicznych Ogrodach – rodzinny park rozrywki w Janowcu, w który przeniesiecie się do baśniowego świata pełnego magii. Kilkanaście kilometrów dalej czeka na Was kolejne miejsce warte uwagi – Kazimierz Dolny. Możecie podziwiać tutaj charakterystyczną dla Kazimierza Dolnego architekturę, dowiedzieć się, dlaczego woda była tak ważna dla mieszkańców i koniecznie kupić na pamiątkę koguta! Głodni wrażeń powinni wybrać się również do pobliskich Wąwozów. Miłośnicy całodziennego szaleństwa w wodzie również znajdą coś dla siebie. Niedaleko Kazimierza znajduje się uzdrowisko Nałęczów, a w nim, prócz pięknego Pałacu Małachowskich czy Muzeum Stefana Żeromskiego, Park Wodny ze zjeżdżalniami.

Polska na wakacje 2021. Lubelszczyzna - aktywny wypoczynek

Pozostańmy jeszcze chwilę przy aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Fanów pieszych wędrówek na pewno ucieszy fakt, że to właśnie na Lubelszczyźnie znajdują się: Szlak Szumów nad Tanwią, Roztoczański i Poleski Park Narodowy oraz Rezerwat Przyrody Czartowe Pole. Lubicie przygody i wypoczynek nad wodą? Pojezierze Łęczyńsko–Włodawskie oferuje wiele miejsc do błogiego wypoczynku nad jeziorem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Województwo Lubelskie (@smakuj_lubelskie)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Województwo Lubelskie (@smakuj_lubelskie)

TAGI #wakacje

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.