rowerowe trasy nad bałtykiem 1
Fot. Adobe Stock
PODRÓŻE

Najbardziej malownicze trasy rowerowe nad Bałtykiem

Oto idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu na powietrzu!

Marta Baran 23 kwietnia 2022 11:30
rowerowe trasy nad bałtykiem 1
Fot. Adobe Stock

Majówka 2022 zbliża się wielkimi krokami. Fani aktywnego stylu życiu z pewnością myślą o tym, żeby te dni spędzić na świeżym powietrzu. Polskie morze to zawsze dobry pomysł i jeśli myślicie, że w maju można tylko spędzać czas w restauracjach, jesteście w błędzie! Choć wiosną kąpiele w Bałtyku to propozycja tylko dla najbardziej odważnych, to długie spacery i wycieczki rowerowe będą doskonałym pomysłem. Nad Bałtykiem znajdziecie bowiem trasy rowerowe, które zachwycą zarówno zagorzałych fanów wypraw na dwóch kółkach, jak i wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wycieczkami na rowerze. Przedstawiamy Wam trzy najciekawsze szlaki, które warto odkryć będąc nad polskim morze.

ZOBACZ TAKŻE: Polska na wakacje: co zobaczyć w Bieszczadach?

Trasy rowerowe nad Bałtykiem - Hel-Jurata-Jastarnia-Kuźnica-Chałupy-Władysławowo-Rozewie-Karwia-Starzyno-Łebcz-Władysławowo

Ta ponad 80-kilometrowa trasa jest bardzo malownicza i pełna atrakcji. Choć to długi odcinek, jego poziom trudności nie jest wysoki, a dodatkowo można go łatwo skrócić. W trakcie wycieczki napotkamy latarnię morską na Helu,  Muzeum Obrony Wybrzeża oraz molo w Zatoce Puckiej. 

Trasa rowerowa nad morzem
Fot. STOCK ADOBE

Trasy rowerowe nad Bałtykiem - Wolin-Unin-Domysłów-latarnia Kikut-Dziwnów-Kamień Pomorski-Sibin-Wolin

Długa trasa, mierząca 80 kilometrów przypadnie do gustu amatorom zwiedzania oraz widoków zapierających dech w piersiach. Po drodze napotkamy zabytkowe kościoły w Wolinie, stare grodzisko na Wzgórzu Wisielców, skansen Wikingów oraz perły architektoniczne Kamienia Pomorskiego. Mimo swojej długości, trasa zaliczana jest do szlaków o niskim poziomie trudności.

CZYTAJ TEŻ: Cudze chwalicie, swego nie znacie – wakacje na Pomorzu!
 

Trasy rowerowe nad Bałtykiem - Łeba-Żarnowska-Gać-Kluki-Smołdzino-Rowy-Poddąbie-Ustka

Prowadząca przez najbardziej zalesione obszary nadbałtyckie trasa stanowi nieco większe wyzwanie dla rowerzystów. 60-kilometrowy szlak prowadzi przez Słowiński Park Narodowy, zahacza o Latarnię Morską w Czołpinie oraz pozwala podziwiać wzniesienia wydmowe zlokalizowane w okolicach Orzechowa.  

Trasa rowerowa nad morzem
Fot. STOCK ADOBE

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.