Najpiękniejsze trasy rowerowe w Polsce
Fot. STOCK ADOBE
PODRÓŻE

Najbardziej malownicze trasy rowerowe nad Bałtykiem!

Ideale na wakacyjną wycieczkę

Marta Baran 22 czerwca 2019 09:30
Najpiękniejsze trasy rowerowe w Polsce
Fot. STOCK ADOBE

Ulubieńcy aktywnego stylu życiu z pewności planują wakacje, podczas których nie brakuje ruchu. Jeśli tego lata wybieracie się nad morze, oprócz stroju kąpielowego koniecznie weźcie ze sobą... rower! Piękne, choć zatłoczone plaże, bary i tawerny to tylko jedna z atrakcji nad Bałtykiem. Znajdziecie tu bowiem trasy rowerowe, które zachwycą zarówno fanów wypraw na dwóch kółkach, jak i wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wycieczkami na rowerze. Przedstawiamy Wam trzy najciekawsze szlaki, które warto odkryć będąc nad polskim morze.

Hel-Jurata-Jastarnia-Kuźnica-Chałupy-Władysławowo-Rozewie-Karwia-Starzyno-Łebcz-Władysławowo

Ta ponad 80-kilometrowa trasa jest bardzo malownicza i pełna atrakcji. Choć to długi odcinek, jego poziom trudności nie jest wysoki, a dodatkowo można go łatwo skrócić. W trakcie wycieczki napotkamy latarnię morską na Helu,  Muzeum Obrony Wybrzeża oraz molo w Zatoce Puckiej. 

Wolin-Unin-Domysłów-latarnia Kikut-Dziwnów-Kamień Pomorski-Sibin-Wolin

Długa trasa, mierząca 80 kilometrów przypadnie do gustu amatorom zwiedzania oraz widoków zapierających dech w piersiach. Po drodze napotkamy zabytkowe kościoły w Wolinie, stare grodzisko na Wzgórzu Wisielców, skansen Wikingów oraz perły architektoniczne Kamienia Pomorskiego. Mimo swojej długości, trasa zaliczana jest do szlaków o niskim poziomie trudności.

Łeba-Żarnowska-Gać-Kluki-Smołdzino-Rowy-Poddąbie-Ustka

Prowadząca przez najbardziej zalesione obszary nadbałtyckie trasa stanowi nieco większe wyzwanie dla rowerzystów. 60-kilometrowy szlak prowadzi przez Słowiński Park Narodowy, zahacza o Latarnię Morską w Czołpinie oraz pozwala podziwiać wzniesienia wydmowe zlokalizowane w okolicach Orzechowa.  

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.