Pierwsza taka gwiazda betlejemska
Fot. Canva
O tym się mówi!

Już dziś na niebie pojawi się Gwiazda Betlejemska!

To niezwykłe zjawisko można zobaczyć pierwszy raz od 800 lat!

Aleksandra Frankowska 21 grudnia 2020 10:27
Pierwsza taka gwiazda betlejemska
Fot. Canva

Wyjątkowe zjawiska w 2020 roku pojawiają się wyjątkowo często. Tym razem po raz pierwszy od 800 lat będzie można zobaczyć Gwiazdę Betlejemską dzięki niezwykłej koniunkcji Jowisza i Saturna. Koniecznie obserwujcie niebo 21 grudnia, w najdłuższą noc w roku.

Gwiazda Betlejemska pojawi się na niebie 21 grudnia

Najdłuższa noc tego roku przyniesie ze sobą ciekawe zjawisko. W wyniku koniunkcji dwóch planet – Jowisza i Saturna na niebie pojawi się wyjątkowy blask przypominający Gwiazdę Betlejemską. Ostatni raz zjawisko to miało miejsce w 1226 roku. Dla ludzkiego oka, planety będą znajdować się od siebie w odległości niczym grubość monety.

Kolejne takie zjawisko dopiero za 60 lat

Okazuje się, że będziemy świadkami zdarzenia na skalę niewiarygodną, bowiem ponownie będzie można zobaczyć je dopiero za 60 lat, czyli w 2080 roku. Oznacza to, że dla osób dorosłych, może być to jedyna okazja w życiu, aby zobaczyć na żywo Gwiazdę Betlejemską. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.