W podróż po największym mieście Turcji zabierają nas Ania Markowska oraz Huawei

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 19 lipca 2022 10:29

Stambuł to miasto o dwóch twarzach. Nie tylko dlatego, że leży na styku dwóch kontynentów, Europy i Azji, ale również z powodu rządzących nim kontrastów. Z jednej strony – przesycona egzotyką dawna stolica Imperium Osmańskiego, a z drugiej - prężnie rozwijająca się metropolia i centrum biznesowe, handlowe i kulturalne.

Przechadzając się klimatycznymi uliczkami zabytkowego centrum, na każdym kroku natkniemy się na przepięknie zdobione pałace i meczety, w tym słynną Hagię Sophię czy pałac Topkapi. Na zakupy warto wybrać się na któryś z tętniących życiem bazarów, które kuszą kolorowymi straganami pełnymi unikatowych pamiątek oraz aromatycznych przypraw, herbat i kadzideł. Zmęczeni zwiedzaniem bez problemu znajdziemy klimatyczną knajpkę lub bar serwujące przysmaki kuchni tureckiej, np. kebab czy baklawę. Wystarczy jednak, że wyjedziemy trochę poza "starówkę", a naszym oczom ukażą się wysokie wieżowce finansowej dzielnicy Levent czy zakłady przemysłu tekstylnego, farmaceutycznego i samochodowego. Stambuł silnie zapuścił korzenie w historii oraz tradycji i absolutnie nie chce rezygnować ze swojej bogatej spuścizny, ale wie, że świat idzie do przodu i nie zamierza zostać w tyle.

Zwiedzamy Stambuł z Anią Markowską i Huawei

W ten dualizm świetnie wpisuje się nowa kampania Huawei, która łączy duch Orientu z nowymi technologiami. Marka zabrała do Stambułu modelkę i influencerkę Anię Markowską. Odwiedzili razem zarówno wizytówki miasta, m.in. Hagię Sophię i pałac Topkapi, przechadzali się po Bazarze Egipskim (jednym z najstarszych i największych w Stambule), ale nie zabrakło również czasu na błogi wypoczynek podczas rejsu po Bosforze oraz na wylegiwanie się na trawie w parkach miejskich.

Co na Ani zrobiło największe wrażenie? - Polecam rejs po Bosforze, bo Stambuł z wody wygląda magicznie. Warto oczywiście obejrzeć meczety, które nie tylko z zewnątrz, ale i wewnątrz są artystycznymi perełkami. Koniecznie trzeba kupić coś na targu, który mieni się tysiącem barw. Na pewno warto spróbować kebaba, bo to właśnie z Turcji pochodzi ta potrawa. Na wysokie temperatury polecam lody dondurma, których przygotowanie przyciąga uwagę przechodniów. Zachęcam też do zapalenia sziszy i wypicia tureckiej herbaty w jednej z urokliwych stambulskich knajpek.

Niezastąpieni towarzysze podróży

W tych wędrówkach Ani towarzyszyło niezastąpione trio od Huawei: laptop, smartfon oraz słuchawki. Modelka nie wyobraża sobie wyjazdów bez tych sprzętów. Przede wszystkim bardzo ułatwiają jej one pracę. - Życie modelki to głównie podróże. W tej branży nigdy nie wiesz, z jaką marką będziesz pracowała za miesiąc i przy jakim projekcie. Ja lubię tą nieprzewidywalność, czuje się wolna, czuje, że nie ma barier - mówi Ania. Ma to też oczywiście swoje wady, jedną z nich jest konieczność bycia "pod telefonem" i mailem. W tych sytuacjach przyda się dobry, multizadaniowy i wytrzymały laptop oraz smartfon. Modelka bardzo chwali przenośny komputer Huawei: - MateBook D 16 ma ultrawydajną baterię, duży ekran z rozdzielczością 2,5 K i płynność działania, które bardzo ułatwiają mi codzienną pracę. O smartfonie marki mówi natomiast tak: - Praca twórcza bywa wymagająca, więc w Mate Xs 2 najbardziej lubię to, że dzięki ekranowi, który przypomina wymiarami tablet, mogę tworzyć na najwyższej jakości sprzęcie z pełną wygodą. A po pracy składam telefon i wsuwam go do kieszeni.

Nie samą pracą człowiek jednak żyje, trzeba znaleźć też czas na relaks oraz poznawanie świata. Stambuł to raj dla fotografów, więc dobry obiektyw jest absolutnym must have w tym mieście. - Nie wyobrażam sobie podróży bez aparatu, a mój Mate Xs 2 robi świetne zdjęcia. Najbardziej zaskoczył mnie ostrością, tym, jak zbiera światło nawet nocą oraz zoomem, który nie traci jakości nawet przy dużych przybliżeniach - mówi Ania. Kolejnym towarzyszem podróży modelki są słuchawki FreeBuds Pro 2, które dobrze wyciszają, więc pozwalają jej słuchać muzyki nawet w głośnym samolocie, a spędza w nim dużo czasu. Ania bardzo chętnie słucha również podcastów, np. podczas biegania.

Jeśli jeszcze nie przekonaliśmy cię, że Stambuł trzeba odwiedzić, a także... sfotografować, zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć, robionych oczywiście sprzętem Huawei.

Materiał powstał z udziałem marki Huawei

1/8
ania-markowska-dla-huawei
Copyright @materiały prasowe
1/8

Ania Markowska przed pałacem Topkapi

Laptop MateBook D 16 jest idealny np. do wyboru i obróbki zdjęć

2/8
ania-markowska-dla-huawei
Copyright @materiały prasowe
2/8

Ania Markowska podczas rejsu po Bosforze

Laptop MateBook D 16 można zabrać ze sobą wszędzie, ponieważ jest lekki i ma większy ekran (16”), a taki sam rozmiar co zwyczajne laptopy z matrycami 15,6”

3/8
ania-markowska-dla-huawei
Copyright @materiały prasowe
3/8

Ania Markowska przed pałacem Topkapi w Stambule

FreeBuds Pro 2 – słuchawki idealne do rozmów biznesowych (doskonała jakość rozmów i niezwykle skuteczna redukcja hałasów) oraz do rozrywki

4/8
ania-markowska-dla-huawei
Copyright @materiały prasowe
4/8

Ania Markowska podczas rejsu po Bosforze

Słuchawki FreeBuds Pro 2 pozwalają na swobodne przełączanie się między dwoma urządzeniami i równoczesną pracę, naukę czy też relaks

5/8
ania-markowska-dla-huawei
Copyright @materiały prasowe
5/8

Ania Markowska w parku miejskim w Stambule

Smartfon Mate Xs 2 jest rozkładany, więc wybierasz, jakiej wielkości ekranu chcesz używać

6/8
ania-markowska-dla-huawei
Copyright @materiały prasowe
6/8

Ania Markowska na Bazarze Egipskim

Mate Xs 2 – smukły i lekki smartfon, który robi świetnej jakości zdjęcia

7/8
ania-markowska-ze-smartfonem-mate-xs2-na-bazarze-egipskim
Copyright @materiały prasowe
7/8

Ania Markowska na Bazarze Egipskim

Aparat w smartfonie Mate Xs 2 najbardziej zaskoczył Anię ostrością i tym, że obraz nie traci na jakości nawet przy dużych przybliżeniach

8/8
ania-markowska-dla-huawei
Copyright @materiały prasowe
8/8

Ania Markowska przed pałacem Topkapi

Smartfon Mate Xs 2 przed rozłożeniem ma 6,5” i jest idealny do korzystania z ulubionych aplikacji i robienia zdjęć, a po rozłożeniu - 7,8”, więc można na nim wydajnie pracować

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.