Gdzie spedzic w Polsce upalny weekend?
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

Lato 2021! Gdzie w Polsce warto spędzić upalny weekend?

Najlepiej nad wodą! Ale gdzie dokładnie?

Aleksandra Frankowska 3 lipca 2021 13:27
Gdzie spedzic w Polsce upalny weekend?
Fot. Adobe Stock

Chociaż z lekkim opóźnieniem, lato w końcu pojawiło się na horyzoncie, aby zostać z nami na trochę dłużej. Wysokie temperatury sprawiają, że aż chce się wyjść z domu i najchętniej ochłodzić w otoczeniu wody, natury i przyrody. W Polsce istnieje wiele miejsc, które kuszą swoim urokiem, dostępem do wody, ale również bezpieczeństwem, które w dobie pandemii jest niezwykle ważne. Proponujemy zrezygnować z wyjazdy nad morze, gdzie przy obecnej pogodzie z pewnością będą tłumy turystów. Jeziora to bardzo bezpieczne rozwiązanie, a tych pięknych w całej Polsce absolutnie nie brakuje!

Dlaczego warto wybrać jezioro zamiast morza?

Warto zwrócić uwagę na wiele zalet jezior. Są nie tylko bardziej kameralne niż nadmorskie plaże i mniej uczęszczane przez turystów. Ich ogromną zaletą jest możliwość wynajęcia rowerków wodnych lub łódek i wypłynięcia bezpiecznie na wody. Słodka woda jest dużo bardziej łaskawa dla ludzkiej skóry - nie wysusza jej tak, jak słona. Jeziora w Polsce należą do jednych z najpiękniejszych w Europie. Natura obdarzyła nas kraj przepięknymi krajobrazami, które warto zobaczyć częściej niż kilka razy w życiu!

1. Jezioro Solińskie

Nazywane popularnie bieszczadzkim morzem, Jezioro Solińskie nie tylko z lotu ptaka wygląda tak fenomenalnie. Uznawane jest za największy zbiornik zaporowy w polskich górach. Prócz kojących kąpieli wodnych i opalania, można tutaj skorzystać z takich atrakcji, jak sprzęt wodny, rejs statkiem po jeziorze, a także łowienie ryb!

Gdzie wybrac sie na upalny weekend w Polsce?
Fot. Adobe Stock

2. Jezioro Wdzydze

To zdecydowanie najpiękniejsze z jezior, które można odwiedzić na Kaszubach. Głębokie aż na 68 metrów jezioro jest bardzo czyste i posiada aż osiem wysp. W okresie letnim można tutaj odpocząć na przystani, wypożyczyć sprzęt wodny, a także rozkoszować się lokalnymi przysmakami w niewielkich barach. To właśnie stąd można rozpocząć trasę spływu kajakowego rzeką Wdą!

Gdzie wybrac sie na upalny weekend w Polsce?
Fot. Adobe Stock

3. Jezioro Sławskie

Znajdujące się niemal na pograniczu województwa wielkopolskiego i lubuskiego, to największy, naturalny akwen w tej części naszego kraju. Zdecydowanie intryguje nie tylko wielkością, ale również przepięknym krajobrazem i cudownymi zachodami słońca. Liczy aż 11 kilometrów długości, a w otoczeniu lasów ma jeszcze bardziej magiczny klimat. Jego ogromną zaletą są duże, piaszczyste plaże, gdzie można do woli odpoczywać. Wokół znajdują się też liczne ośrodki turystyczne.

Gdzie wybrac sie na upalny weekend w Polsce?
Fot. Adobe Stock

4. Zalew Zegrzyński

Nie trzeba mieszkać na Mazurach, aby móc skorzystać z towarzystwa wody w gorący dzień! Zalew Zegrzyński od lat jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynkowych mieszkańców stolicy Polski. Można tutaj odpocząć od zgiełku wielkiego miasta, które oddalone jest od zbiornika zaledwie o 25 km. Nie brakuje tutaj licznych ośrodków wypoczynkowych, a wiele osób przyjeżdża tutaj nie tylko na weekend. To ulubione miejsce kitesurferów!

Gdzie wybrac sie na upalny weekend w Polsce?
Fot. Adobe Stock

5. Jezioro Powidzkie

To wielkopolski raj dla kitesurferów, a także żeglarzy. W sezonie jezioro jest ulubionym miejscem okolicznych mieszkańców do uprawiania sportów wodnych oraz szkolenia swoich umiejętności na łódkach. To miejsce słynie z bardzo czystej wody, której przejrzystość dochodzi nawet do 5 metrów głębokości, a także tego, że jest objęte strefą ciszy! Można tutaj więc bardzo odpocząć, zwłaszcza w gorący weekend.  

Gdzie wybrac sie na upalny weekend w Polsce?
Fot. Adobe Stock

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.