Fot. STOCK ADOBE
STYL ŻYCIA

Dzięki tym trikom błyskawicznie uporasz się ze sprzątaniem kuchni!

Nie daj się przedświątecznej gorączce!

Redakcja VIVA! 16 kwietnia 2019 12:30
Fot. STOCK ADOBE

Już za kilka dni Święta Wielkanocne. Planując porządki często zniechęcamy się juz na samym początku od natłoku narzuconych sobie obowiązków. Nie bez powodu kuchnia to jedno z najmniej lubianych miejsc do sprzątania. Przed świętami to strategiczna lokalizacja, w której wykonujemy najwięcej pracy skupiając się na gotowaniu. Dlatego warto już na wstępie zorganizować naczynia, produkty i wszystko, co będzie nam potrzebne tak, aby miało swoje miejsce i nie powodowało chaosu.

Po pierwsze, wyluzuj :)

W większości domów czas przed świętami jest kojarzony ze stresem i dużą ilością pracy. Co za tym idzie, już w trakcie przygotowań jest się zmęczonym. Ale wcale tak nie musi być. Najważniejsze to mieć plan. Nie warto zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, tylko podzielić sobie zadania na kilka dni. W ten sposób zmęczenie aż tak bardzo nie da się we znaki, a kuchnia będzie czysta na błysk!

Plan sprzątania

Nic tak nie pomaga jak rozpiska z zadaniami na każdy dzień. Na internecie można znaleźć pomocne plany ułatwiające wykonanie wszystkich domowych czynności. W tym celu najlepiej skorzystać z niezastąpionego Pinteresta. Tam można znaleźć ładny i pomocny planner, który ułatwi pracę zgodnie z wytycznymi.

Sprzątanie kuchni przed świętami

Najwyższy czas przejść do rzeczy. Gdy masz już rozdzielona pracę na poszczególne dni, zadbaj o środki, które posłużą Ci podczas sprzątania. W ostatnim czasie popularne stało się robienie domowych detergentów do mycia i sprzątania. Dzięki Kilku prostym składnikom można zrobić płyn który sprawdzi się do mycia różnych powierzchni i doskonale poradzi sobie z brudem. Już za pomocą sody oczyszczonej, soli oraz wody można umyć przeróżne urządzenia oraz powierzchnie w kuchni. Środki chemiczne do czyszczenia bywają drogie, a w ten sposób można choć trochę zaoszczędzić.

Organizacja kuchni przed świętami

Ten trik będzie niezastąpiony w okresie świąt, ale również przez cały rok. Aby zachować zorganizowaną kuchnię i zaaranżować wszelkie półki oraz szuflady, najlepiej przechowywać jedzenie w szklanych pojemnikach. Ta zasada sprawdzi się nawet w przypadku przechowywania żywności w lodówce. W ten sposób możemy uzyskać zdecydowanie więcej miejsca, nic nie będzie stało ,,na środku", a do tego będzie ekologicznie.  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.