Oczyszczanie organizmu
Fot. Adobe Stock
KUCHNIA 2021

Trzy genialne sposoby na oczyszczanie organizmu po Tłustym Czwartku 2021 i nie tylko...

Wszystkie składniki znajdziesz w lodówce!

Aleksandra Frankowska 12 lutego 2021 17:27
Oczyszczanie organizmu
Fot. Adobe Stock

Wczoraj było bardzo tłusto, ale dziś czas wrócić do normalności i oczyścić organizm z nadmiaru cukru, który mu wczoraj dostarczyliśmy. Pączki, faworki, donaty są oczywiście przepyszne, jednak w dużej ilości nie przyniosą naszemu organizmowi nic dobrego, dlatego dzień po Tłustym Czwartku 2021 warto pozwolić sobie na szybki detoks. Wasz organizm z pewnością Wam za to podziękuje. Oto trzy wskazówki, jak to zrobić.

Oczyszczający mus owocowy

Kwaśne owoce cudownie oczyszczą Wasz organizm nie tylko z cukru, ale i z toksyn. Mus owocowy będzie świetną przekąską, która z pewnością bardzo Was nasyci.

Składniki:

  • Dojrzały banan
  • Dwie śliwki
  • Jabłko
  • Odrobina wody gazowanej

Wszystkie składniki należy zblendować na gładką masę, a na końcu dodać odrobinę wody gazowanej, aby masa była rzadsza. Gotowe!

Pij wodę z cytryną

Nic tak nie oczyszcza organizmu, jak klasyczna woda z cytryną. To naturalny elektrolit, który świetnie nawilża skórę od wewnątrz, a do tego usuwa toksyny z naszego organizmu. Witamina C wspomaga również produkcję kolagenu.

Sok z pietruszki i marchewki

Zarówno pietruszka, jak i marchewka działają detoksykacyjnie na nasz organizm. Redukują wzdęcia i są bogatym źródłem witaminy C. W związku z tym na jednodniowe oczyszczanie organizmu sok z marchewki i pietruszki będzie czyś naprawdę idealnym.

Składniki:

  • 5 marchewek
  • Pęczek natki pietruszki
  • 2 cytryny

Wszystkie składniki najlepiej wrzucić do sokowirówki lub wyciskarki wolnoobrotowej. Świetny sok oczyszczający będzie gotowy raz dwa! Jeśli będzie za kwaśny, można dodać odrobinę miodu. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!