Kuba Wojewódzki, Renata Kaczoruk
Fot. Jacek Poremba
O TYM JEST GŁOŚNO

Kuba Wojewódzki o bogactwie, konkurencji w show-biznesie i zawistnych Polakach. Ostre słowa showmana TVN

Konrad Szczęsny 13 października 2016 12:16
Kuba Wojewódzki, Renata Kaczoruk
Fot. Jacek Poremba

Kuba Wojewódzki w wywiadzie dla playboy.pl grozi Małgorzacie Rozenek i Radosławowi Majdanowi, chwali się luksusowymi autami, wyśmiewa Polaków i show-biznes oraz zaciekle broni Renaty Kaczoruk. Tak ostro nie było już dawno.

 

Kuba Wojewódzki rzadko udziela wywiadów. Gdy już się na taki krok zdecyduje, często porusza tematy związane z własnym życiem, głównie pieniędzmi, drogimi samochodami, ogromnym apartamentem i... młodymi kobietami, z którymi tworzy związki.

 

Właśnie udzielił głośnego wywiadu serwisowi Playboy.pl. Oczywiście nie mogło zabraknąć polityki i show-biznesu, jednak to, w jaki sposób wypowiada się o osobistościach związanych z tym  światem, może co najmniej szokować.

 

Zaczyna od Karoliny Korwin Piotrowskiej. Wiadomo, że od lat ich relacje są napięte i oboje co jakiś czas dolewają oliwy do ognia ostrymi stwierdzeniami na swój temat. Tym razem showman wbił szpilę dziennikarce, wyśmiewając jej zarobki.

Światem rządzi miłość, a ja na przykład bardzo kocham pieniądze. Ale muszę cię zmartwić. I redaktorów większości serwisów plotkarskich też. G... wiecie. Stawki którymi się czasami podniecacie, typu – Edyta Górniak zarobi 300 tysięcy – nie mają nic wspólnego z prawdą. Jest dużo, dużo więcej kasy na rynku niż wam się wydaje. Zauważ, że o życiu na kredyt i braku kasy przeważnie mówią ci, którzy znają to z biografii. Karolina Korwin-Piotrowska ma taką perspektywę, bo na rynku telewizyjnym tak jest wyceniana. To nie moja wina. Zarabiam europejskie pieniądze w ciągle jeszcze europejskim kraju. Mało kto wie, ale program Kuba Wojewódzki, który współprodukuję z moim przyjacielem, nie jest moim jedynym źródłem utrzymania.

Oberwało się również Michałowi Pirógowi, który - według różnych interpretacji - w swojej książce "Chcę żyć" uczynił aluzje do domniemanego homoseksualizmu Wojewódzkiego. Showman oskarża go o brak osobowości i medialny konformizm. 

On mi pachnie zdesperowanym przebierańcem. Gotów jest przyznać się do wszystkiego, żeby tylko o nim napisali. Jak mu miesięcznik „Dziecko” zaproponuje rozkładówkę, to im wmówi, że jest dzieckiem. Bardzo chce być kontrowersyjny, ale w tej konkurencji przegrywa nawet ze strażą miejską. Nie chce zresztą o nim za dużo mówić, bo dosyć dawno doszliśmy do porozumienia. Porozumieliśmy się, że się nie szanujemy.

Oberwało się również Agnieszce Szulim, która - co przyznaje showman - zawdzięcza swój transfer do TVN właśnie jemu. Okazuje się, że brak udzielenia pomocy Wojewódzkiemu w codziennej sytyuacji położył się cieniem na ich relacji. 

A skąd wiesz kto jest moją koleżanką, a kto nie. Agnieszka jest moją koleżanka z pracy. Lubię ją, bo ma luz większy niż niejeden facet. Miałem kiedyś takie wrażenie, że Agnieszka niestety ma, a może miała przed ślubem z Piotrem, syndrom dziewczyny która lubi otaczać się dworem facetów. Perwersyjne towarzysko. Ale ja nie nadaję się na perwersyjnego dworzanina. Kiedyś, kiedy pracowaliśmy w radiu, jeden epizod ustawił naszą znajomość i ja się tego trzymam. Jadąc rankiem do Eski Rock, na środku ulicy Ostrobramskiej, prawie naprzeciwko siedziby Polsatu, skończyło mi się paliwo. Stoję na ulicy jak Rysiek z Klanu. Jest bardzo rano, pusto, mam włączone światła awaryjne. Agnieszka, jak mi później powiedziała, przejechała koło mnie, widząc, że to ja, ale nie zatrzymała się. Pojechała dalej. Zachowała się prawie jak ja względem kolegi Figurskiego. Zostawiła mnie w potrzebie. Przyjaźń w szołbiznesie najbardziej kwitnie we fleszach fotografów.

Jednak najostrzejsze słowa padły pod adresem Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdan. Tej pierwszej zarzuca m.in. rozbicie małżeństwa Karoliny Ferenstein i Piotra Kraśko, zaś Radosławowi Majdanowi... zdrady, których miał się dopuścić, gdy był mężem Dody. Ma to niewątpliwie związek z krytyką jego dziewczyny Renaty Kaczoruk za zachowanie, którego dopuszczała się na planie "Azja Express.

 

Polecamy też: "Ja biorę duże jajko, bo się tak przyzwyczaiłam". Najlepsze cytaty z drugiego odcinka "Azja Express"

Będę ją bronił przed ludźmi, którzy grają nie fair, a przebierają się w strój drużyny reprezentanta moralności. Małgosia i Radek są tego przykładem. Grają nieczysto. A ja w obronie najbliższych też potrafię faulować. Jeśli ich tonacja względem Renaty i jej tak zwanego skandalicznego zachowania się nie zmieni, to ja też zmienię ton. I wtedy Radkowi może opaść szczęka do murawy. Bo można sobie sfałszować twarz ale przeszłości się nie da. Koleżanka Rozenek weszła do show biznesu jak do agencji towarzyskiej. Rozp..., na szczęście chwilowo, małżeństwo Karolinie Ferenstein. Ale na tym nie poprzestała. Zrobiła sobie listę… I ta osoba chce mi mówić o etyce, moralności i elegancji w zachowaniu? Stare grzechy rzucają długie cienie. Doda opowiadała mi o podsłuchu jaki zamontowała w samochodzie Radka, żeby sobie posłuchać jak ją romantycznie zdradza. I on mi chce mówić o elegancji. Kiepski bramkarz nie podskoczy do poziomu profesjonalnego sędziego.

Kuba Wojewódzki nie byłby sobą, gdyby nie skrytykował również Polaków i nie pochwalił się bogactwem. 

Powiem co jedno. W pewnym momencie w moim garażu stały Lamborghini Avantador, Ferrari Berlinetta, Porsche Cayenne, Bentley Continental i Jeep Wrangler. Do tego rower i rolki. Część musiałem sprzedać, bo brakowało mi przestrzeni. Auta kupuję emocjami. Czasami tracę, czasami tracę więcej, ale lubię szybkie samochody i częste zmiany. Są dopełnieniem mojego świata. Świat małych zawistników, którzy nie potrafią sięgać po swoje marzenia, wiec opluwają cudze, mnie nie interesuje. Pamiętaj: ja siedzę w tym samochodzie w środku, a te kut... marzną na zewnątrz. To mi absolutnie wystarcza.

Postanowił także skomentować plotki dotyczące domniemanego ślubu z Renatą Kaczoruk. Jak się okazało, była to jedynie forma prowokacji, co nie dziwi nikogo, kto śledzi poczynania Kuby Wojewódzkiego.

 

Polecamy też: Kim jest kobieta, która usidliła Kubę Wojewódzkiego? Wszystko, czego nie wiecie o Renacie Kaczoruk

Ten performens wynikał z mojej namiętnej potrzeby performensu. Z nudy polskiego szołbiznesu, który zmienił się w wielką rozplotkowaną wieś. To zresztą nie pierwszy raz i nie jedyny sukces w tej materii. Tak zwana prasa plotkarska, szczególnie jej legion internetowy, to spece od konfabulacji, szminkowania prawdy, zmyślania i łgania. Większość ich ofiar stoi na pastwisku jak w Milczeniu owiec, a tymczasem stado jest efektownie wpieprzane przez wilki. Ja mam humorystyczna naturę, więc zamiast iść do sądu czy zaczaić się z bejsbolem pod redakcją, lubię im czasem wpuścić wirusa, który wypłukuje ich amatorską nieudolność. Są tak pasieni nienawiścią do celebrytów, że to wyłącza im mózgi. Oczekiwania na deprecjonujące plotki są jak oczekiwania na mesjasza.

Trzeba przyznać, że tak ostrych sądów dotyczących wielu sfer życia nie czytaliśmy dawno w żadnym wywiadzie. Oczywiście słowa Kuby Wojewódzkiego wywołały medialną burzę i jest cytowany przez niemal wszystkie serwisy. W komentarzach pojawiają się jednak głosy, że ze strony Kuby Wojewódzkiego to wyraz słabości, gdyż dał się sprowokować do zachowań, które dalekie są od zachowywania dystansu i zdrowego rozsądku.

 

Polecamy też: Wojewódzki się żeni?! Wszystkie ślubne prowokacje Kuby 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.