Opener Festival 2021
Fot. Instagram
O tym się mówi!

Kiedy powrócą koncerty na żywo w 2021 roku?

Nie możemy już doczekać się plenerowych imprez kulturalnych!

Aleksandra Frankowska 18 stycznia 2021 15:27
Opener Festival 2021
Fot. Instagram

Organizatorzy największych festiwali muzycznych nie spodziewali się, że latem 2020 nie odbędą się koncerty w plenerze. I chociaż plany na 2021 roku są ogromne, a nadzieja jeszcze większa, to mó1)i się, że latem 2021 koncerty takie jak Opener czy Orange jeszcze nie wrócą.

Lock down a lock downem

Polacy są już zmęczeni ciągłym siedzeniem w domach. Pragną rozrywki, możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu w gronie znajomych lub wyjścia do restauracji. Niestety premier Morawiecki wciąż przedłuża kolejne obostrzenia. Strach się bać, jak będą wyglądały w tym roku wakacje. Czy koncerty mają szansę w ogóle się odbyć?

Jak będzie wyglądało lato 2021?

Jeden z amerykańskich lekarzy twierdzi, że jesienią będzie możliwe wzięcie udziału w koncercie ulubionego artysty.

Do ponownego uruchomienia imprez masowych i instytucji kultury, musimy zaszczepić od 70 do 85 proc. Społeczeństwa. Mając na uwadze dotychczasowe tempo szczepień i kierunek rozwoju pandemii, mam nadzieję, że będzie to możliwe jesienią 2021 roku - dodał.

Test na COVID-19 biletem wstępu na koncert?

W USA jeden z największych dystrybutorów biletów powiedział publicznie, że szykowany jest specjalny system, mający na celu weryfikację czy dana osoba, chcąca wziąć udział w wydarzeniu, została zaszczepiona na COVID-19. Jeśli nie, nie będzie mogła wejść na koncert.

Wiele firm zadeklarowało już chęć współpracy przy opracowywanym przez nas systemie, który ma gwarantować bezpieczeństwo wszystkich uczestników koncertun - mówił prezes serwisu Ticketmaster, Mark Yovich.

Open’er 2021

Największy i najbardziej wyczekiwany festiwal muzyczny w Polsce – Open’er ma odbyć się mimo wszystko. Organizatorzy nie mówią jeszcze oficjalnie w jakiej formie, ale obiecują, że mają wiele alternatyw i trzy scenariusze.

Pierwszy: udaje nam się wrócić do normalności i festiwale odbywają się w sposób zbliżony do formuły z lat poprzednich z zachowaniem zwiększonego rygoru sanitarnego. Drugi: jest faza przejściowa, obowiązują specjalne procedury umożliwiające odbywanie się festiwali. Mówimy tutaj o poziomie zaszczepienia i dostępności do szybkich testów. Trzeci scenariusz, na ten moment najmniej prawdopodobny: festiwale europejskie nie odbywają się w klasycznej formule. Na każdy z tych scenariuszy mamy plan, Open’er się odbędzie -tłumaczył. Przygotowania do festiwalowego lata 2021 odbywają się na poziomie paneuropejskim i praktycznie wszystkie festiwale współpracują ze sobą, aby wypracować wspólny system praktyk. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.