Kevin Sam w Domu
Fot. East News
Domy gwiazd

Kevin już nie będzie sam w domu! Filmowy dom odnowiono i wystawiono do wynajęcia!

Jak teraz wygląda?

Aleksandra Frankowska 24 grudnia 2021 09:27
Kevin Sam w Domu
Fot. East News

Ile to już lat tradycyjnie w święta całymi rodzinami ogląda się Kevina Samego w Domu... Kultowy film o małym chłopcu, który w wyniku niefortunnych zdarzeń zostaje na Boże Narodzenie bez rodziny, a towarzyszy mu mnóstwo przygód, to doskonała propozycja na familijny wieczór. Mówi się wręcz, że nie ma świąt bez Kevina. Tym razem jednak chłopiec nie będzie już sam w domu, bowiem posiadłość, w której kręcono film została odremontowana i wystawiona na wynajem na Airbnb. Jeśli są tutaj fani produkcji, z pewnością ucieszy Was taka informacja! Święta w tym miejscu to dopiero coś!

ZOBACZ TEŻ: Oto 10 ciekawostek, których możesz nie wiedzieć o filmie Kevin sam w domu

Kevin sam w domu – kultowy film na Boże Narodzenie 2021

Od lat dniom świątecznym towarzyszy oczekiwanie na Kevina. Premierę film miał 10 grudnia 1990 roku, a więc 31 lat temu! Od tego czasu co roku puszczany jest w telewizji właśnie w okresie Bożego Narodzenia, a czekają na niego miliony osób na całym świecie. Kiedy w 2010 roku w Polsce Polsat nie uwzględnił filmu w ramówce świątecznej, wywołało to ogrom niezadowolenia. Do wydarzenia, które protestowało w tym celu dołączyło aż 90 tys. osób! To pokazuje, jak bardzo przywiązani jesteśmy w Polsce do świątecznego, amerykańskiego filmu.

Wynajmij dom Kevina McCallistera

Niewiele osób wie, że dom słynnego Kevina naprawdę znajduje się na przedmieściach Chicago w USA, w stanie Illinois. Jego dokładny adres to 671 Lincoln Ave. Fani filmu co roku tłumnie zjeżdżają tutaj, zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia.

CZYTAJ TEŻ: Wiadomo, dlaczego rodzice zapomnieli o Kevinie i nie zauważyli jego nieobecności

Dom pochodzi z 1921 roku i wybudowany został w stylu gregoriańskim, z wykorzystaniem czerwonej cegły. Jest naprawdę potężny, a dla jednej rodziny… zdecydowanie za duży! Składa się aż z 3 pięter i 9 sypialni, chociaż w filmie wydawało się, że jest znacznie mniejszy. Kiedy kręcono film, przez cały czas mieszkała w nim 6-letnia dziewczynka, Laura Abendshien, która opowiedziała o swoich wspomnieniach  tego okresu.

Byliśmy w domu praktycznie przez cały okres kręcenia Kevina, czyli cztery-pięć miesięcy. I żeby uniknąć pojawienia się w danej scenie, czołgaliśmy się pod oknami z pokoju do pokoju, szczególnie wieczorami, kiedy łatwiej było przypadkiem pojawić się w kamerze. Więc trzeba było się czołgać po żołniersku z miejsca do miejsca – zdradziła w wywiadzie dla This Morning.

Teraz dom został wystawiony na wynajem, ale… jest jeden warunek!

Jak wynająć dom Kevina Samego w Domu?

Okazuje się, że posiadłość została wystawiona na wynajem tylko na jeden termin. Aby mieć szansę to zrobić, należało wejść na Airbnb 7 grudnia o 20.00 polskiego czasu. Jedyny dzień, w którym można było wynająć dom to 12 grudnia. Taką decyzję podjęli jego obecni właściciele.

Dom został przepięknie odnowiony i wygląda cudownie. Aura świąt daje się we znaki i spędzenie tam chociaż jednego dnia może być spełnieniem marzeń każdego fana filmu. Zwracamy uwagę przede wszystkim na dekoracje, czerwony dywan na schodach czy piękny kominek ze świątecznymi skarpetami. Właściciele zapewnili też mnóstwo atrakcji, mianowicie… ten, komu uda się wynająć dom, spędzi czas w towarzystwie Buzza, starszego brata Kevina. Wspólnie zjedzą pizzę z serem, którą uwielbiał Kevin i inne przekąski. Będą musieli jednak uważać na włamywaczy! Kto wie, czy tej nocy nie pojawią się ponownie...? 

Kevin Sam w Domu
Fot. East News

Kevin Sam w Domu
Fot. East News

Kevin Sam w Domu
Fot. East News

Kevin Sam w Domu
Fot. East News

Kevin Sam w Domu
Fot. East News

Kevin Sam w Domu
Fot. East News

Kevin Sam w Domu
Fot. East News

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.