Wielkanoc 2020
Fot. STOCK ADOBE
WIELKANOC 2022

Aktywny sposób na Wielkanoc 2022! Poznaj nasze pomysły

Dzięki temu utrzymasz ciało i ducha w dobrej kondycji!

Marta Baran 19 marca 2021 17:30
Wielkanoc 2020
Fot. STOCK ADOBE

Z powodu licznych zakażeń koronawirusem pracujemy od bardzo dawna zdalnie. Przesiadywanie w mieszkaniu non stop z dnia na dzień wydaje się coraz bardziej męczące? Nic w tym dziwnego! Nawet jeśli do tej pory Twoja aktywność fizyczna była nieduża, organizm się do niej przyzwyczaił. Jeśli dni na kwarantannie coraz bardziej Ci się dłużą i nie masz już pomysłu co zrobić, aby spędzanie czasu w domu było choć trochę bardziej interesujące, koniecznie nasze sprawdzone sposoby na lepsze samopoczucie!

Jedz zdrowo 

To ważny aspekt, ponieważ dieta wpływa na samopoczucie. Jeśli podczas kwarantanny opiera się na czipsach, ciastkach i przetworzonym jedzeniu, nic w tym dziwnego, że forma fizyczna, jak i psychiczna są w dużo gorszym stanie. Mając trochę więcej czasu poświęć chwilę na to, aby znaleźć idealną dietę dla siebie. Może będzie to ograniczenie spożywania mięsa, wykluczenie cukru lub nabiału? Małymi krokami zacznij zmieniać swój jadłospis, a lepsze samopoczucie będzie gwarantowane! Na naszej stronie znajduje się mnóstwo zdrowych przepisów, także te od gwiazd, które dzielą się swoimi recepturami podczas kwarantanny.

Poznawaj ludzi 

Czytanie książek oraz oglądanie po raz kolejny ulubionego serialu na Netflixie nie zaspokoi kontaktu z innymi ludźmi. Kwarantannę z pewnością źle znoszą ekstrawertycy, którzy nie wyobrażają sobie życia bez częstego kontaktu i poznawania nowych osób. Jest na to sposób! W internecie jest mnóstwo kursów, który prowadzone są w formie online. Możesz nauczyć się gotować, szyć, mówić w innym języku..., a przy okazji na zajęciach poznasz nowe osoby, a kto wie, może po kwarantannie nawiążecie jeszcze bliższy kontakt.

Zrób generalny porządek

Mieszkanie to teraz miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. Łatwo o niepotrzebny chaos lub bałagan, który nie będzie motywować do działania. Na naszej stronie znajdziecie poradnik, jak zrobić generalne porządki według zasad Marie Kondo. Dzięki temu wszystko będzie miało swoje miejsce i pozbędziesz się niepotrzebnych akcesoriów lub ubrań, których latami nie używałaś. Ponadto, jeśli pracujecie zdalnie, mamy pomysł w jaki sposób zorganizować domowe biuro, aby praca w domowym zaciszu była przyjemniejsza.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marie Kondo (@mariekondo)

Praktykuj jogę 

Nawet podczas siedzenia w domu staraj się nie rezygnować z aktywności fizycznej. Jeśli chcesz popracować nad sylwetką oraz trochę się wyciszyć, postaw na jogę. W internecie znajdziesz dużo ćwiczeń na różne partie ciała. Gdy pracujesz zdalnie, świetnie sprawdzi się joga na kręgosłup. 

Według badań praktyka jogi aktywuje układ przywspółczulny, dlatego tak skutecznie zmniejsza poziom hormonów stresu i go redukuje.  

Co robić?
Fot. STOCK ADOBE

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.