relaks
Fot. Adobe Stock
VIVA PSYCHE

Jak odnaleźć spokój? Oto aplikacje, które pomagają ograniczyć stres

Sprawdź te sposoby relaksacyjne

Paulina Filipowicz 4 czerwca 2021 16:27
relaks
Fot. Adobe Stock

Niezależnie od tego, czy pragniesz wypróbować moc medytacji i ćwiczeń oddechowych, czy też szukasz sposobu na wzmożony niepokój i stres, wybraliśmy kilka przewodnich aplikacji, które mogą pomóc w poprawie zdrowia psychicznego i dobre samopoczucie.

Czytaj też: Stres nie musi być wrogiem. Jak zaprzyjaźnić się ze stresem?

Aplikacja Headspace

To najprawdopodobniej najpopularniejsza aplikacja, która pomoże Ci wprowadzić do codzienności technikę Mindfulness, czyli trening uważności. Headspace opracował zespół specjalistów w dziedzinie psychologii, którzy potwierdzili pozytywny wpływ regularnej medytacji licznymi badaniami. Sesje medytacyjne trwają od 5 minut (dla osób, które dopiero zaczynają) do godziny (dla zaawansowanych) i są dopasowane do czynności, które akurat wykonujesz. Dzięki temu znajdziesz tam sposoby na medytacje podczas spaceru, biegania, jazdy komunikacją miejską czy gotowania. Relaksacja wsparta jest głosem prowadzącego, który nakieruje słuchacza i pomaga odprężyć się nawet po bardzo ciężkim dniu. Headspace umożliwia śledzenie swoich postępów, a nawet „wirtualne spotykanie się” z przyjaciółmi i motywowanie się nawzajem po drodze.

Aplikacja 365 Positivity

Ta aplikacja poprawiająca samopoczucie sprawdza, czy inspirujące cytaty mogą zmienić Twój sposób myślenia na lepsze. 365 Positivity wysyła użytkownikowi na telefon krótkie i wspierające zdania każdego dnia przez cały rok. Aplikacja ma na celu pobudzenie pozytywnego myślenia, promowanie wspierających myśli i działań. Wystarczy pobrać ją na telefon i czekać na inspirujący cytat, który pojawi się na Twoim ekranie.

Aplikacja Calm

Calm, podobnie jak Headspace, jest aplikacją do medytacji. Jednak oprócz ułożonych przez specjalistów technik mindfulness, aplikacja ta oferuje tzw. „bajki na dobranoc” w formie audiobooków, które mają ułatwić zasypianie i relaksację przed snem. Znajdziemy tam również serie wykładów znanych psychologów, zbiory muzyki relaksacyjnej i dźwięków natury wraz z odprężającymi obrazami, które można wykorzystać nie tylko do medytacji, ale także w trakcie dnia dla uspokojenia nerwów.

Zobacz też: Stres w pracy. Praktyczne sposoby na jego zminimalizowanie

Aplikacja Daily Yoga

Lekcje jogi to najlepszy sposób na znalezienie życiowej równowagi. Daily Yoga to aplikacja, oferująca różne praktyki jogi w formie nagranych wideo oraz praktyki relaksacyjne, które pomogą Ci przywrócić spokój ciała i umysłu. Użytkownik otrzymuje również dostęp do specjalnej playlisty z przygotowaną muzyką do ćwiczeń. Aplikacja daje też możliwość zawierania nowych znajomości, możemy bowiem dodawać swoich znajomych i porównywać z nimi nasze postępy w praktyce jogi.

Aplikacja Happify

Happify to aplikacja, która może pomóc pracować z własnymi emocjami. Zanim rozpoczniemy trening pozytywnego nastawienia, wypełniamy ankietę, której wynik zadecyduje o wyborze najbardziej odpowiedniego dla nas programu. Ma ona określić nasz tryb życia oraz stan emocjonalny, dostosowując się do trudności, z którymi w danym momencie się borykamy. W ramach treningu użytkownik musi przejść kilka stworzonych przez psychologów ćwiczeń, które dobroczynnie wpływają na jego stan emocjonalny. 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.