relaks
Fot. Adobe Stock
VIVA PSYCHE

Jak odnaleźć spokój? Oto aplikacje, które pomagają ograniczyć stres

Sprawdź te sposoby na relaks…

Paulina Filipowicz 10 października 2021 14:30
relaks
Fot. Adobe Stock

Niezależnie od tego, czy pragniesz wypróbować moc medytacji i ćwiczeń oddechowych, czy też szukasz sposobu na wzmożony niepokój i stres, wybraliśmy kilka przewodnich aplikacji, które mogą pomóc w poprawie zdrowia psychicznego i dobre samopoczucie.

ZOBACZ TAKŻE: Stres nie musi być wrogiem. Jak zaprzyjaźnić się ze stresem?

Aplikacje, które pomagają ograniczyć stres - Headspace

To najprawdopodobniej najpopularniejsza aplikacja, która pomoże Ci wprowadzić do codzienności technikę Mindfulness, czyli trening uważności. Headspace opracował zespół specjalistów w dziedzinie psychologii, którzy potwierdzili pozytywny wpływ regularnej medytacji licznymi badaniami. Sesje medytacyjne trwają od 5 minut (dla osób, które dopiero zaczynają) do godziny (dla zaawansowanych) i są dopasowane do czynności, które akurat wykonujesz. Dzięki temu znajdziesz tam sposoby na medytacje podczas spaceru, biegania, jazdy komunikacją miejską czy gotowania. Relaksacja wsparta jest głosem prowadzącego, który nakieruje słuchacza i pomaga odprężyć się nawet po bardzo ciężkim dniu. Headspace umożliwia śledzenie swoich postępów, a nawet „wirtualne spotykanie się” z przyjaciółmi i motywowanie się nawzajem po drodze.

Aplikacje, które pomagają ograniczyć stres - 365 Positivity

Ta aplikacja poprawiająca samopoczucie sprawdza, czy inspirujące cytaty mogą zmienić Twój sposób myślenia na lepsze. 365 Positivity wysyła użytkownikowi na telefon krótkie i wspierające zdania każdego dnia przez cały rok. Aplikacja ma na celu pobudzenie pozytywnego myślenia, promowanie wspierających myśli i działań. Wystarczy pobrać ją na telefon i czekać na inspirujący cytat, który pojawi się na Twoim ekranie.

Aplikacje, które pomagają ograniczyć stres - Calm

Calm, podobnie jak Headspace, jest aplikacją do medytacji. Jednak oprócz ułożonych przez specjalistów technik mindfulness, aplikacja ta oferuje tzw. „bajki na dobranoc” w formie audiobooków, które mają ułatwić zasypianie i relaksację przed snem. Znajdziemy tam również serie wykładów znanych psychologów, zbiory muzyki relaksacyjnej i dźwięków natury wraz z odprężającymi obrazami, które można wykorzystać nie tylko do medytacji, ale także w trakcie dnia dla uspokojenia nerwów.

ZOBACZ TAKŻE: Stres w pracy. Praktyczne sposoby na jego zminimalizowanie

Aplikacje, które pomagają ograniczyć stres - Daily Yoga

Lekcje jogi to najlepszy sposób na znalezienie życiowej równowagi. Daily Yoga to aplikacja, oferująca różne praktyki jogi w formie nagranych wideo oraz praktyki relaksacyjne, które pomogą Ci przywrócić spokój ciała i umysłu. Użytkownik otrzymuje również dostęp do specjalnej playlisty z przygotowaną muzyką do ćwiczeń. Aplikacja daje też możliwość zawierania nowych znajomości, możemy bowiem dodawać swoich znajomych i porównywać z nimi nasze postępy w praktyce jogi.

Aplikacje, które pomagają ograniczyć stres - Happify

Happify to aplikacja, która może pomóc pracować z własnymi emocjami. Zanim rozpoczniemy trening pozytywnego nastawienia, wypełniamy ankietę, której wynik zadecyduje o wyborze najbardziej odpowiedniego dla nas programu. Ma ona określić nasz tryb życia oraz stan emocjonalny, dostosowując się do trudności, z którymi w danym momencie się borykamy. W ramach treningu użytkownik musi przejść kilka stworzonych przez psychologów ćwiczeń, które dobroczynnie wpływają na jego stan emocjonalny. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.