relaks
Fot. Adobe Stock
VIVA PSYCHE

Jak odnaleźć spokój? Oto aplikacje, które pomagają ograniczyć stres

Sprawdź te sposoby na relaks…

Paulina Filipowicz 10 października 2021 14:30
relaks
Fot. Adobe Stock

Niezależnie od tego, czy pragniesz wypróbować moc medytacji i ćwiczeń oddechowych, czy też szukasz sposobu na wzmożony niepokój i stres, wybraliśmy kilka przewodnich aplikacji, które mogą pomóc w poprawie zdrowia psychicznego i dobre samopoczucie.

ZOBACZ TAKŻE: Stres nie musi być wrogiem. Jak zaprzyjaźnić się ze stresem?

Aplikacje, które pomagają ograniczyć stres - Headspace

To najprawdopodobniej najpopularniejsza aplikacja, która pomoże Ci wprowadzić do codzienności technikę Mindfulness, czyli trening uważności. Headspace opracował zespół specjalistów w dziedzinie psychologii, którzy potwierdzili pozytywny wpływ regularnej medytacji licznymi badaniami. Sesje medytacyjne trwają od 5 minut (dla osób, które dopiero zaczynają) do godziny (dla zaawansowanych) i są dopasowane do czynności, które akurat wykonujesz. Dzięki temu znajdziesz tam sposoby na medytacje podczas spaceru, biegania, jazdy komunikacją miejską czy gotowania. Relaksacja wsparta jest głosem prowadzącego, który nakieruje słuchacza i pomaga odprężyć się nawet po bardzo ciężkim dniu. Headspace umożliwia śledzenie swoich postępów, a nawet „wirtualne spotykanie się” z przyjaciółmi i motywowanie się nawzajem po drodze.

Aplikacje, które pomagają ograniczyć stres - 365 Positivity

Ta aplikacja poprawiająca samopoczucie sprawdza, czy inspirujące cytaty mogą zmienić Twój sposób myślenia na lepsze. 365 Positivity wysyła użytkownikowi na telefon krótkie i wspierające zdania każdego dnia przez cały rok. Aplikacja ma na celu pobudzenie pozytywnego myślenia, promowanie wspierających myśli i działań. Wystarczy pobrać ją na telefon i czekać na inspirujący cytat, który pojawi się na Twoim ekranie.

Aplikacje, które pomagają ograniczyć stres - Calm

Calm, podobnie jak Headspace, jest aplikacją do medytacji. Jednak oprócz ułożonych przez specjalistów technik mindfulness, aplikacja ta oferuje tzw. „bajki na dobranoc” w formie audiobooków, które mają ułatwić zasypianie i relaksację przed snem. Znajdziemy tam również serie wykładów znanych psychologów, zbiory muzyki relaksacyjnej i dźwięków natury wraz z odprężającymi obrazami, które można wykorzystać nie tylko do medytacji, ale także w trakcie dnia dla uspokojenia nerwów.

ZOBACZ TAKŻE: Stres w pracy. Praktyczne sposoby na jego zminimalizowanie

Aplikacje, które pomagają ograniczyć stres - Daily Yoga

Lekcje jogi to najlepszy sposób na znalezienie życiowej równowagi. Daily Yoga to aplikacja, oferująca różne praktyki jogi w formie nagranych wideo oraz praktyki relaksacyjne, które pomogą Ci przywrócić spokój ciała i umysłu. Użytkownik otrzymuje również dostęp do specjalnej playlisty z przygotowaną muzyką do ćwiczeń. Aplikacja daje też możliwość zawierania nowych znajomości, możemy bowiem dodawać swoich znajomych i porównywać z nimi nasze postępy w praktyce jogi.

Aplikacje, które pomagają ograniczyć stres - Happify

Happify to aplikacja, która może pomóc pracować z własnymi emocjami. Zanim rozpoczniemy trening pozytywnego nastawienia, wypełniamy ankietę, której wynik zadecyduje o wyborze najbardziej odpowiedniego dla nas programu. Ma ona określić nasz tryb życia oraz stan emocjonalny, dostosowując się do trudności, z którymi w danym momencie się borykamy. W ramach treningu użytkownik musi przejść kilka stworzonych przez psychologów ćwiczeń, które dobroczynnie wpływają na jego stan emocjonalny. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?