Mikrodom IKEA
Fot. IKEA
O tym się mówi!

IKEA stworzyła mikrodom, w którym zmieściła dosłownie wszystko!

Budynek ma zaledwie 17 m2!

Aleksandra Frankowska 17 listopada 2020 15:27
Mikrodom IKEA
Fot. IKEA

IKEA jest mistrzem jeśli chodzi o pomysłowość w wystroju wnętrz. Tym razem marka poszła o krok dalej i stworzyła 17 metrowy mikrodom, w którym umieściła wszystko to, co potrzebne jest do egzystencji. Mało tego, IKEA udowadnia, że na tak niewielkiej powierzchni może się żyć po prostu wygodnie!

Dom czy mieszkanie?

Projekt, który zaprezentowała IKEA to zasadzie jedno główne pomieszczenie i do tego łazienka. Jego zaletą jest możliwość wyjścia na zewnątrz i zorganizowania sobie przydomowego ogródka. Ponieważ dom jest na kółkach, można zasadniczo pojechać nim dosłownie wszędzie. Mikrodomy to coraz częściej spotykane rozwiązania zwłaszcza wśród podróżników, którzy cenią sobie wolność, ale też komfort życia.

Ikea and Escape Homes to create a tiny home on wheels for Ikea,s Tiny Home Project

Opublikowany przez Smart Architect Network Poniedziałek, 9 listopada 2020

W 2018 roku IKEA proponowała jeszcze mikrodom o powierzchni 49 m2. Można powiedzieć, że to metraż standardowego, 2-pokojowego mieszkania. W tym roku marka poszła znacznie dalej!

17 m2 od IKEA

Szwedzka marka we współpracy z deweloperem Escape Homes stworzyła projekt mikrodomu o powierzchni raptem 17 m2. Na niewielkiej przestrzeni można stworzyć coś niesamowitego i właśnie te dwie marki wspólnie to udowodniły. Budynek zasilany jest na baterie słoneczne. Znajduje się w nim elektryczny podgrzewacz wody, oszczędne oświetlenie oraz meble kuchenne wykonane z butelek poddanych recyklingowi. W środku znajduje się również wydzielona łazienka. Można zauważyć kącik biurowy, salon i kuchnię, a także sypialnię. Podoba Wam się takie rozwiązanie?

The interior walls are painted white to make the space feel larger, according to Ikea and Vox's video explainer about the Tiny Home Project. The white walls complement the neutral tones of the furniture.

Opublikowany przez HT Nguyena Niedziela, 8 listopada 2020

Here's the updated virtual tour we created for the IKEA Tiny Home Project. https://ikeatinyhome.curbed.com/index.html

Opublikowany przez Ova-Nee Productions Wtorek, 27 października 2020

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.