trendy-wnetrzarskie-ktore-nie-beda-modne-w-2021-roku-wnetrza-tendencje-inspiracje-biel-sciana-w-mocnym-kolorze-2
Fot. AdobeStock.com
wnętrza

Jakie trendy wnętrzarskie żegnamy w 2020 roku?

Królowały przez lata, teraz są już passé…

Redakcja VIVA! 24 listopada 2020 19:15
trendy-wnetrzarskie-ktore-nie-beda-modne-w-2021-roku-wnetrza-tendencje-inspiracje-biel-sciana-w-mocnym-kolorze-2
Fot. AdobeStock.com

Trendy wnętrzarskie zmieniają się dużo rzadziej niż te modowe. Pojedyncze tendencje królują przez lata. W tym roku jednak, także z racji zmian w naszym życiu, jakie poczyniła pandemia koronawiarusa, kilka ważnych trendów odchodzi, ustępując miejsca nowym, które sprawią, że wnętrza stają się bardziej przytulne. Jakie trendy wnętrzarskie żegnamy w 2020 roku?

Szarość we wnętrzach

Kolor szary od kilku już lat jest jedną z głównych barw, które pojawiają się w naszych wnętrzach. Nic w tym dziwnego - to kolor elegancki i neutralny. Pasuje praktycznie do wszystkiego, jest ponadczasowy, świetnie gra też ze stylem skandynawskim, którego prostota podbiła serca milionów osób na całym świecie. Dlaczego więc nadszedł moment, w którym odchodzi do lamusa? Szarość jest zimna, czasem wręcz bezosobowa, a teraz, kiedy mnóstwo czasu spędzamy w domowym zaciszu, wnętrze ma nastrajać nas pozytywnie, dodawać energii do działania. Stąd pojawienie się jaskrawych, ciepłych barw we wnętrzach. To trend, który będzie królował w 2021 roku.

trendy-wnetrzarskie-ktore-nie-beda-modne-w-2021-roku-8
Fot. AdobeStock.com

Styl industrialny we wnętrzach

Podobnie jak szarość styl industrialny jest mało przytulny, a jak wiemy teraz szukamy we wnętrzach ciepła i delikatności. Kolejnym powodem, dla którego wnętrza stylizowane na przemysłowe stają się mniej popularne jest opatrzenie się tego trendu. Wnętrza w stylu industrialnym pojawiały się do tej pory dosłownie wszędzie - nie tylko takie urządzanie mieszkań i domów było częste, ale styl industrialny królował też w restauracjach i butikach. 

trendy-wnetrzarskie-ktore-nie-beda-modne-w-2021-roku-wnetrza-tendencje-2
Fot. AdobeStock.com

Mocne kolory ścian

Jedna ściana w mocnym kolorze, pozostałe białe - kojarzycie ten trend? W 2021 roku zastąpią go wszystkie ściany w pomieszczeniu w głębokich kolorach lub absolutny hit nadchodzących miesięcy tapety w orientalne wzory.

trendy-wnetrzarskie-ktore-nie-beda-modne-w-2021-roku-5
Fot. AdobeStock.com

Biel w kuchni

Biel to zawsze doskonałe rozwiązanie. Optycznie powiększa pomieszczenie, daje wrażenie czystości i świetlistości. Jest świetnym pomysłem do ciemniejszych wnętrz, w których brakuje naturalnego światła, bo rozświetla. Spełnia więc wszystkie warunki, aby sprawić, że kuchnia będzie funkcjonalna, ale też… nudna! A jak się okazuje w 2021 roku nie będzie miejsca na nudę we wnętrzach. Kuchnia, podobnie jak inne pomieszczenia ma teraz przyciągać feerią barw!

trendy-wnetrzarskie-ktore-nie-beda-modne-w-2021-roku-2
Fot. AdobeStock.com

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.