jakie wziąć wolne 2021
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

Kalendarz dni wolnych od pracy w 2021! W jakie dni warto wziąć urlop w Nowym Roku!

Kiedy wypadają Święta i dni ustawowo wolne od pracy?

Redakcja VIVA! 30 grudnia 2020 06:31
jakie wziąć wolne 2021
Fot. Adobe Stock

Pandemia to nie jest czas, w którym łatwo nam planować wakacje! Jednak warto zapoznać się z kalendarzem dni wolnych od pracy na 2021. Być może dzięki szczepionce, już w wakacje 2021 będziemy mogli spokojnie podróżować. Warto też sprawdzić, kiedy w 2021 roku wypadają święta i dni ustawowo wolne od pracy. Można to sprytnie połączyć z urlopem i mieć dłuższy czas na wypoczynek i jak najwięcej długich weekendów. Jak zatem wypada nadchodzący rok, jeśli chodzi o dni wolne od pracy?

Dni wolne od pracy 2021: styczeń

1 stycznia, czyli Nowy Rok 2021 wypada w piątek, tym samym mamy już 3 dni wolnego. Kolejny tydzień z racji Święta Trzech Króli - 6 stycznia, będzie tygodniem krótszym od pracy. Jeśli ktoś chce zaplanować sobie dłuższy wypoczynek, to biorąc 4 dni wolnego ma aż 10 dni urlopu: 1-10 stycznia 2021.

Dni wolne od pracy 2021: kwiecień

W lutym i marcu nie ma zbyt wielu wolnych dni, dopiero w kwietniu wypada Wielkanoc. W 2021 roku Wielkanoc będziemy obchodzić 4 kwietnia, a Poniedziałek Wielkanocny - 5 kwietnia.

Dni wolne od pracy 2021: maj

A co z Majówką 2021? W 2021 roku nie mamy co liczyć na długi weekend. Święto Pracy wypada w sobotę 1 maja (będzie nam przysługiwał za ten dzień, dzień wolny), zaś Święto Konstytucji 3 Maja przypada na poniedziałek. W 2021 nie będzie zatem długiej majówki.

Dni wolne od pracy 2021: czerwiec

W czerwcu zgodnie z kalendarzem dni wolnych od pracy 2021, Boże Ciało wypada 3 czerwca w czwartek. Jak co roku jest to okazja do zrobienia sobie długiego weekendu, jeśli weźmiemy wolny piątek 4 czerwca.

Dni wolne od pracy 2021: sierpień

W tym roku Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny obchodzone 15 sierpnia wypada w niedzielę. Niestety pracodawca za ten dzień nie odda nam dnia wolnego.

Dni wolne od pracy 2021: listopad

Święto Wszystkich Świętych wypada 1 listopada w poniedziałek. Dzięki temu będziemy mieli trzy dni wolnego. Kolejnym dniem wolnym od pracy jest 11 listopada - Święto Niepodległości, które wypada w czwartek.

Dni wolne od pracy 2021: grudzień

Chyba 2021 rok nie będzie rokiem odpoczynku, ponieważ nawet Boże Narodzenie wypada w niedzielę, a w poniedziałek drugi dzień świąt.

Zaplanowaliście już urlop? 

TAGI #kalendarz

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.