To idealna dekoracja wnętrz
Fot. STOCK ADOBE
DESIGN

Trendy 2019 – oto najmodniejsze rośliny w tym sezonie!

Robią furorę na Instagramie

Marta Baran 25 lipca 2019 18:00
To idealna dekoracja wnętrz
Fot. STOCK ADOBE

Nic tak nie podkręca aranżacji wnętrz jak dobrze dobrane rośliny doniczkowe. Sprawiają, że wnętrza wyglądają świeżo, a przy okazji są niezwykle fotogeniczne – idealne, aby pokazać je na Instagramie! Oto najmodniejsze w tym sezonie rośliny, których nie może zabraknąć również w twoim mieszkaniu.

Monstera dziurawa

To jedna z popularniejszych roślin, która jest w modzie już od kilku sezonów. Niezwykle wygląda, a przy okazji nie jest trudna w pielęgnacji. Wystarczy znaleźć dla niej miejsce o średnim nasłonecznieniu. Idealnie prezentuje przy minimalistycznych wnętrzach oraz w skupisku innych roślin, jeśli chcesz zrobić domową dżunglę! Idealnie odnajdą się w pomieszczeniach, a także na balkonie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @dekoriapl

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez by ECR (@eobie)

Zioła

Na kuchennym blacie lub parapecie wyglądają zjawiskowo. Bazylia, tymianek, estragon – przykuwają uwagę swoją soczystą, świeżą zielenią, a swoim aromatem będą zachęcać do gotowania. Założenie domowego zielnika to tani sposób na udekorowanie, które świetnie komponuje się w czterech ścianach.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pieni Pilvenhattara (@pienipilvenhattara)

Las w słoiku

Kolejna z dekoracji, która ma swoich zwolenników już od kilku sezonów. Dziko pnącą się roślinność w szklanym pojemniku można kupić lub zaprojektować własnoręcznie. Dzięki klimatowi, który tworzy się w słoju nie wymaga ona opieki – ważne, aby podlać ją raz na kilka miesięcy.

Aloes

Słynie ze swoich niezwykłych właściwości leczniczych i pielęgnacyjnych, dlatego bardzo często jest dodatkiem w produktach kosmetycznych. Dlaczego więc nie mieć takiej rośliny w swoim domu? Prezentuje się zjawiskowo w każdych wnętrzach – nowoczesnych, a także rustykalnych.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 🌱cathleen_plants🌱 (@cathleen_plants)

Begonia plamiasta

Groszki to modny wzór w tym sezonie, także w dekoracji wnętrz. Zielona roślinka z białymi plamkami to hit ostatnich miesięcy. Roślina doniczkowa jest łatwa w pielęgnacji, nawet jeśli jesteś dopiero zaczynasz swoją przygodę z kwiatami lub uważasz, że nie masz do nich ręki.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Растения🌱Котики🐈 (@nat.svchk)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.