Oto 10 rzeczy, które warto zrobić w okresie przedświątecznym w stolicy Wielkiej Brytanii

Redakcja Viva! 27 listopada 2019 19:30

Lubicie weekendowe citybreaks? Krótki wypad do jednej z europejskiej stolic to zawsze świetny pomysł. Szczególnie teraz, w okresie przedświątecznym! Doskonałym kierunkiem będzie Londyn - nie tylko znajdziesz tu idealne prezenty na Boże Narodzenie dla najbliższych, ale też ciekawie spędzisz czas. Przygotowaliśmy zestawienie atrakcji, które czekają na podróżnych w grudniu w Londynie. Stolica Wielkiej Brytanii tętni życiem, a zimą fani Gwiazdki mogą tu przeżyć naprawdę niezapomniane chwile.  

1/8
Londyn w okresie świątecznym
Copyright @Getty Images
1/8

Łyżwy w Somerset House. To najlepsze lodowisko w Londynie! Od środy 14 listopada możecie tu szaleć na łyżwach, a następnie delektować się ciastami i grzanym winem w Skate Lounge.
Więcej informacji znajdziesz na www.somersethouse.org.uk

2/8
Londyn w okresie świątecznym
Copyright @Dzięki uprzejmości ritzlondon.co.uk
2/8

Popołudniowa herbata w The Ritz. Hotelowa sala Palm Court w grudniu zmienia się w edwardiańską zimową krainę. Warto poczuć niesamowitą atmosferę tego miejsca.
The Ritz, 150 Piccadilly, www.ritzlondon.co.uk

3/8
Londyn w okresie świątecznym
Copyright @Getty Images
3/8

Zimowy las Broadgate. Nie uda Ci się dotrzeć do Laponii w te święta? Zamiast tego udaj się na Liverpool Street, gdzie zobaczysz, że na Broadgate Circle zjechało 200 ośnieżonych sosen. Niezapomniana wycieczka.

4/8
Londyn w okresie świątecznym
Copyright @Getty Images
4/8

Kew Gardens są warte odwiedzenia przez cały rok, ale wyglądają najbardziej spektakularnie, gdy wszystko jest przygotowane na coroczne zimowe święto. Ubierz się ciepło i wybierz na spacer po klimatycznym Zimowym Szlaku.

5/8
Londyn w okresie świątecznym
Copyright @mat. prasowe
5/8

Apres Ski Lodge na Flat Iron Square. To fajne miejsce na kolację w świątecznej atmosferze. Drewniany bar w domku narciarskim serwuje zimowe koktajle, proste, ale pyszne jedzenie, muzykę na żywo, warsztaty tworzenia wieńców i bezpłatne cotygodniowe seanse filmowe.

6/8
Londyn w okresie świątecznym
Copyright @Adobe.Stock.com
6/8

Odkryj wyjątkowe pomysły na prezenty na bożonarodzeniowych targach w mieście i baw się w wesołych miasteczkach. Polecamy zimowy targ Bloomberg Arcade Winter Market i londyński jarmark bożonarodzeniowy Zero Waste to idealne miejsce dla fanów eko.

7/8
Londyn w okresie świątecznym
Copyright @Getty Images
7/8

Koniecznie wybierz się na balet „Dziadek do orzechów” w The Coliseum (St Martin's Lane, Charing). Bilety kupisz na www.ballet.org.uk

8/8
Londyn w okresie świątecznym
Copyright @Adobe.Stock.com
8/8

Podziwiaj świąteczne światełka w całym Londynie. W tym roku znajdziesz oświetlone meduzy zwisające nad Carnaby Street, świąteczne dekoracje na Coal Drops Yard i, jak zawsze, tradycyjną 80-metrową choinkę na Trafalgar Square, tym razem z energooszczędnymi żarówkami.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.