wnetrza w serialu and just like that carrie big
Fot. materiały prasowe HBO
wnętrza

„And Just Like That” to nie tylko genialne stylizacje, ale też oszałamiające wnętrza!

Poznaj sekrety domów Carrie, Mirandy i Charlotte…

Redakcja VIVA! 17 stycznia 2022 16:30
wnetrza w serialu and just like that carrie big
Fot. materiały prasowe HBO

Bohaterki kultowego serialu „Seks w wielkim mieście” i jego najnowszej kontynuacji „And Just Like That” (w Polsce można go oglądać wyłącznie na HBO GO) od zawsze słynęły z doskonałego stylu i wspaniałych stylizacji. Ale to nie wszystko. W „I tak po prostu” królują też genialnie urządzone wnętrza. Serial był kręcony aż na 25 różnych planach zdjęciowych. Na ekranie możemy podziwiać prawdziwe nowojorskie wnętrza, takie jak audytorium Manhattan School of Music, restauracja Sant Ambroeus oraz The East Pole Kitchen and Bar, ale też pięknie urządzone mieszkania bohaterek, które zostały zaaranżowane na planie filmowym. Tak jak każda z bohaterek ma swój własny styl, tak i wnętrza ich domów są wyjątkowe i odpowiadają osobowości. Jak mieszkają Carrie, Miranda i Charlotte?

CZYTAJ RÓWNIEŻ: And Just Like That: Wszystko, co musisz wiedzieć o kontynuacji Seksu w Wielkim Mieście!


Wnętrza w serialu „I tak po prostu” - brooklyńska kamienica Mirandy


Miranda jeszcze w szóstym sezonie „Seksu w wielkim mieście” przeniosła się do kamienicy na Brooklynie. Jej mieszkanie jest wygodne i funkcjonalne. Miranda i Steve wychowali tu swojego syna, a dom w „And Just Like That” ma niepowtarzalny klimat retro - na uwagę zasługuje ceglana ściana i kominek. Natomiast w kuchni królują nowoczesne sprzęty.

wnetrza w serialu and just like that dom miranda
Fot. materiały prasowe HBO

wnetrza w serialu and just like that kuchnia miranda
Fot. materiały prasowe HBO


Wnętrza w serialu „I tak po prostu” -  małżeński apartament Carrie i Mr. Biga

Ten apartament to kompromis między ultrakobiecym gustem Carrie i minimalistycznymi upodobaniami Biga. Salon ma wyrafinowany eklektyczny klimat, sypialnia jest bardziej męska. Salon i jadalnia są zaaranżowane bardziej w stylu Big'a, z ciemnymi kolorami i bardziej geometrycznymi kształtami. Jego kolekcja płyt i sprzęt stereo zajmują dużo miejsca. Na ścianach króluje tapeta The Grove autorstwa Phillipa Jeffriesa. Stół jadalny i krzesła pochodzą z Calderwood Gallery.

wnetrza w serialu and just like that mieszkanie carrie
Fot. materiały prasowe HBO


Wnętrza w serialu „I tak po prostu”  - panieńskie mieszkanie Carrie


Kiedy Carrie i Mr. Big przenieśli się do nowego apartamentu, Carrie nie sprzedała swojego mieszkania i odwiedzała je od czasu do czasu. To była jej prywatna przestrzeń, w której przez lata niewiele się zmieniło. Na uwagę zasługuje tapeta w odważnych kwiatowy wzór - niebieskie goździki przykuwają wzrok. W mieszkaniu udało się umieścić meble, które Sarah Jessica Parker zachowała po zakończeniu produkcji „Seksu w wielkim mieście”. „Głównym założeniem było połączenie przedmiotów, które widzowie rozpoznają - stary telefon Carrie, lampa, kredens - z nowym wystrojem, który Carrie przywiozła z podróży lub który nie pasuje do stylu jej mieszkania z Bigiem, zdradził scenograf Miguel López-Castillo. Zasłony w mieszkaniu Carrie zostały uszyte na zamówienie z tkaniny z New York Elegant Fabrics. Krzesło przy biurku pochodzi z Time Galleries w Brooklynie, a jeden z foteli pochodzi z Showplace Vintage i został obity kraciastą tkaniną marki New York Elegant Fabrics.

wnetrza w serialu and just like that mieszkanie carrie panienskie
Fot. materiały prasowe HBO

wnetrza w serialu and just like that wystroj
Fot. materiały prasowe HBO


Wnętrza w serialu „I tak po prostu” - apartament Charlotte na Upper East Side

Charlotte to prawdziwa tradycjonalistka, a jej mieszkanie jest urządzone w spójny sposób.  Ta bohaterka zawsze była miłośniczką ponadczasowej elegancji - tak jak jej stroje są kobiece i szykowne, tak wnętrza, w których mieszka mają klasyczny klimat. W pokojach królują naturalne kwiaty i stonowane kolory. Kuchnia urządzona jest luksusowo, ale konserwatywnie.

ZOBACZ TEŻ: Sarah Jessica Parker na premierze "And Just Like That" zachwyciła szaro-różową kreacją!

wnetrza w serialu and just like that sypialnia
Fot. materiały prasowe HBO

wnetrza w serialu and just like that kuchnia charlotte
Fot. materiały prasowe HBO

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?