Kolekcja Kenzo dla H&M
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA MODY

Zobaczcie pierwsze ubrania z kolekcji Kenzo dla H&M! Jak wam się podobają?

Marcin Brzeziński 27 lipca 2016 10:41
Kolekcja Kenzo dla H&M
Fot. Materiały prasowe

H&M ujawnił właśnie trzy pierwsze zdjęcia prezentujące ubrania z kolekcji, którą dla tego odzieżowego giganta przygotował paryski dom mody Kenzo. Dwa z nich pokazują propozycje dla kobiet, jedno - męską część kolekcji Kenzo X H&M. Co możemy na nich zobaczyć? Ubrania damskie to golfy, leginsy, botki i oversizowa skórzana kurtka z różowym podbiciem. Propozycje dla mężczyzn ograniczają się na razie do spodni, parki, czapki, szalika i… skarpetek. W oczy rzuca się przede wszystkim wykorzystanie (a jak chcą niektórzy - nadużycie) charakterystycznego tygrysiego printu. Projektanci marki Carol Lim i Humberto Leon znaleźli go w archiwach Kenzo. Zresztą, jak przyznają, cała ich kolekcja dla H&M jest swoistym hołdem dla dziedzictwa Kenzo Takady, który wkrótce będzie obchodził 50. istnienia swojego domu mody. „Chcieliśmy zrobić coś, co napełni go dumą”, dodają Carol Lim i Humberto Leon.

 

Kolekcja Kenzo dla H&M
Fot. Materiały prasowe

Kolekcja Kenzo X H&M pojawi się w sklepach na całym świecie 3 listopada 2016.

 

Polecamy też: To będzie hit! H&M ogłasza współpracę z domem mody Kenzo!

 

Kenzo dla H&M robi to po swojemu

Dla Kenzo Takady w modzie zawsze liczyła się oryginalność i indywidualizm. Carol Lim i Humberto Leon pozostali wierni tej dewizie. Dlatego do zdjęć reklamujących ich kolekcję dla H&M nie zatrudnili zawodowych modelek i modeli tylko prawdziwe osobowości: Amy Sall, aktywistkę i założycielkę magazynu „SUNU: Journal Of Affairs, Critical Thought + Aesthetics” („SUNU: Dziennik spraw afrykańskich, myśli krytycznej i estetyki”), Isamayę Ffrench, artystkę makijażu i członkinię londyńskiego kolektywu performerów Theo Adams Company oraz Oko Ebombo, muzyka i artystę… Mimo tak szczytnych założeń, po obejrzeniu pierwszych zdjęć kolekcji odczuwamy pewien niedosyt. Ale jak zapewniają Carol Lim i Humberto Leon to zaledwie początek, który ma nam tylko zaostrzyć apetyt. A zatem poczekamy… zobaczymy! Kolekcja Kenzo X H&M pojawi się w sklepach na całym świecie 3 listopada 2016. Ciekawe, czy ma szanse wywołać histerię podobną do tej, którą wzbudziła współpraca H&M z Alexandrem Wangiem…

 

Kolekcja Kenzo dla H&M
Fot. Materiały prasowe

Cała kolekcja dla H&M jest swoistym hołdem dla dziedzictwa Kenzo Takady.

 

Polecamy też: Jak z bajki! Kenzo wprowadza limitowną kolekcję inspirowaną „Księgą dżungli” Walta Disneya

TAGI #Kenzo #H&M

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.